U2


Co warto wiedzieć o U2?

U2 – irlandzki zespół rockowy. U2 powstało w 1976 r. w Dublinie. W jego skład wchodzą: Bono (wokalista i gitarzysta), The Edge (gitarzysta, klawiszowiec, wokalista), Adam Clayton (basista), Larry Mullen Jr. (perkusista).

W 1979 r. w Irlandii ukazało się „U23”. Przedtem muzycy samodzielnie zorganizowali amatorską trasę koncertową. Grupa stawał się coraz bardziej popularna. W 1980 r. czytelnicy pisma muzycznego „Hot Press” wyróżnili U2 w plebiscycie aż w pięciu kategoriach. Muzycy wydali albumy „Boy”, „October” i „War”.

W 1984 r. we współpracy z producentem Brianem Eno powstał „The Unforgettable Fire”. Sukces albumu zapoczątkował serię koncertów w Stanach Zjednoczonych. Natomiast krążek „The Joshua Tree” pokrył się dwukrotną platyną w ciągu 48 godzin od jego ukazania się.

Kolejne albumy U2 to „Achtung Baby”, „Pop”, „U2: The Best Of 1980-1990”, „All That You Can’t Leave Behind”, „How To Dismantle An Atomic Bomb”. „No Line On The Horizon” nie spotkała się już niestety ze zbytnim uznaniem krytyki.

Książki o U2Biografie członków U2

Biografia

Adam Clayton

Nota biograficzna w przygotowaniu.

Biografia

Bono

Bono, a raczej: Paul David Hewson – przyszedł na świat 10 maja 1960 r. w Dublinie. Jest irlandzkim muzykiem, liderem…

Biografia

Larry Mullen

Nota biograficzna w przygotowaniu.

Biografia

The Edge

Nota biograficzna w przygotowaniu.Prezenty dla fana U2

Używamy cookies.

Polityka Prywatności