The Police


Historia zespołu

The Police – brytyjski zespół rockowy.

Grupę założyli Sting oraz Stewart Copeland w 1977 r. w Newcastle. Dołączył do nich gitarzysta Henri Padovani.

The Police zadebiutowali singlem „Fall Out”, który błyskawicznie znalazł się na pierwszych miejscach brytyjskich list przebojów. Pierwsza płyta, „Outlandos d’Amour”, okazała się wielkim sukcesem na Wyspach oraz w Stanach Zjednoczonych.

Kolejny album, „Regatta de Blanc”, był promowany przed przebój „Message in a Bottle”. Następne, „Zenyatta Mondatta” oraz „Ghost In The Machine”, były równie dobrze przyjęte przez fanów i krytykę. The Police zdobyło wtedy m.in. trzy nagrody Grammy.

W 1981 r. członkowie zespołu zdecydowali się na zrobienie rocznej przerwy w działalności, w trakcie której zajęli się indywidualnymi projektami. Sting nagrał singiel „Spread a Little Happiness”, Copeland stworzył soundtrack do filmu „Rumble Fish” Coppoli, Summers natomiast wydał płytę „Advance Masked”.

W 1983 r. The Police wydali płytę „Synchronicity” z utworem „Every Breath You Take”. Mimo sukcesu albumu grupa rozpadła się. The Police reaktywowali się w 2007 r. i ruszyli razem w trasę koncertową.Biografie członków The Police

Biografia

Sting

Sting – a raczej: Gordon Matthew Sumner, brytyjski muzyk, wokalista i kompozytor przyszedł na świat 2 października 1951 r. w…

Używamy cookies.

Polityka Prywatności