Henryk Kocój prowadził rozległe badania źródłowe w archiwach w Merseburgu i Dreźnie dotyczące wewnętrznej i zagranicznej polityki jakobinów oraz genezy…
Tom zawiera przede wszystkim wspomnienia pracowników Wydziału Polonistyki UJ, laureatów i finalistów ogólnopolskiej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, która jako…
Prof. dr hab. Władysław Grodziński (1934-1988) znany ekolog, twórca krakowskiej szkoły ekologicznej, pionier badań zanieczyszczenia środowiska, inicjator utworzenia i dyrektor…
O kobietach, bez których nie byłoby Internetu Najnowsza historia pełna jest opowieści o mężczyznach wizjonerach pracujących w garażu nad wynalazkami,…
Przedstawiony tom stanowi próbę monograficznego ukazania dzieła Józefa Czapskiego oraz samego autora jako malarza, pisarza, myśliciela i organizatora życia kulturalnego…
Wzlot i upadek współczesnej japońskiej mafii. Gdy dziennikarz Jake Adelstein naraził się prominentnemu członkowi yakuzy, ochrony mógł szukać tylko u…
Dziennik bez samogłosek Aleksandra Wata jest jednym z legendarnych tekstów intymistycznych polskiej literatury XX wieku. Choć był wydawany już trzykrotnie,…
W roku 2015 przypada stulecie urodzin profesora Przemysława Mroczkowskiego, uczonego humanisty, anglisty, związanego głównie z Uniwersytetem Jagiellońskim, ale też z…
Przygotowany przez Katarzynę Sonnenberg zbiór tekstów pióra trzech czołowych prozaików japońskich okresów Meiji i Taishó, a mianowicie Moriego Ogaia, Natsumego…
Postać Josepha Conrada-Korzeniowskiego ciągle fascynuje zarówno uczonych badaczy, jak i ?zwykłych" czytelników jego powieści i opowiadań. Urodzony na Ukrainie syn…
Wyjątkowa, osobista opowieść o jedzeniu i o dwudziestowiecznym ZSRR W porywających wspomnieniach Anya von Bremzen odtwarza siedem dekad sowieckiego życia…
O (często) nieodrobionej lekcji pokory wobec dokonań naszych zmarłych profesorów. Gdyby zapytać każdego z nas, za co gotów byłby oddać…
Używamy cookies.
Polityka Prywatności