Chris Slade

Kim jest Chris Slade?

Brytyjski perkusista, członek AC/DC. 74 lat(a)
Data urodzenia: (środa)
Znak Zodiaku: ♏ Skorpion
Miejsce urodzenia: Pontypridd, Wielka Brytania 🗺️
Obywatelstwo: Walia / Wielka Brytania
Wiek: 74
Znasz więcej faktów z życia Chrisa Slade? Edytuj tę stronę.


Życiorys Chrisa Slade

Jego współpraca z wieloma zespołami oraz wykonawcami ówczesnych przebojów, takimi jak: Olivia Newton-John, Gary Numan czy Tom Jones, umożliwiła mu dynamiczny rozwój własnej kariery. Oprócz występów w wielu zespołach rockowych był również współzałożycielem zespołu Earth Bank, gdzie wraz z nimi nagrał osiem albumów studyjnych. Grał również w zespole Pink Floyd, jak również występował u boku Davida Gilmoura i Gary Moore’a podczas ich koncertów w 1989 roku.

W tym samym roku został zaproszony do współpracy z zespołem AC/DC. Początkowo, jego obecność miała być tylko zastępstwem, lecz po nagraniu jednego z albumów został stałym członkiem zespołu, do czasu gdy dowiedział się, że muzycy chcą z powrotem nawiązać współpracę z ich byłym perkusistą. Slade odmówił propozycji ponownego bycia „zastępcą” w razie „wyższej konieczności” i odszedł z zespołu.

Przez kilka lat po rozstaniu z AC/DC Slade nie udzielał się zawodowo, aż do zatrudnienia się w zespole Asia. Jego kariera muzyka w tym zespole trwała do września 2005 roku.
Do zespołu rockowego AC/DC powrócił w 2015 roku, lecz obecnie jego pozycja jest niepewna ze względu na przypuszczalny powrót byłego perkusisty.

Prezenty dla fana Chrisa SladeKsiążki o Chrisie Slade

0
(0)

Autor:
Mick Wall
Wydawnictwo:
In Rock
AC/DC. Diabelski młyn
„Skąd tyle satanistycznych tekstów?”, „Skąd się wzięły biseksualne konotacje nazwy?”, „Czy ich wokalista zapił się na śmierć?”, „Co to niby mają być za bohate (...)

Zamawiając w księgarni Gandalf.com.pl za przesyłkę zapłacisz tylko 6,99zł, a dla zamówień na kwotę powyżej 199zł przesyłka jest darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.


0
(0)

Autor:
Brian Johnson
Wydawnictwo:
Pascal
Gaz do dechy
Gaz do dechy, czyli Brian Johnson, jakiego nie znacie! Gdyby w historii rock and rolla tylko jednego muzyka można było nazwać największym fanem samochodów, taki tytuł przypadłby pewnie B (...)

Zamawiając w księgarni Allegro u większości sprzedawców możesz liczyć na bardzo tanią przesyłkę, a dla posiadaczy konta Smart przesyłka jest darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.

Wersja ebook: 6.99 zł na Legimi


0
(0)

Autor:
Phill Sutcliffe
Wydawnictwo:
Kagra
AC/DC. Rock`n`roll pod wysokim napięciem. Ilustrowana historia
Mający za sobą ponad 35 lat koncertowania na całym świecie i kilkanaście albumów na koncie, AC/DC są bezdyskusyjnie jednym z najbardziej cenionych i niezawodnych rockowych zespołów w historii gatunku. (...)

Zamawiając w księgarni Gandalf.com.pl za przesyłkę zapłacisz tylko 6,99zł, a dla zamówień na kwotę powyżej 199zł przesyłka jest darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.


Cytaty Chrisa Slade

Brak przesłanych cytatów. Dodaj cytat

Wasze pytania dotyczące Chrisa Slade

Brak przesłanych pytań. Dodaj pytanie

Wasze wspomnienia o Chrisie Slade

Brak przesłanych wspomnień. Dodaj wspomnienie

Wydarzenia z życia Chrisa Slade

Edytuj tę biografię, aby dodać więcej wydarzeń.
  • Chris Slade przychodzi na świat w miejscowości Pontypridd, Wielka Brytania.


Miejsca Chrisa Slade

Miejsce urodzenia:


Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.
Znasz więcej faktów z życia Chrisa Slade? Edytuj tę stronę.

Grafika: fot. Philip_Nelson_&_Chris_Slade.jpg: Philip Nelsonderivative work: FotoPhest (talk)

Skomentuj

Adres e-mail nie zostanie upubliczniony

Biografie:

Książki biograficzne:


FAQ


Kim jest Chris Slade?

Brytyjski perkusista, członek AC/DC.

Kiedy urodził się Chris Slade?

Chris Slade urodził się 30/10/1946.

Gdzie urodził się Chris Slade?

Chris Slade urodził się w miejscowości Pontypridd, Wielka Brytania.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności