Mötley Crüe


Historia Mötley Crüe

Mötley Crüe – amerykański zespół, grający hard rocka i glam metal. Mötley Crüe powstało w 1981 r. z inicjatywy Nikkiego Sixxa (basista) oraz Tommy’ego Lee (perkusista). Wkrótce do składu weszli Mick Mars (gitarzysta) i Vince Neil (wokalista).

Zespół zadebiutował albumem „Too Fast For Love”, wydanym własnym nakładem. Podczas trasy promującej płytę „Crüesing Through Canada Tour ’82” muzycy zdobyli rozgłos wskutek ciągłych rozbojów i zatargów z policją.

Kolejne płyty, „Shout at the Devil” (1983), „Theatre of Pain” (1985) i „Girls, Girls, Girls” (1987), pokryły się poczwórną platyną. W 1987 r. Sixx przedawkował heroinę, jednak został uratowany przez lekarzy. Po tym incydencie on oraz pozostali członkowie zespołu odbyli kuracje odwykowe. Po ich skończeniu nagrali album uważany za najlepszy w historii Mötley Crüe, „Dr. Feelgood”.

W 1995 r., po ukazaniu się „Mötley Crüe”, zespół zawiesił swoją działalność. Muzycy spotkali się ponownie po dwóch latach i nagrali album „Generation Swine”. W tym samym roku zespół założył Mötley Records. W 2001 r. powstała autobiografia grupy „The Dirt”, na której podstawie nakręcono film.

Książki o Mötley CrüeCzłonkowie Mötley Crüe

Używamy cookies.

Polityka Prywatności