Dariusz Malejonek

Kim jest Dariusz Malejonek?

Polski kompozytor, wokalista i gitarzysta. 58 lat(a)
Pseudonimy: Maleo
Data urodzenia: (środa)
Znak Zodiaku: ♉ Byk
Obywatelstwo: Polska
Wiek: 58
Znasz więcej faktów z życia Dariusza Malejonka? Edytuj tę stronę.

Ciekawostki - tego możesz nie wiedzieć

  • Jest działaczem ruchu pro-life. ~gość
  • Interesujące ciekawostki o Dariuszu Malejonku znaleźć można w książce "Urodzony, by się nie bać" (wyd. Znak).


Życiorys Dariusza Malejonka

Dariusz Robert Malejonek to polski kompozytor, wokalista oraz gitarzysta. Urodził się 16 maja 1962 roku. Znany jest również pod pseudonimem „Maleo”.

Swoją karierę rozpoczął w 1983 roku w zespole Kultura. Kolejnym krokiem w jego muzycznym rozwoju była współpraca z zespołem Izrael. Razem nagrali sześć płyt. W zespole Moskwa oraz Armia grał na gitarze basowej. Jest również współtwórcą projektu 2Tm2,3, czyli grupy tworzącej rockową muzykę chrześcijańską, której teksty w ogromnej większości zaczerpnięte są z Biblii.

W 1997 roku Dariusz Malejonek założył zespół Maleo Reggae Rockers grający muzykę reggae. Od wielu lat jest także członkiem Związku Producentów Audio-Video.

Jest działaczem ruchu pro-life walczącego o życie nienarodzonych dzieci. W 2016 roku został ambasadorem Światowych Dni Młodzieży organizowanych w Krakowie. W tym samym roku w księgarniach pojawiła się książka pt. „Urodzony, by się nie bać”, która w całości poświęcona jest życiu i twórczości Dariusza Malejonka. w 2018 roku został uhonorowany Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości.


Książki o Dariuszu Malejonku

0
(0)

Autor:
Dariusz Malejonek
Wydawnictwo:
Znak
Urodzony, by się nie bać
\"Od hardcore’owych początków przez kultowe festiwale i koncerty ku rosnącej popularności. Narkotykowe eksperymenty, duchowe poszukiwania i nadnaturalne doświadczenia. Trasa na Jamajce, wędrówki po Indiach i zaangażowanie w misje w Afryce. To opowieść na najwyższych obrotach!\"

Zamawiając w księgarni TaniaKsiazka.pl zapłacisz tylko 7,99zł za przesyłkę, możesz też odebrać ją bezpłatnie w kilku punktach w Polsce. Płatność za książki można wygodnie rozłożyć na raty, a powyżej 199zł przesyłka jest darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.Cytaty Dariusza Malejonka

Bardzo kocham swoje dzieci, myślę, że one również bardzo mnie kochają i to okazują. Natomiast oczywiste jest, że robiłem błędy – nie byłem do końca konsekwentnym ojcem. Starałem się nadrabiać to miłością, uwagą, spędzonym z nimi czasem i szczerością.

Nadesłane przez: gość


Wasze pytania dotyczące Dariusza Malejonka

Brak przesłanych pytań. Dodaj pytanie

Wasze wspomnienia o Dariuszu Malejonku

Brak przesłanych wspomnień. Dodaj wspomnienie

Wydarzenia z życia Dariusza Malejonka

Edytuj tę biografię, aby dodać więcej wydarzeń.
  • Dariusz Malejonek przychodzi na światBiografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.
Znasz więcej faktów z życia Dariusza Malejonka? Edytuj tę stronę.

Grafika: fot. Margoz

Skomentuj

Adres e-mail nie zostanie upubliczniony

Biografie:

Książki biograficzne:


FAQ


Kim jest Dariusz Malejonek?

Polski kompozytor, wokalista i gitarzysta.

Kiedy urodził się Dariusz Malejonek?

Dariusz Malejonek urodził się 16/05/1962.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności