63.50


Zamawiając w księgarni swiatksiazki.pl za przesyłkę zapłacisz zaledwie 4,99zł. Dodatkowo, możesz też za darmo odebrać zamówienie w dowolnej księgarni Świata Książki.
Narodowe święto konstytucji 3 maja – duży plakat

Narodowe święto konstytucji 3 maja – duży plakat

Opis książki

"Do Polaków Myśli mowy i rozkazy" to książka o Józefie Piłsudskim, jej autorem jest Bogdan Urbankowski i Józef Piłsudski (wydawnictwo Biały Kruk).

„To wybór najważniejszych opinii Józefa Piłsudskiego dotyczących naszej historii, polityki, charakteru i mentalności narodowej. Zebrane tu zostały niebywale trafne, nieraz nawet bulwersujące obserwacje i wnioski, które nic nie straciły na aktualności. Książka okazuje się zadziwiającym komentarzem do obecnych wydarzeń w naszym kraju, tak jakby Marszałek dziś obserwował nasze życie polityczne i społeczne. Myśli Piłsudskiego pochodzą z całego okresu jego niezwykle barwnego życia – od czasów PPS-owskiej konspiracji, przez działalność strzelecką, Legiony Polskie, wojnę polsko-bolszewicką, przewrót majowy, aż po ostatnie lata. Marszałek odwołuje się często do wybitnych postaci polskiej i europejskiej kultury oraz historii. Opinie jego przyjmują formę maksym lub dłuższych wypowiedzi, a całość przybiera znakomitą szatę literacką. „

[ więcej ]

Recenzje (0)

Oceń książkę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Szczegóły książki

Tematyka: /

Autor: /

Wydawnictwo: Biały Kruk

ISBN: 978-83-7553-225-8

Podobne książki

Najciekawsze książki tego miesiąca

"Do Polaków Myśli mowy i rozkazy" to książka o Józefie Piłsudskim.
Najlepsza cena dla tej książki w wersji papierowej to 63.50 zł.
Autorem "Do Polaków Myśli mowy i rozkazy" jest Bogdan Urbankowski i Józef Piłsudski.
Książka została wydana przez wydawnictwo Biały Kruk.