Xavi

Kim jest Xavi?

Hiszpański piłkarz grający w reprezentacji Hiszpanii i Al-Sadd. 40 lat(a)

Pełne nazwisko: Xavier Hernández Creus
Data urodzenia:
Znak Zodiaku: ♒ Wodnik
Miejsce urodzenia: Terrassa, Hiszpania
Wiek: 40
Znasz więcej faktów z życia Xaviego? Edytuj tę stronę.

Książki o Xavim


Barca moim życiem
Dlaczego toster pełnił tak ważną rolę w jego życiu? Dlaczego oferta Milanu o mały włos nie doprowadziła do rozłamu w rodzinie? Któremu trenerowi poradził, by nie podpisywał kontraktu z Barceloną? Z kt (...)

Barça. Emocje
Przygotujcie się na wielkie emocje! Wydawnictwo SQN przy współpracy ze stowarzyszeniem kibiców Fan Club Barça Polska i serwisem FCBarca.com ma przyjemność przedstawić kolejną oficjalną książkę (...)

Ciekawostki - tego możesz nie wiedzieć

  • Ma 3 rodzeństwa. ~gość
  • Karierę sportową rozpoczął gdy miał 11 lat. ~gość

Życiorys Xaviego


Xavi (czyli Xavier Hernandez Creus) – hiszpański piłkarz przyszedł na świat 25 stycznia 1980 r. w Terrassie w Katalonii. Sportową karierę mały Xavi rozpoczął już w wieku 11 lat, kiedy to dołączył do drużyny juniorów klubu FC Barcelona. W sezonie 1997/98 znalazł się w szeregach rezerwy. Wkrótce zaczęto go regularnie wystawiać w pierwszym składzie drużyny – zadebiutował 18 sierpnia 1998 r. w meczu o Superpuchar Hiszpanii i od razu strzelił bramkę RCD Mallorca. W kolejnych sezonach Xavi stał się już pierwszym rozgrywającym, zastępując kontuzjowanego Josepa Guardiolę. Po odejściu Guardioli Xavi na dobre zajął jego miejsce. Mimo wielu propozycji transferów do innych klubów piłkarz pozostawał wierny FC Barcelonie, z którą zdobył w sezonie 2004/2005 tytuł Mistrza Hiszpanii. Następny sezon przyniósł ponowne zwycięstwo w mistrzostwach Hiszpanii oraz w Lidze Mistrzów. Kłopoty zdrowotne (poważna kontuzja) wykluczyły jednak na pewien czas Xaviego z uczestnictwa w meczach – jego miejsce na boisku zajął Andreas Iniesta. Po kilku słabych sezonach w 2008/2009 FC Barcelona zwyciężyła w rozgrywkach La Liga, wkrótce przyszedł również czas na trzecie zwycięstwo w Lidze Mistrzów, do którego przyczynił się właśnie Xavi. W 2000 r. natomiast piłkarz zadebiutował jako reprezentant Hiszpanii. Rok 2008 przyniósł zwycięstwo w mistrzostwach Europy, a UEFA uznała Xaviego za najlepszego piłkarza turnieju. Dwa lata później Hiszpania została Mistrzem Świata.


Cytaty Xaviego

Brak przesłanych cytatów.Wasze pytania dotyczące Xaviego

Brak przesłanych pytań.


Wasze wspomnienia o Xavim

Brak przesłanych wspomnień.Wydarzenia z życia Xaviego

  • Xavi przychodzi na świat w miejscowości Terrassa, Hiszpania.


Miejsca Xaviego

Miejsce urodzenia:

Zobacz także:


Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.
Znasz więcej faktów z życia Xaviego? Edytuj tę stronę.

Dodaj treść

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

Jeśli chcesz, zaznacz jakiego rodzaju jest to komentarz. Ułatwi nam to moderację.

Biografie:

Książki biograficzne:


FAQ


Kim jest Xavi?

Hiszpański piłkarz grający w reprezentacji Hiszpanii i Al-Sadd.

Kiedy urodził się Xavi?

Xavi urodził się 25/01/1980.

Gdzie urodził się Xavi?

Xavi urodził się w miejscowości Terrassa, Hiszpania.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności