U2

U2 – irlandzki zespół rockowy. U2 powstało w 1976 r. w Dublinie. W jego skład wchodzą: Bono (wokalista i gitarzysta), The Edge (gitarzysta, klawiszowiec, wokalista), Adam Clayton (basista), Larry Mullen Jr. (perkusista).

W 1979 r. w Irlandii ukazało się „U23”. Przedtem muzycy samodzielnie zorganizowali amatorską trasę koncertową. Grupa stawał się coraz bardziej popularna. W 1980 r. czytelnicy pisma muzycznego „Hot Press” wyróżnili U2 w plebiscycie aż w pięciu kategoriach. Muzycy wydali albumy „Boy”, „October” i „War”.

W 1984 r. we współpracy z producentem Brianem Eno powstał „The Unforgettable Fire”. Sukces albumu zapoczątkował serię koncertów w Stanach Zjednoczonych. Natomiast krążek „The Joshua Tree” pokrył się dwukrotną platyną w ciągu 48 godzin od jego ukazania się.

Kolejne albumy U2 to „Achtung Baby”, „Pop”, „U2: The Best Of 1980-1990”, „All That You Can’t Leave Behind”, „How To Dismantle An Atomic Bomb”. „No Line On The Horizon” nie spotkała się już niestety ze zbytnim uznaniem krytyki.


Biografia

Adam Clayton

Nota biograficzna w przygotowaniu.

Biografia

Bono

Bono, a raczej: Paul David Hewson – przyszedł na świat 10 maja 1960 r. w Dublinie. Jest irlandzkim muzykiem, liderem…

Biografia

Larry Mullen

Nota biograficzna w przygotowaniu.

Biografia

The Edge

Nota biograficzna w przygotowaniu.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności