Kim jest ...

Dwayne Johnson

Amerykański aktor, wrestler i futbolista. 49 lat(a)


Czytaj dalej

Życiorys Dwayne'a Johnsona

Dwayne Douglas Johnson urodził się w kalifornijskim mieście Hayward, 2 maja 1972 roku.

We wczesnych latach życia mieszkał z rodziną swojej matki w Nowej Zelandii, gdzie uczęszczał do szkoły podstawowej. Następnie przeniósł się do Stanów Zjednoczonych, gdzie wielokrotnie musiał zmieniać szkoły, ze względu na zapaśniczą karierę ojca i częste podróże. Jako młody człowiek miewał konflikty z prawem związane z bójkami i kradzieżami.

W związku z tym, że Dwayne przejawiał nieprzeciętny talent piłkarski, dostał czteroletnie stypendium Uniwersytetu w Miami, jednak po wielu sukcesach kontuzja pleców uniemożliwiła mu dalszą karierę w tej dziedzinie.

Johnson prawdopodobnie w roku 2002.
UncdSeowD, CC BY-SA 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0>, via Wikimedia Commons

W 1995 roku skończył studia na wydziale kryminologii i fizjologii. Później Johnson rozpoczął swoją karierę jako zawodowy zapaśnik, w 1996 roku zadebiutował w WWF pod pseudonimem Rocky Maivia.

Rok później wziął ślub z Dany Garcią, a jego kariera nabrała rozpędu i stał się znaną ze swojej charyzmy gwiazdą zwaną The Rock.

Osiem razy zdobył główne mistrzostwo WWE. W 2000 roku Access Hollywood umieściło go na szóstym miejscu na liście 10 najlepszych celebrytów 2000 roku. Rok 2001 przyniósł mu narodziny pierwszej córki, ale też rozpoczęcie kariery aktorskiej, kiedy to zadebiutował w filmie Mumia powraca jako Król Skorpion.

Dwayne został pozytywnie odebrany przez widzów i krytyków filmowych, dzięki czemu zagrał też później w filmach takich jak Król Skorpion, Plan gry, Planeta 51, Herkules oraz w serii Szybcy i wściekli.

David Shankbone, CC BY 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/3.0>, via Wikimedia Commons

Dzięki tym osiągnięciom stał się jednym z najlepiej zarabiających aktorów na świecie. W międzyczasie wziął rozwód z Dany i związał się z 12 lat młodszą Lauren Hashian, z którą w 2019 roku wziął ślub na Hawajach. Kobieta urodziła mu kolejne dwie córki.

Ciekawym faktem jest, że Johnson rozważał swoją kandydaturę na prezydenta Stanów Zjednoczonych w 2020 roku, jednak była ona w sprzeczności z jego aktorskimi planami. Mimo to aktor zapowiedział, że rozważy pomysł jeszcze raz w wyborach w 2024 roku.

Ciekawostki o Dwaynie Johnsonie

  • Rozważał i wciąż rozważa swoją kandydaturę na urząd Prezydenta USA. ~gość
  • Jednym z jego hobby jest wędkowanie na otwartym morzu. ~gość
  • Według Forbesa na przełomie 2015 i 2016 roku Johnson był najlepiej zarabiającym aktorem na świecie. ~gość

Sławni ludzie borykający się z depresją

Co wiemy o Dwaynie Johnsonie:

Biografia 3 ciekawostki wiek wzrost znak zodiaku

Dwayne Johnson

Pełne nazwisko

Dwayne Douglas Johnson

Wiek

50

Miejsce urodzenia
Dwayne'a Johnsona

Hayward, Kalifornia, Stany Zjednoczone

Hayward, Kalifornia, Stany Zjednoczone

Wykształcenie
Dwayne'a Johnsona

University of Miami

Znak Zodiaku
Dwayne'a Johnsona

♉ Byk

Powiązane biografie

Bestsellery

Najciekawsze propozycje książkowych biografii i autobiografii z ostatnich tygodni.

Bracia Kliczko. Z kozackiego rodu

Bestseller 27.82 zł

Biografia bezkonkurencyjnych ukraińskich pięściarzy, którzy dali się poznać jako zręczni biznesmeni i filantropi, angażu [...]

Zobacz
Na Kremlu wiecznie zima. Rosja za drugich rządów Putina

Bestseller 39.03 zł

Putin rządzi Rosją już ponad 21 lat. Nic nie zapowiada, by to się miało szybko zmienić Potężne wojsko, wszechobecna prop [...]

Zobacz
Nawalny. Nemezis Putina? Przyszłość Rosji?

Bestseller 33.23 zł

Pierwsza biografia najsłynniejszego rosyjskiego opozycjonisty i osobistego wroga Putina Kim jest Aleksiej Nawalny? Po pr [...]

Zobacz
Nowy car wyd. 2022

Bestseller 34.21 zł

Były szef moskiewskiego biura „New York Timesa”, Steven Lee Myers, śledził Putina na długo przed ostatnimi wydarzeniami [...]

Zobacz
Zniknięty ksiądz. Moja historia

Bestseller 26.17 zł

Marcin Adamiec jest zwykłym księdzem z żarliwym powołaniem. Wytrzyma sześć lat. Po pełnym nadziei i ekscytacji okresie s [...]

Zobacz
Zełenski. Biografia

Bestseller 22.52 zł

Wołodymyr Zełenski. Jego nazwisko od kilku tygodni jest na ustach całego świata. Ile wiemy o charyzmatycznym przywódcy k [...]

Zobacz
Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.


Źródło grafik

fot. Eva Rinaldi Description Australian photographer Work location Sydney

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.