Steve Jobs - życiorys
Steve Jobs – współzałożyciel oraz prezes firmy przyszedł na świat 24 lutego 1955 r. w San Francisco. Jobs studiował w Reed College w Portland, ale tylko jeden semestr. Po powrocie w strony rodzinne zapisał się do klubu komputerowego. Zatrudnił się jako technik w firmie produkującej gry video – Atari. Zarobione tam pieniądze przeznaczył na wymarzoną podróż do Indii. Został buddystą, ogolił głowę i zaczął się specyficznie ubierać. Wraz ze swoim kolegą z klubu komputerowego, Stevem Wozniakiem, założył firmę Apple, która stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek. Po odejściu z Apple w 1985 r. Steve Jobs stworzył firmę NeXT. W 1986 r. odkupił od reżysera George’a Lucasa studio filmowe Pixar, w którym wkrótce zaczął produkować najsławniejsze filmy animowane wykorzystujące grafikę komputerową. W 1997 r. ponownie dołączył do Apple, której podupadającą sytuację uratował dzięki wypuszczeniu na rynek iMaca. W 1991 r. Steve Jobs ożenił się z Laurene Powell. W 2004 r. poddał się operacji usunięcia nowotworu trzustki. Pięć lat później podjął decyzję o urlopie zdrowotnym. Przeszedł zabieg przeszczepu wątroby zajętej przerzutami raka.
Steve Jobs zmarł 5 października 2011 w wieku 56 lat. Miał czwórkę dzieci.
Sławni członkowie American Academy of Arts and Sciences chief executive officer commencement at the Stanford University Historia firmy Apple Najbogatsi ludzie na świecie i w Polsce perfekcjonizm rak trzustki
Obywatelstwo
Stany Zjednoczone
Powiązanie z miejscami
Wykształcenie
De Anza College / Homestead High School / Reed College
Zawód
Znany/a głównie z kategorii:
Inne wykonywane zawody:
Muzea i wystawy z dziełami
Działalność polityczna
Biografia24.pl - biografie i książki
Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.
Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.
Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.