Kim jest ...

Craig Robinson

Amerykański komik, aktor i piosenkarz. 50 lat(a)


Czytaj dalej

Życiorys Craiga Robinsona

Craig Phillip Robinson urodził się 25 października 1971 r. w Chicago, w stanie Illinois. Zdobył stopień licencjata na Illinois State University w 1994 roku oraz tytuł magistra na Saint Xavier University. Był nauczycielem muzyki w Szkole Podstawowej Horace Manna w Chicago, Szkole Podstawowej Benjamina Franklina oraz Centralnej Szkole Średniej w East Chicago.

Robinson rozpoczął karierę od stand-upów i brał udział w zajęciach z improwizacji oraz aktorstwa w The Second City w Chicago jeszcze na studiach. Ale prawdziwą sławę przyniósł mu rok 2005 roku, kiedy wcielił się w postać Darryla Philbina w amerykańskiej wersji „The Office”, pojawiając się w czwartym odcinku pierwszego sezonu. Robinson awansował do głównej roli w czwartym sezonie i ten stan trwał do końca serialu w 2013 roku.

W 2010 roku był gospodarzem siódmego sezonu „Last Comic Standing” z Gregiem Giraldo, Natashą Leggero i Andym Kindlerem. Znany jest również z częstej współpracy z Sethem Rogenem, w tym „Pineapple Express”, „Zack i Miri Make a Porno”, „This Is the End” oraz „Sausage Party”. Robinson pojawił się w wielu innych programach telewizyjnych i filmach, w tym w „Hot Tub Time Machine”, a także „Dolemite Is My Name”. Był nominowany do nagrody Independent Spirit Award dla najlepszego drugoplanowej roli męskiej za film „Morris z Ameryki”.

Przez wiele lat Robinson i komik Jerry Minor występowali jako duet muzyczny L. Witherspoon & Chucky. Od czasu do czasu występował ze swoim zespołem The Nasty Delicious u boku swojego brata Chrisa Roba. Wystąpili jako jego zespół w odcinku „The Office” oraz w finale siódmego sezonu „Last Comic Standing”. Występował także jako postać w wielu odcinkach „The Office” i pojawił się na ścieżce dźwiękowej do „Hot Tub Time Machine”, śpiewając „Jessie’s Girl” i „Let’s Get It Started”.

Aktorzy z The Office (Biuro)

Co wiemy o Craigu Robinsonie:

Biografia wiek wzrost znak zodiaku

Craig Robinson

Pełne nazwisko

Craig Phillip Robinson

Wiek

51

Obywatelstwo

USA

Miejsce urodzenia
Craiga Robinsona

Chicago, Illinois, Stany Zjednoczone

Chicago, Illinois, Stany Zjednoczone

Wykształcenie
Craiga Robinsona

Illinois State University / Saint Xavier University / Whitney M. Young Magnet High School

Znak Zodiaku
Craiga Robinsona

♏ Skorpion

Wzrost
Craiga Robinsona

188 cm

Wydarzenia z życia Craiga Robinsona

Craig Robinson przychodzi na świat w miejscowości Chicago, Illinois, Stany Zjednoczone.

Powiązane biografie

Bestsellery

Najciekawsze propozycje książkowych biografii i autobiografii z ostatnich tygodni.

Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.


Źródło grafik

fot. Mark Sebastian from New York City

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.