Wojciech Cejrowski

Kim jest Wojciech Cejrowski?

Polski dziennikarz i podróżnik. 57 lat(a)

Pełne nazwisko: Wojciech Daniel Cejrowski
Data urodzenia: (sobota)
Znak Zodiaku: ♋ Rak
Miejsce urodzenia: Elbląg, Polska 🗺️
Wzrost: 182 cm
Wiek: 57
Znasz więcej faktów z życia Wojciecha Cejrowskiego? Dodaj komentarz.

Książki o Wojciechu Cejrowskim

0
(0)

Autor:
Wojciech Cejrowski
Wydawnictwo:
Bernardinum
Podróżnik WC. Wydanie II poprawione. Poznaj świat
Oto pierwsza podróżnicza książka Wojciecha Cejrowskiego. Wydaliśmy ją w roku 1997 i została bestsellerem. Chcieliśmy ją potem wznowić, ale WC się nie zgodził. Twierdził, że jest źle napisana, bo wtedy (...)

Zamawiając w księgarni Gandalf.com.pl za przesyłkę zapłacisz tylko 6,99zł, a dla zamówień na kwotę powyżej 199zł przesyłka jest darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.


Ciekawostki - tego możesz nie wiedzieć

 • Należy do Royal Geographical Society. Tylko 3 Polaków należy do tego Królewskiego Towarzystwa Geograficznego. ~gość
 • Za znieważenie Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego został skazany na 3000 zł grzywny (1999 r.). ~gość
 • Jego program otrzymał złoty medal na The New York Festivals za Najlepszy Program Podróżniczy ("Boso przez świat", 2008 r.). ~gość
 • Doskonale naśladuje lokalne akcenty, np. nowojorczyków może przekonać, że pochodzi z Włoch, Polski lub że jest kowbojem z Texasu. ~gość
 • Odwiedził łącznie 40 krajów na 6 kontynentach. ~gość
 • Maturę ustną zdawał z powybijanymi (prawdopodobnie przez UB) palcami. ~gość
 • Interesujące ciekawostki o Wojciechu Cejrowskim znaleźć można w książce "Podróżnik WC. Wydanie II poprawione. Poznaj świat" (wyd. Bernardinum).


Życiorys Wojciecha Cejrowskiego

Wojciech Cejrowski – urodzony 27 czerwca 1964 r. w Elblągu polski dziennikarz i podróżnik. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie i jednocześnie historię sztuki na Katolickim Uniwersytecie w Lublinie oraz socjologię i archeologię na Uniwersytecie Warszawskim. Cejrowski przerwał naukę, a studiowanie socjologii kontynuował dopiero w 2010 r., kiedy też obronił licencjat i podjął studia magisterskie. Doskonale zna dwa języki obce: hiszpański i angielski, porozumiewa się także po rosyjsku i portugalsku. W telewizji Wojciech Cejrowski pojawiał się po raz pierwszy u boku Wojciecha Manna w programie „Non Stop Kolor”. Współprowadził go od 1992 do 1994 r. Przez następne dwa lata tworzył własny „WC Kwadrans”, który cieszył się 3-milionową oglądalnością. Jednocześnie prowadził program muzyczny „Stajnia…” w TVP1. Wojciech Cejrowski jest znany przede wszystkim jako podróżnik. Odwiedził 40 krajów na 6 kontynentach. W latach 1996-1997 zrealizował cykl 30 reportaży z wypraw do Ameryki Południowej – „Podróżnik”. W roku 1997 związał się ze stacją RTL7, gdzie m.in. tworzył talk-show „Piękny i Bestia” wspólnie z Alicją Resich-Modlińską. Od 2006 r. Cejrowski prowadzi w TVP2 relacje ze swoich podróży w cyklu „Boso przez świat”. W radiu zadebiutował w 1991 r. Był związany z Radiem KOLOR, gdzie wspólnie z podróżniczką Beatą Pawlikowską prowadził słynną audycję „Aeroplan”. Od 1999 r. Cejrowski współpracuje m.in. z Polskim Radiem, dla którego nagrywa m.in. muzyczną „Audycję podzwrotnikową”. Wojciech Cejrowski jawnie przyznaje się do homofobii, jest ponadto przeciwnikiem prawa do aborcji, eutanazji oraz antykoncepcji.Cytaty Wojciecha Cejrowskiego

Brak przesłanych cytatów. Dodaj w komentarzu

Wasze pytania dotyczące Wojciecha Cejrowskiego

Brak przesłanych pytań. Dodaj w komentarzu

Wasze wspomnienia o Wojciechu Cejrowskim

Brak przesłanych wspomnień. Dodaj komentarz

Wydarzenia z życia Wojciecha Cejrowskiego

Napisz komentarz, aby dodać więcej wydarzeń.
 • Wojciech Cejrowski przychodzi na świat w miejscowości Elbląg, Polska.

Przydatne linkiMiejsca Wojciecha Cejrowskiego

Miejsce urodzenia:Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.
Znasz więcej faktów z życia Wojciecha Cejrowskiego? Edytuj tę stronę.

Zobacz komentarze

 • Wspaniały program naukowy takich ludzi nam potrzeba oby jak najdłużej trwał ten program tylko panie Cejrowski niech pan pokaże trochę nowych odcinków wszystkie powtórki znam już na pamięć poza tym super program tak dalej powodzenia

  Anuluj odpowiedź

  Skomentuj

  Adres e-mail nie zostanie upubliczniony

 • Cejrowski przejmuje się losem nienarodzonych dzieci, mam pytanie :1) ile dzieci ma i się nimi opiekuje, 2)czy wspiera finansowo dzieci niechciane, sieroty, chore? Tylko tyle. Można dużo"gębować", a mało lub nic nie robić.

  Anuluj odpowiedź

  Skomentuj

  Adres e-mail nie zostanie upubliczniony

Skomentuj

Adres e-mail nie zostanie upublicznionyFAQ


Kim jest Wojciech Cejrowski?

Polski dziennikarz i podróżnik.

Ile wzrostu ma Wojciech Cejrowski?

Wojciech Cejrowski ma 182 cm wzrostu.

Kiedy urodził się Wojciech Cejrowski?

Wojciech Cejrowski urodził się 27/06/1964.

Gdzie urodził się Wojciech Cejrowski?

Wojciech Cejrowski urodził się w miejscowości Elbląg, Polska.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności