Slayer


Historia Slayera

Slayer – amerykański zespół trash metalowy powstały w 1981 r. w Huntington Park na przedmieściach Los Angeles. Grupę założyli gitarzyści Kerry King i Jeff Hanneman. Wkrótce dołączyli do nich Dave Lombardo, perkusista oraz Tom Aray, basista i wokalista.

Początkowo muzycy grali utwory z repertuaru Iron Maiden, Judas Priest i zespołów punkrockowych. Swój pierwszy koncert dali 25 marca 1982 r., a debiutancki album, „Show No Mercy”, wydali rok później. Kolejna płyta, „Hell Awaits”, sprawiła, że o Slayerze zrobiło się głośno i zainteresowały się nim duże wytwórnie płytowe.

Wydany w 1986 r. album „Reign in Blood” wywołał wiele kontrowersji. Muzycy śpiewali m.in. o zbrodniarzu wojennym oraz zostali oskarżeni o propagowanie idei narodowego socjalizmu. Wkrótce potem, narzekając na niskie zarobki, ze Slayera odszedł Lombardo. Zastąpił go Tony Scaglione, jednak już rok później Lombardo powrócił na łono grupy.

Pod koniec lat 80. Ukazał się „South of Heaven”, nad którego tekstami i muzyką pracował również Araya. Po ukazaniu się dwóch kolejnych płyt Lombardo odszedł z zespołu, tym razem definitywnie. W składzie Slayera pojawił się Paul Bostaph i nagrany z nim album „Divine Intervention” okazał się dużym sukcesem. Wielki rozgłos zyskała wydana w 2001 r. płyta „God Hates Us All”, odczytywana jako nawiązanie do wydarzeń 11 września.

Książki o SlayerzeCzłonkowie Slayera

Używamy cookies.

Polityka Prywatności