Biografie członków Wham!


Historia Wham!

George Michael poznał drugą połowę Wham!, Andrew Ridgeley’a w szkole na londyńskim przedmieściu Bushey, a w 1979 roku zaczęli występować razem jako część zespołu rockowego Executive. Kiedy grupa ta się rozpadła, napisali piosenki, zrobili dema i w pośpiechu podpisali kontrakt nagraniowy z niezależną wytwórnią Innervision.

Aby przejść do kontraktu płytowego z wytwórnią Sony Epic, Wham! został zmuszony do odejścia od większości tantiem z ich debiutanckiego albumu Fantastic. Nie miało to jednak znaczenia, gdy ich singiel z 1984 roku „Wake Me up Before You Go Go” stał się światowym przebojem. Niemal natychmiast George Michael zaczął myśleć o karierze solowej i wydał „Careless Whisper”, wydany w Stanach Zjednoczonych jako George Michael of Wham! Duet wyruszył w szeroko nagłośnioną podróż do Chin i odniósł spory sukces w Ameryce.

Rozwiązanie Wham! nastąpiło dość nagle, w 1985 roku, kiedy to podobno kierownik grupy, Simon Napier-Bell (później kierownik Take That), postanowił sprzedać część swojego kierownictwa południowoafrykańskiemu koncernowi rozrywkowemu. Podobno, w ramach sprzeciwu wobec polityki RPA, George Michael natychmiast ogłosił rozpad Wham! Wystąpili na pożegnanie przed wyprzedaną publicznością liczącą 72 000 fanów na stadionie Wembley w Londynie.

Książki o zespole Wham!Członkowie Wham!

Biografia

Andrew Ridgeley

Nota biograficzna w przygotowaniu.

Biografia

George Michael

George Michael, wybitna postać muzyki pop, urodził się 25 czerwca 1963 roku w Londynie. Jego ojciec był imigrantem z Grecji,…

Używamy cookies.

Polityka Prywatności