Książka "Maria Skłodowska-Curie. Geniusz i siła miłości" to historia Marii Skłodowskiej-Curie, jej autorem jest Magdalena Niedźwiedzka (wydawnictwo Prószyński Media).
„Magdalena Niedźwiedzka tchnęła życie w koturnowy zwykle obraz nieprzeciętnej Polki, której zdarzało się iść za głosem serca wbrew konwenansom.
[ więcej ]
Akcja powieści obejmuje lata 1911–1913; wcześniejsze losy wielkiej uczonej poznajemy z retrospekcji. Zaglądamy do rodzinnego domu Marii, obserwujemy jej relacje z bliskimi i kontakty z najtęższymi umysłami przełomu XIX i XX wieku – Pierre’em Curie, Paulem Langevinem i Albertem Einsteinem.
Autorka, znana z dbałości o obyczajowe i historyczne smaczki, i tym razem nie zawiedzie czytelnika, ukazała bowiem skomplikowaną osobowość dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla na tle barwnego Paryża w czasach belle époque i Warszawy pod zaborami.
Magdalena Niedźwiedzka, autorka „Królewskiej heretyczki”. Łączy pracę na uczelni technicznej z pisaniem powieści (przeważnie historycznych i biograficznych). W wolnych chwilach maluje obrazy olejne.”
Brak ocen dla tej książki. Będzie nam miło jeśli podzielisz swoją opinią:
Książka "Maria Skłodowska-Curie. Geniusz i siła miłości" to historia Marii Skłodowskiej-Curie.
Najlepsza cena dla tej książki w wersji papierowej to 33 zł.
Autorem "Maria Skłodowska-Curie. Geniusz i siła miłości" jest Magdalena Niedźwiedzka.
Książka została wydana przez wydawnictwo Prószyński Media.
Używamy cookies.
Polityka Prywatności