Opis książki

"Kustosz i samotnik" to książka, która przybliża historię Romana Aftanazego, jej autorem jest Adolf Juzwenko (wydawnictwo Ossolineum).

„Tom prezentujący sylwetkę i działalność naukową Romana Aftanazego – wieloletniego pracownika Ossolineum i autora monumentalnej monografii dziejów polskich dworów i pałaców szlacheckich na dawnych Kresach Wschodnich, której poświęcił kilkadziesiąt lat swojego życia. Przyjaciele i współpracownicy wspominają Aftanazego, zaś historycy i historycy sztuki komentują jego dzieło. Książkę otwiera szkic biograficzny.
W tomie przemawia także sam Aftanazy. Znajdziemy tu jego listy, a przede wszystkim niepublikowany dotąd dziennik, pisany we Lwowie w wyjątkowym czasie – między grudniem 1945 roku a kwietniem roku następnego. Dokument znajduje się w Dziale Rękopisów Ossolineum. Zapiski dotyczą przede wszystkim zakończonej wojny i bieżącej sytuacji w mieście. Aftanazy łączy strzępki informacji, plotki i domysły, by zrozumieć prawdziwe położenie mieszkańców i przewidzieć ich najbliższą przyszłość.”

[ więcej ]

Recenzje (0)

Oceń książkę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Szczegóły książki

Tematyka:

Autor:

Wydawnictwo: Ossolineum

ISBN: 978-83-65588-06-7

Podobne książki

Najciekawsze książki tego miesiąca

"Kustosz i samotnik" to książka, która przybliża historię Romana Aftanazego.
Najlepsza cena dla tej książki w wersji papierowej to 9.60 zł.
Autorem "Kustosz i samotnik" jest Adolf Juzwenko.
Książka została wydana przez wydawnictwo Ossolineum.