0
(0)

Johna F. Kennedy’ego Idealizm bez złudzeń

Karol Wojciechowski

Temat: John F. Kennedy Politycy Przywódcy

Recenzje 0

brak w księgarniach

Opis książki

"Johna F. Kennedy’ego Idealizm bez złudzeń" to książka przybliżająca historię Johna F. Kennedy'ego, jej autorem jest Karol Wojciechowski (Wydawnictwo Naukowe PWN).

„John F. Kennedy (1917–1963) jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon XX wieku. Trwale zapisał się zarówno w historii USA, jak i świata, mimo że jego prezydentura trwała niecałe trzy lata. Dziedzictwo Kennedy’ego rzadko kiedy kojarzone jest jednak z konkretną myślą polityczną. Stąd przez jednych był uznawany za polityka liberalnego, przez drugich – pragmatycznego, jeszcze innych – konserwatywnego. Dla wielu wreszcie był tylko charyzmatyczną, telewizyjną osobowością, do której lgnęły gwiazdy muzyki i filmu.
Oparta na licznych wystąpieniach i publikacjach Kennedy’ego książka Karola Wojciechowskiego uświadamia jednak, że poglądy 35. prezydenta USA składały się nie tylko na spójną myśl polityczno-prawną, ale także wyznaczyły niezwykle ważne kierunki myślenia w polityce amerykańskiej, zwłaszcza w takich sprawach, jak prawa obywatelskie, prawo imigracyjne, ekonomia i polityka podatkowa czy ochrona konsumentów.
Wiele z nich pozostaje aktualnymi, nie tylko w USA.”

Recenzje (0)

Oceń książkę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Szczegóły książki

Tematyka: /

Autor:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN

ISBN: 978-83-01-19193-1

Podobne książki

Najciekawsze książki tego miesiąca

"Johna F. Kennedy’ego Idealizm bez złudzeń" to książka przybliżająca historię Johna F. Kennedy'ego.
Autorem "Johna F. Kennedy’ego Idealizm bez złudzeń" jest Karol Wojciechowski.
Książka została wydana przez Wydawnictwo Naukowe PWN.