Kim jest ...

Eugene Hütz

49 lat(a)


Czytaj dalej

Eugene Hütz - życiorys

Eugene Hütz – piosenkarz, wokalista, autor tekstów, DJ oraz aktor urodzony jako Jewgienij Aleksandrowicz Nikołajew 6 września 1972 r. w miejscowości Bojarka pod Kijowem.

Wychował się w rosyjsko-ukraińsko-romskiej rodzinie o tradycjach artystycznych. Jego ojciec – z zawodu rzeźnik – był członkiem ukraińskiego zespołu rockowego Meridian.

Eugene rozpoczął swoją karierę muzyczną jeszcze na Ukrainie – występował z zespołem Uksusnik. Rodzina Eugene’a Hütza wyemigrowała z kraju po usłyszeniu o katastrofie w Czarnobylu.

Przez 7 lat wędrowała po Polsce, Węgrzech, Austrii, Włoszech, by wreszcie wyjechać do Stanów Zjednoczonych.

Eugene, jego rodzice oraz kuzyn Yosef pojawili się w 1991 r. w Vermoncie jako uchodźcy polityczni. Tam Hütz założył zespół The Fags.

W 1997 r. przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie poznał Sergeya Ryabtseva, Yuriego Lemesheva, Orena Kaplana, Eliota Fergusona, Pam Racine i Elizabeth Sun, z którymi w 1999 r. założył formację Hütz and the Béla Bartóks. Zespół wkrótce zmienił nazwę na Gogol Bordello.

W tym samym roku wydali swój debiutancki album „Voi-La Intruder”. Ich kolejne produkcje to: „Multi Kontra Culti vs. Irony”, „East Infection”, „Gypsy Punks: Underdog World Strike ”, „Super Taranta!” i „Trans-Continental Hustle”.

Oprócz działalności w Gogol Bordello Eugene Hütz występował także jako DJ, grający muzykę cygańską, elektroniczną oraz dub punk. Grał również z Kolpakov Trio.

Ciekawostki - tego możesz nie wiedzieć

 • Po emigracji do Stanów Zjednoczonych artysta przyjął nazwisko panieńskie swojej matki i od tej pory przedstawiał się jako Eugene Hütz. ~gość
 • Debiutancki album Gogol Bordello „Voi-La Intruder” został wyprodukowany przez Jima Sclavunosa, perkusistę Nicka Cave’a & the Bad Seeds. ~gość
 • Eugene Hütz zagrał w filmie „Wszystko jest iluminacją” Lva Schreibera oraz „Mądrość i seks” Madonny. ~gość
 • Jedna z postaci z filmu „Wristcutters: A Love Story” jest wzorowana na Eugene’ie Hützie. ~gość

Co wiemy o Eugene Hütz:

Biografia 4 ciekawostki wiek znak zodiaku

Eugene Hütz

Pełne nazwisko

Євген Олександрович Ніколаєв

Wiek

50

Obywatelstwo

Ukraina / USA

Bestsellery

Najciekawsze propozycje książkowych biografii i autobiografii z ostatnich tygodni.

Hawking, Hawking

Bestseller 40.94 zł

Kim naprawdę był Stephen Hawking, człowiek, którego prochy spoczywają dziś w Opactwie Westminsterskim, pomiędzy grobowca [...]

Zobacz
Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.


Przydatne linki

  Źródło grafik

  fot. Faraz / from New York City

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.