Hanna Gujwan

Polski zawodnik MMA, Muay-Thai i Kickboxer. 32 lat(a)

Czytaj dalej

Życiorys Hanny Gujwan

Hanna Gujwan urodziła się 23 kwietnia 1992 roku w Horodkiwce (Ukraina). Jest polską zawodniczką MMA, a także zawodniczką muay thai i kick-bokserką, walcząca w formule K-1.

Gujwan zdobyła do tej pory między innymi medal regionalnych Mistrzostw Polski w Wushu i Sanda, tytuł Mistrzyni Polski IFMA muay thai, tytuł Wicemistrzyni Świata WKF muay thai, tytuł Mistrzyni Europy WKF K-1 oraz złoty medal na NAGA Grappling Championship[

Pierwszą walkę amatorską w MMA odbyła w 2015 roku. Startując w kategorii waga słomkowa, wygrała z Magdaleną Pawlak.

Gujwan zadebiutowała w zawodowym MMA rok później, czyli w 2016.

Na walce w ramach Ladies Fight Night 2: That’s All Folks pokonała Dianę Tapałaj. Nie miała jednak wiele szczęścia w rozgrywkach.

Po serii aż pięciu porażek pod rząd, wygrała jedynie ze szkocką zawodniczką Fee Chrystal na gali Evolution of Combat 6 w 2020 roku.

Jej ogólny bilans walk w MMA to 2 zwycięstwa i 5 porażek.

Gujwan nieco lepiej radziła sobie w kickboxingu. Pokonała między innymi Paulinę Maj czy Natalię Leciejewską.