Ariana Grande

Kim jest Ariana Grande?

Amerykańska piosenkarka popowa. 27 lat(a)

Pełne nazwisko: Ariana Grande-Butera
Pseudonimy: Ari
Data urodzenia:
Znak Zodiaku: ♋ Rak
Miejsce urodzenia: Boca Raton, Floryda, Stany Zjednoczone
Wzrost: 153 cm
Wiek: 27
Znasz więcej faktów z życia Ariany Grande? Edytuj tę stronę.

Życiorys Ariany Grande

Fot. Melissa Rose http://www.flickr.com/photos/98388875@N03/11490193603/in/photostream/

Ariana Grande (Ariana Grande – Butera) przyszła na świat 26 czerwca 1993 roku w Boca Raton; stan Floryda. W jej żyłach płynie włoska i abruzyjska krew, co tłumaczy jej nietuzinkowy temperament i miłość do wszystkiego, co piękne.

Młoda perła

Niebywale utalentowana, aktorka i piosenkarka młodego pokolenia bez większego trudu zdobywa uznanie najznamienitszych na świecie krytyków. Swoją pasjonującą ścieżkę kariery rozpoczęła jako ośmiolatka, występując w Filharmonii Południowej Florydy, odnosząc tam wielkie sukcesy, m.in. została wytypowana do wykonania piosenki reprezentacji Florida Panthers na prestiżowych zawodach hokeja. W tamtym czasie młoda Ariana występowała również na deskach nowojorskiego klubu jazzowego Birdland, a w 2008 roku dostała rolę na Broadwayu wcielając się w rolę Charlotte. Była perłą musicalu 13, docenioną i wyróżnioną nagrodą Stowarzyszenia Krajowych Teatrów Młodzieżowych. Rok później, w 2009 roku, otrzymała upragnioną rolę w serialu Victoria znaczy zwycięstwo i brawurowo grała rolę Cat Valentine. Od tego momentu, jej kariera nabrała błyskawicznego tempa. Kolejna rola (2010 r.) w musicalu Cuba Libre produkcji Desmond Child otworzyła jej drzwi do szerokiego świata. Za sprawą dubbingu postaci księżniczki Diaspro, do serialu Klub Winx jej alabastrowy głos stał się rozpoznawalny na całym świecie.

Wielka piosenkarka

Tak rozpoczęta droga, pełna sukcesów pozwoliła Grande na wybranie własnej, bardzo spersonalizowanej ścieżki kariery. Młoda dama postawiła na piosenkarstwo i w 2010 roku rozpoczęła lekcje śpiewu pod czujnym okiem Erica Vetro. Rok później, w grudniu 2011 roku ukazał się jej debiutancki singiel „Put Your Hearts Up„. Niespełna pół roku później świat ujrzał genialny krążek ze ścieżką dźwiękową pochodzącą z uwielbianego serialu Victorious. Rok 2013 to autentyczne narodzenie się samodzielnej artystki, która 30 sierpnia wydaje swój debiutancki album Yours Truly, który błyskawicznie znalazł się na czołowych miejscach list przebojów.

Wiele twarzy Ariany

Kariera Ariany Grande rozkwita niczym najpiękniejszy kwiat świata muzyki. Jest porównywana do ikon muzyki pop, jak np. Celine Dion. Jest kobietą o wielu twarzach i nietuzinkowej osobowości. Bierze udział w corocznych wyjazdach do Afryki, gdzie udziela się charytatywnie. Z niebywałą lekkością porusza się po różnych stylach muzycznych, a także jest mistrzynią parodiowania innych gwiazd.


Książki o Arianie Grande


Ariana Grande Z głową w chmurach
Ariana Grande. Drobna dziewczyna z wielkim głosem.

Ciekawostki - tego możesz nie wiedzieć

 • Została wychowana jako katoliczka, jednak porzuciła tę wiarę ze względu na stosunek Kościoła do homoseksualistów. ~gość
 • Ariana jest bardzo związana ze swoim starszym o 10 lat bratem Frankim J Grande. Pomimo, że to jej brat przyrodni nie rozłączaja się nigdy na dłuższy okres czasu. ~gość
 • Ariana jest bardzo związana z rodziną, co można zauwazyc na jej snapchacie. ~gość
 • Ariana Grande zorganizowała w 2017 roku charytatywny koncert w Manchesterze o nazwie „One Love Manchester”. Odbył się on na Old Trafford Cricket Ground i zgromadził ponad 55 tys. osób. ~gość


Cytaty Ariany Grande

Brak przesłanych cytatów.Wasze pytania dotyczące Ariany Grande

Brak przesłanych pytań.


Wasze wspomnienia o Arianie Grande

Brak przesłanych wspomnień.Wydarzenia z życia Ariany Grande

 • Ariana Grande przychodzi na świat w miejscowości Boca Raton, Floryda, Stany Zjednoczone.
 • Premiera debiutanckiego albumu "Yours Truly".Miejsca Ariany Grande

Miejsce urodzenia:

Zobacz także:


Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.
Znasz więcej faktów z życia Ariany Grande? Edytuj tę stronę.

Grafika: Fot. Melissa Rose http://www.flickr.com/photos/98388875@N03/11490193603/in/photostream/

Zobacz komentarze

 • Ariana Grande zorganizowała w 2017 roku charytatywny koncert w Manchesterze o nazwie "One Love Manchester". Odbył się on na Old Trafford Cricket Ground i zgromadził ponad 55 tys. osób.

  Anuluj odpowiedź

  Dodaj treść

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

  Jeśli chcesz, zaznacz jakiego rodzaju jest to komentarz. Ułatwi nam to moderację.

Dodaj treść

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

Jeśli chcesz, zaznacz jakiego rodzaju jest to komentarz. Ułatwi nam to moderację.

Biografie:

Książki biograficzne:


FAQ


Kim jest Ariana Grande?

Amerykańska piosenkarka popowa.

Ile wzrostu ma Ariana Grande?

Ariana Grande ma 153 cm wzrostu.

Kiedy urodziła się Ariana Grande?

Ariana Grande urodziła się 26/06/1993.

Gdzie urodziła się Ariana Grande?

Ariana Grande urodziła się w miejscowości Boca Raton, Floryda, Stany Zjednoczone.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności