0
(0)

Lars von Trier Życie, filmy, fobie geniusza

Nils Thorsen

Temat: Lars von Trier Reżyserzy

Recenzje 0

Opis książki

"Lars von Trier Życie, filmy, fobie geniusza" to książka, która opowiada o Larsie von Trierze, jej autorem jest Nils Thorsen (wydawnictwo Bukowy Las).

„Przez niemal rok dziennikarz „Politiken” Nils Thorsen towarzyszył Larsowi von Trierowi, rozmawiał z nim i z najważniejszymi osobami w jego życiu.

W wyniku tych rozmów powstała książka, która może zainteresować nie tylko ludzi pasjonujących się filmem, ale każdego, kogo Lars von Trier i jego filmy zaintrygowały czy zirytowały. Także tych, którzy chcieliby poznać bliżej zarówno filmy, jak i ich twórcę. Nikomu nie udało się zbliżyć do niego bardziej niż autorowi tej książki. Wiele z zamieszczonych tu opowieści jest nam znanych, Lars von Trier przedstawiał je publicznie. Cześć z nich jest prawdą, część to mity. Wiele jest wspaniałym połączeniem jednego i drugiego. Celem książki było zebranie najważniejszych faktów w możliwie prawdziwą opowieść o życiu i twórczości reżysera. Lars von Trier po raz pierwszy zdradza szczegóły swojego życia, opowiada o swoich lękach, swoich filmach i swoich przemyśleniach, podczas gdy jego przyjaciele, koledzy i krytycy przedstawiają własne wersje wydarzeń, opowiadając o człowieku, którego uważa się za jednego z największych europejskich reżyserów filmowych wszech czasów.”

Recenzje (0)

Oceń książkę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Szczegóły książki

Tematyka:

Autor:

Wydawnictwo: Bukowy Las

ISBN: 978-83-64481-54-3

Podobne książki

"Lars von Trier Życie, filmy, fobie geniusza" to książka, która opowiada o Larsie von Trierze.

Autorem "Lars von Trier Życie, filmy, fobie geniusza" jest Nils Thorsen.

Książka została wydana przez wydawnictwo Bukowy Las.