Jezus Chrystus

Kim jest Jezus Chrystus?

Według chrześcijan Syn Boży, muzułmanie uważają go za proroka.

Miejsce urodzenia: Betlejem 🗺️
Miejsce śmierci: Jerozolima, Izrael 🗺️
Znasz więcej faktów z życia Jezusa Chrystusa? Dodaj komentarz.

Książki o Jezusie Chrystusie

0
(0)

Autor:
Peter Seewald
Wydawnictwo:
Rafael Dom Wydawniczy
Jezus Chrystus. Biografia
Wydarzenie wydawnicze! Peter Seewald, autor między innymi bestsellerowego wywiadu książkowego z Benedyktem XVI, zaprasza do lektury chyba najbardziej oryginalnej, zaskakującej, odważnej, a jednocześn (...)

Wersja ebook: 6.99 zł na Legimi0
(0)

Autor:
praca zbiorowa
Wydawnictwo:
Buchmann / GW Foksal
Życie Jezusa. Ilustrowane dzieje
Może wydawać się dziwne, że pierwsze pisemne świadectwa o Jezusie Chrystusie pojawiły się dopiero około 60 n.e., jakieś trzydzieści lat po jego śmierci. Jednak wówczas większość ludzi nie umiała pisać (...)

Zamawiając w księgarni Allegro u większości sprzedawców możesz liczyć na bardzo tanią przesyłkę, a dla posiadaczy konta Smart przesyłka jest darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.


5
(1)

Autor:
Daniel Rops
Wydawnictwo:
Pax
Dzieje Chrystusa
Dzieje Chrystusa to znakomite i klasyczne już przedstawienie ziemskich losów Jezusa z Nazaretu od pierwszych zapowiedzi Jego przyjścia na świat aż po zmartwychwstanie i założenie Kościoła. Autor, rzet (...)


0
(0)

Autor:
Maria Miduch
Wydawnictwo:
WAM
Biografia Syna Bożego
\"Jaka jest DROGA do poznania Jezusa? PRAWDA o Synu Bożym to więcej niż teologiczne dogmaty i historyczne dowody. Najważniejsza postać w historii świata zawsze wymyka się naszym wyobrażeniom i opisom. ŻYCIE Jezusa jest historią, która trwa. Autorka tej biografii od wielu lat podąża za swoim Bohaterem. Szukała Jego śladów w Ziemi Świętej, księgach Starego i…

Zamawiając w księgarni TaniaKsiazka.pl zapłacisz tylko 7,99zł za przesyłkę, możesz też odebrać ją bezpłatnie w kilku punktach w Polsce. Płatność za książki można wygodnie rozłożyć na raty, a powyżej 199zł przesyłka jest darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.

Wersja ebook: 6.99 zł na Legimi


0
(0)

Autor:
Martin James
Wydawnictwo:
Święty Wojciech
Jezus
Inspirująca i pełna refleksji biografia Jezusa Chrystusa.
Życiorys Jezusa Chrystusa

Autor: Lacontinuaodisea (Praca własna) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], undefined

Jezus Chrystus – urodzony prawdopodobnie między 8 a 4 r. p.n.e. w Betlejem lub w Nazarecie cieśla. Galilejczyk z Nazaretu. Chrześcijanie uważają go za Syna Bożego, a muzułmanie za proroka.

Rodzicami Jezusa byli młoda, bogobojna dziewczyna Maria oraz starzec Józef. Według podań religijnych poczęcie Chrystusa było wynikiem ingerencji Ducha Świętego, a Józef sprawował jedynie funkcję ziemskiego opiekuna chłopca.

W osiem dni po narodzinach Jezusa został on obrzezany – jak nakazuje religia judaistyczna. Chrystus został ochrzczony przez swojego kuzyna Jana, nazwanego później Chrzcicielem. Jan określił wtedy Jezusa oczekiwanym przez Żydów Mesjaszem.

Od tego momentu rozpoczął swoją działalność publiczną, nauczanie. Przypisywane są mu także liczne cuda, m.in. wskrzeszanie umarłych, uleczanie chorych, niewidomych, wypędzanie szatana z opętanych, rozmnażanie jedzenia, zamienianie wody w wino, chodzenie po wodzie.

Sława Jezusa Chrystusa rosła. Spośród swoich zwolenników wybrał on dwunastu uczniów, apostołów, którzy kontynuować mieli jego nauki po jego śmierci. Jezus nauczał, że Bóg jest miłością, a człowiek jest z natury dobry oraz obiecywał swoim wiernym wyznawcom nagrodę w postaci odpuszczenia grzechów oraz zbawienia i życia wiecznego.

Wyjechał do Jerozolimy, gdzie przeprowadzał dyskusje z przedstawicielami izraelskimi frakcjami religijnych, faryzeuszami i saduceuszami. Ci jednak zdecydowali się pojmać i zabić Jezusa Chrystusa, uważając go za wyjątkowo niebezpiecznego dla religii żydowskiej. Zdradzony przez Judasza, jednego ze swoich uczniów, został pojmany i oddany do dyspozycji rzymskiego namiestnika, Poncjusza Piłata.

Oskarżono go o podburzanie narodu, namawianie do niepłacenia podatków oraz uważanie się za żydowskiego króla. Piłat nakazał poddać Jezusa biczowaniu, a następnie wypuścić na wolność. Wskutek żądań arcykapłanów skazał go jednak na śmierć przez ukrzyżowanie. Jezus Chrystus umarł na krzyżu około 30-33 r. n.e. w Jerozolimie, a jego ciała zostało złożone w kamiennym grobie. Wedle tradycji chrześcijańskiej zmartwychwstał po trzech dniach, przezwyciężając w ten sposób śmierć.Cytaty Jezusa Chrystusa

Brak przesłanych cytatów. Dodaj w komentarzu

Wasze pytania dotyczące Jezusa Chrystusa

Brak przesłanych pytań. Dodaj w komentarzu

Wasze wspomnienia o Jezusie Chrystusie

Brak przesłanych wspomnień. Dodaj komentarz

Wydarzenia z życia Jezusa Chrystusa

Napisz komentarz, aby dodać więcej wydarzeń.

Przydatne linkiMiejsca Jezusa Chrystusa

Miejsce urodzenia:

Miejsce śmierci:


Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.
Znasz więcej faktów z życia Jezusa Chrystusa? Edytuj tę stronę.

Skomentuj

Adres e-mail nie zostanie upublicznionyFAQ


Kim jest Jezus Chrystus?

Według chrześcijan Syn Boży, muzułmanie uważają go za proroka.

Gdzie urodził się Jezus Chrystus?

Jezus Chrystus urodził się w miejscowości Betlejem.

Gdzie zmarł Jezus Chrystus?

Jezus Chrystus zmarł w miejscowości Jerozolima, Izrael.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności