Aktorzy z "Przyjaciół"


Historia serialu "Przyjaciele"

Friends to amerykański serial telewizyjny, stworzony przez Davida Crane’a i Martę Kauffman, który był emitowany w NBC od 22 września 1994 r. do 6 maja 2004 r. i trwał przez dziesięć sezonów. W obsadzie zespołu znaleźli się Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry i David Schwimmer.

Serial został wyprodukowany przez Bright/Kauffman/Crane Productions, we współpracy z Warner Bros. Pierwotnymi producentami wykonawczymi byli Kevin S. Bright, Kauffman i Crane.

W okresie od listopada do grudnia 1993 roku Kauffman i Crane zaczęli pracę nad serialem pod tytułem Insomnia Cafe. Pomysł ten zaprezentowali Brightowi, a razem z nim przedstawili NBC siedmiostronicową wersję scenariusza. Po kilku przeróbkach i zmianach, w tym po zmianie tytułu na Six of One, a następnie Friends Like Us, seria została ostatecznie nazwana Friends.

Filmowanie odbywało się w Warner Bros. Studia w Burbank, w Kalifornii. Wszystkie dziesięć sezonów Friends znalazły się w pierwszej dziesiątce najwyżej ocenianych i najchętniej oglądanych seriali telewizyjnych. Finał serialu został wyemitowany 6 maja 2004 r. i obejrzało go około 52,5 mln amerykańskich widzów, co czyni go piątym pod względem oglądalności finałem w historii telewizji i najczęściej oglądanym odcinkiem telewizji z lat 2000.

Przez cały czas trwania serialu Przyjaciele cieszyli się uznaniem, stając się jednym z najpopularniejszych programów telewizyjnych wszechczasów. Serial był nominowany do 62 nagród Primetime Emmy Awards, zdobywając w 2002 roku nagrodę Outstanding Comedy Series za swój ósmy sezon.

W 1997 r. odcinek „The One with the Prom Video” został sklasyfikowany jako nr 21 w rankingu 50 Greatest TV Shows of All Time i nr 7 w rankingu 50 Greatest TV Shows of All Time magazynu Empire. W 1997 r. odcinek „The One with the Prom Video” został sklasyfikowany jako nr. 100 w „The 100 Greatest Episodes of All-Time” przewodnika telewizyjnego. W 2013 r. przyjaciele zajęli 24. miejsce w rankingu „Writers Guild of America” w 101 najlepszych serialach telewizyjnych wszechczasów.Aktorzy z "Przyjaciół"

Biografia

Courteney Cox

Aktorka znana przede wszystkim z roli Moniki Gelller w serialu Przyjaciele. Nota biograficzna w przygotowaniu.

Biografia

David Schwimmer

Aktor telewizyjny, teatralny i filmowy, znany przede wszystkim z roli Rossa Gellera w serialu Przyjaciele. Nota biograficzna w przygotowaniu.

Biografia

Jennifer Aniston

Jennifer Joanna Aniston urodziła się 11 lutego 1969 roku w Sherman Oaks w Kalifornii. Córka gwiazdy opery mydlanej Johna Anistona…

Biografia

Lisa Kudrow

Aktorka znana przede wszystkim z roli Phoebe w serialu Przyjaciele. Nota biograficzna w przygotowaniu.

Biografia

Matt LeBlanc

Aktor znany przede wszystkim z roli Joyego w serialu Przyjaciele. Nota biograficzna w przygotowaniu.

Biografia

Matthew Perry

Aktor znany przede wszystkim z roli Chandlera Binga w serialu Przyjaciele. Nota biograficzna w przygotowaniu.Prezenty dla fana serialu "Przyjaciele"

Używamy cookies.

Polityka Prywatności