Biografie członków Megadeth


Historia zespołu Megadeth

Megadeth – amerykański zespół trash metalowy założony w 1983 r. przez Dave’a Mustaine’a oraz Dave’a Ellefsona. W pierwszym składzie znaleźli się również Lee Rash i Kerry King. Po krótkim czasie gitarzysta Karry King opuścił grupę, powracając na łono Slayera. Zastąpił go Chris Poland, a miejsce Rasha zajął Gar Samuelson.

Debiutancki album Megadeth, „Killing Is My Business… And Business Is Good!”, powstał w 1985 r. Został bardzo dobrze przyjęty przez krytyków. Pierwsze sukcesy Megadeth sprawiły, że na grupą zaczęły interesować się największe wytwórnie płytowe.

Drugi album, „Peace Sells…But Who’s Buying”, został wydany siłami Capitol Records. Rozpoczęła się walka między Megadeth a Metallicą o status najlepszego zespołu trash metalowego.

Problemy Mustaine’a z alkoholem i narkotykami prowadziły do konfliktów i nieporozumień w grupie oraz zmian w jej składzie. W końcu w 2002 r. z Megadeth odszedł współzałożyciel zespołu, Dave Ellefson.

W tym samym roku Mustaine uległ poważnemu wypadkowi. Uszkodzone zostały nerwy jego lewej ręki – muzyk mógł już nigdy nie zagrać na gitarze. W obliczu długiej i żmudnej rehabilitacji członkowie grupy podjęli decyzję o jej rozwiązaniu.

Mustaine jednak szybko odzyskał dawną formę i już w 2004 r. wydał album „The System Has Failed” sygnowany nazwą Megadeth. W 2010 r. do grupy powrócił Dave Ellefson.

Megadeth zaliczana jest do tzw. Big Four of Trash, czyli czwórki najlepszych zespołów trash metalowych (obok grup Slayer, Metallica i Anthrax).

Nazwa Megadeth oznacza jednostkę miar, określającej śmierć miliona osób wskutek eksplozji nuklearnej.

Członkowie grupy Megadeth „pojawili się” w serialu animowanym „Simpsonowie”.

Książki o MegadethCzłonkowie Megadeth

Używamy cookies.

Polityka Prywatności