Życiorys Krystyny Pawłowicz
Krystyna Pawłowicz urodziła się 14 kwietnia 1952 r. w Wojcieszowie. Ukończyła Prawo na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. Po studiach została nauczycielem akademickim.
Początkowo pracowała w Zakładzie Prawa Rolnego, a następnie w Zakładzie Administracyjnego Prawa Gospodarczego i Bankowego na swojej macierzystej uczelni.
W roku 1979 ukończyła aplikację sędziowską. Pomimo to, kontynuowała swoją karierę naukową, uzyskując w 1986 roku stopień doktora nauk prawnych, a następnie w 2005 roku została doktorem habilitowanym.
Krystyna Pawłowicz kontynuowała pracę na uczelni. Poza Uniwersytetem Warszawskim, gdzie była zatrudniona jako profesor nadzwyczajny wykładała również w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Ostrołęce oraz na Uniwersytecie Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie, pełniąc tam również funkcję kierownika katedry Publicznego Prawa Gospodarczego. Zajmowała się także publikowaniem artykułów naukowych, o tematyce prawnej, na łamach „Rzeczpospolitej”, „Życia Gospodarczego”, „Naszego Dziennika”, a także „Radia Maryja”.
W 2007 roku została wybrana przez Sejm RP, na kandydatkę do Trybunału Stanu, z rekomendacji klubu parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość. W 2008 r. na forum publicznym, kwestionowała zgodność traktatu lizbońskiego z Konstytucją RP.
W latach 2009-2010 zasiadała również w radzie nadzorczej Telewizji Polskiej.
Jej kariera stricte polityczna rozpoczęła się w 2011 r., kiedy to kandydowała na posłankę na Sejm RP VII kadencji, wybrana została również jako przedstawicielka do Krajowej Rady Sądownictwa. W roku 2015 z sukcesem ubiegała się o reelekcję, ponownie zostając przedstawicielką do Krajowej Rady Sądownictwa, a także uzyskując stanowisko w prezydium Prawa i Sprawiedliwości.
Nie kandydowała w kolejnych wyborach parlamentarnych, które miały miejsce w 2019 r., natomiast jesienią tego roku (przyp. 2019), głosami posłów Prawa i Sprawiedliwości, została wybrana na sędziego Trybunału Konstytucyjnego, na 9-letnią kadencję.
W roku 2020 weszła w skład sędziowski TK, który orzekał o niezgodności z Konstytucją RP, przepisów dotyczących aborcji, w sytuacji ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu.
Ciekawostki o Krystynie Pawłowicz
- W czasie studiów należała do Socjalistycznego Związku Studentów Polskich. ~gość
- W młodości uprawiała lekkoatletykę. ~gość
- Interesujące ciekawostki o Krystynie Pawłowicz znaleźć można w książce "Sekrety Pawłowicz" (wyd. Deadline).
Książki o Krystynie Pawłowicz
Sekrety Pawłowicz
7.67 zł
dostawaWiek
72
Obywatelstwo
Polska
Cytaty
Krystyny Pawłowicz
#1
Bydło poselskie z lewej strony sali zagraża Sejmowi, posłom i polskim instytucjom.
#2
Co ma transwestyta do gwałtu? Transwestytę ktoś zgwałci, proszę pana?
#3
Jestem z gruntu przeciwna Unii [Europejskiej]. Czekam i modlę się, żeby to się po prostu samo rozwaliło.
#4
Mam apel właściwie do tej części sali lewej, żeby opanowała chamstwo lewackie swojej przedstawicielki, która bez obrażania kogokolwiek nie potrafi po prostu mordy otworzyć swojej.
#5
Piękna Polska, to jeszcze normalny kraj. Jak ludzie widzą dwóch facetów z wózkiem, to wiedzą, że to złomiarze.
#6
Środowisko sędziowskie wymaga odzyskania dla demokracji. Państwo powinniście jak w Korei przejść reedukację w obozach uczących demokracji.
#7
W rzeczywistości jestem bardzo ładna, bardzo miła dla miłych, życzliwa, łagodna i uśmiechnięta.
Data urodzenia
Krystyny Pawłowicz
14/04/1952
(poniedziałek)
Wykształcenie
Krystyny Pawłowicz
Uniwersytet Warszawski
Znak Zodiaku
Krystyny Pawłowicz
♈ Baran
Zobacz także
Bestsellery
Najciekawsze propozycje książkowych biografii i autobiografii z ostatnich tygodni.
Biografia24.pl - biografie i książki
Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.
Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.
Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.
Przydatne linki
Źródło grafik
fot. Adrian Grycuk