0
(0)

Maria Skłodowska-Curie. Geniusz i siła miłości

Magdalena Niedźwiedzka

Temat: Maria Skłodowska-Curie Chemicy Fizycy

Recenzje 0

31.03


Zamawiając w księgarni Allegro u większości sprzedawców możesz liczyć na bardzo tanią przesyłkę, a dla posiadaczy konta Smart przesyłka jest darmowa.

Opis książki

Książka "Maria Skłodowska-Curie. Geniusz i siła miłości" to historia Marii Skłodowskiej-Curie, jej autorem jest Magdalena Niedźwiedzka (wydawnictwo Prószyński Media).

„Magdalena Niedźwiedzka tchnęła życie w koturnowy zwykle obraz nieprzeciętnej Polki, której zdarzało się iść za głosem serca wbrew konwenansom.
Akcja powieści obejmuje lata 1911–1913; wcześniejsze losy wielkiej uczonej poznajemy z retrospekcji. Zaglądamy do rodzinnego domu Marii, obserwujemy jej relacje z bliskimi i kontakty z najtęższymi umysłami przełomu XIX i XX wieku – Pierre’em Curie, Paulem Langevinem i Albertem Einsteinem.
Autorka, znana z dbałości o obyczajowe i historyczne smaczki, i tym razem nie zawiedzie czytelnika, ukazała bowiem skomplikowaną osobowość dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla na tle barwnego Paryża w czasach belle époque i Warszawy pod zaborami.
Magdalena Niedźwiedzka, autorka „Królewskiej heretyczki”. Łączy pracę na uczelni technicznej z pisaniem powieści (przeważnie historycznych i biograficznych). W wolnych chwilach maluje obrazy olejne.”

[ więcej ]

Recenzje (0)

Oceń książkę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Szczegóły książki

Tematyka: /

Autor:

Wydawnictwo: Prószyński Media

ISBN: 978-83-8097-068-7

Podobne książki

Najciekawsze książki tego miesiąca

Książka "Maria Skłodowska-Curie. Geniusz i siła miłości" to historia Marii Skłodowskiej-Curie.
Najlepsza cena dla tej książki w wersji papierowej to 31.03 zł.
Autorem "Maria Skłodowska-Curie. Geniusz i siła miłości" jest Magdalena Niedźwiedzka.
Książka została wydana przez wydawnictwo Prószyński Media.