0
(0)

Maria Skłodowska-Curie. Geniusz i siła miłości

Magdalena Niedźwiedzka

Temat: Maria Skłodowska-Curie Chemicy Fizycy

Recenzje 0

28.24


Zamawiając w księgarni Gandalf.com.pl za przesyłkę zapłacisz tylko 6,99zł, a dla zamówień na kwotę powyżej 199zł przesyłka jest darmowa.

Opis książki

Książka "Maria Skłodowska-Curie. Geniusz i siła miłości" to historia Marii Skłodowskiej-Curie, jej autorem jest Magdalena Niedźwiedzka (wydawnictwo Prószyński Media).

„Magdalena Niedźwiedzka tchnęła życie w koturnowy zwykle obraz nieprzeciętnej Polki, której zdarzało się iść za głosem serca wbrew konwenansom.
Akcja powieści obejmuje lata 1911–1913; wcześniejsze losy wielkiej uczonej poznajemy z retrospekcji. Zaglądamy do rodzinnego domu Marii, obserwujemy jej relacje z bliskimi i kontakty z najtęższymi umysłami przełomu XIX i XX wieku – Pierre’em Curie, Paulem Langevinem i Albertem Einsteinem.
Autorka, znana z dbałości o obyczajowe i historyczne smaczki, i tym razem nie zawiedzie czytelnika, ukazała bowiem skomplikowaną osobowość dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla na tle barwnego Paryża w czasach belle époque i Warszawy pod zaborami.
Magdalena Niedźwiedzka, autorka „Królewskiej heretyczki”. Łączy pracę na uczelni technicznej z pisaniem powieści (przeważnie historycznych i biograficznych). W wolnych chwilach maluje obrazy olejne.”

[ więcej ]

Recenzje (0)

Oceń książkę

Dzięki za ocenę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Szczegóły książki

Tematyka: /

Autor:

Wydawnictwo: Prószyński Media

ISBN: 978-83-8097-068-7

Podobne książki

Najciekawsze książki tego miesiąca

Książka "Maria Skłodowska-Curie. Geniusz i siła miłości" to historia Marii Skłodowskiej-Curie.

Najlepsza cena dla tej książki w wersji papierowej to 28.24 zł.

Autorem "Maria Skłodowska-Curie. Geniusz i siła miłości" jest Magdalena Niedźwiedzka.

Książka została wydana przez wydawnictwo Prószyński Media.