Opis książki

"Moje siedem dekad w boksie" to książka, która przybliża historię Andrzeja Gołoty, jej autorem jest Lou Duva (wydawnictwo Sine Qua Non).

„Historia Lou Duvy to tak naprawdę historia boksu. Trener związany z tym sportem przez ponad 70 lat znał niemal wszystkich wielkich pięściarzy: stał się „dobrym kumplem” Joego Louisa, był świadkiem pierwszego treningu Rocky’ego Marciano w legendarnej Stillman’s Gym, a Joe Frazier pomagał mu w ściganiu dłużników.
W autobiografii Duva pisze o wszystkich tych legendarnych postaciach, przytaczając przy tym mnóstwo anegdot i niezwykłych historii. Ale nie tylko, bo Moje siedem dekad w boksie to także zakulisowa opowieść o prowadzeniu mistrzów świata i pretendentów do tego tytułu: płacz Gołoty w szatni po walce z Bowe’em; elektryzujący pojedynek Tysona z Holyfieldem przy stole bilardowym ośrodka treningowego; Whitaker niepotrafiący rzucić narkotyków przed walką z Óscarem de la Hoyą.
Zabawna, sentymentalna i szczera autobiografia napisana przez Lou Duvę tuż przed śmiercią to pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów boksu.”

[ więcej ]

Recenzje (0)

Oceń książkę

Dzięki za ocenę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Szczegóły książki

Tematyka:

Autor:

Wydawnictwo: Sine Qua Non

ISBN: 978-83-65836-34-2

Podobne książki

"Moje siedem dekad w boksie" to książka, która przybliża historię Andrzeja Gołoty.

Najlepsza cena dla tej książki w wersji papierowej to 24.74 zł. Najtańszy e-book znajdziesz w cenie 6.99 zł.

Autorem "Moje siedem dekad w boksie" jest Lou Duva.

Książka została wydana przez wydawnictwo Sine Qua Non.