Kim był ...

Tomasz Beksiński

Polski dziennikarz muzyczny i prezenter. ✝ 41.


Czytaj dalej Kup książkę

Życiorys Tomasza Beksińskiego

Tomasz Beksiński urodził się 26. XI. 1958 r. w Sanoku, zmarł 24. XII. 1999 r. w Warszawie. Był charyzmatycznym dziennikarzem muzycznym, prezenterem radiowym, a także tłumaczem języka angielskiego – przetłumaczył między innymi filmy bondowskie oraz prawie całą twórczość grupy Monty Pythona. Był synem jednego z najbardziej znanych w świecie polskich malarzy, Zdzisława Beksińskiego i Zofii Beksińskiej z domu Stankiewicz.

W Sanoku skończył liceum i zdał maturę (uczył się w klasie o profilu humanistycznym), następnie przez rok studiował anglistykę.

Muzyką interesował się od najmłodszych lat, zwłaszcza rockiem progresywnym i muzyką gotycką, fascynował się też horrorami. Mieszkając jeszcze w Sanoku prowadził szkolny radiowęzeł, Klub Dobrej Płyty i cykliczne imprezy dyskotekowe.

Dziennikarzem radiowym został pod koniec lat 70., a na antenie miał swój debiut w maju 1982 roku w Programie I Polskiego Radia. W latach 1983 – 1992 prowadził wiele autorskich audycji w różnych radiach, a od 1991 roku w Programie III zaczął skupiać się wyłącznie na kultowej ”Trójce pod księżycem”.

Tomasz Beksiński zmarł śmiercią samobójczą. Kilka razy cudem uniknął śmierci – przeżył katastrofę lotniczą i śmierć kliniczną.

Książki o Tomaszu Beksińskim

Tomek Beksiński Portret prawdziwy

Wiesław Weiss

0
(0)

23.28


Zamawiając w księgarni Allegro u większości sprzedawców możesz liczyć na bardzo tanią przesyłkę, a dla posiadaczy konta Smart przesyłka jest darmowa.

Co wiemy o Tomaszu Beksińskim:

Biografia 2 książki znak zodiaku

Pełne nazwisko

Tomasz Sylwester Beksiński

Rocznicee

W roku 2022 przypada:

64. rocznica urodzin Tomasza Beksińskiego

23. rocznica śmierci Tomasza Beksińskiego

Obywatelstwo

Polska

Miejsce urodzenia
Tomasza Beksińskiego

Sanok, Polska

Sanok, Polska

Data śmierci
Tomasza Beksińskiego

24/12/1999

w wieku 41 lat

Miejsce śmierci
Tomasza Beksińskiego

Warszawa, Polska

Warszawa, Polska

Przyczyna śmierci
Tomasza Beksińskiego

samobójstwo

Znak Zodiaku
Tomasza Beksińskiego

♐ Strzelec

Bestsellery

Najciekawsze propozycje książkowych biografii i autobiografii z ostatnich tygodni.

Bracia Kliczko. Z kozackiego rodu

Bestseller 27.82 zł

Biografia bezkonkurencyjnych ukraińskich pięściarzy, którzy dali się poznać jako zręczni biznesmeni i filantropi, angażu [...]

Zobacz
Na Kremlu wiecznie zima. Rosja za drugich rządów Putina

Bestseller 39.03 zł

Putin rządzi Rosją już ponad 21 lat. Nic nie zapowiada, by to się miało szybko zmienić Potężne wojsko, wszechobecna prop [...]

Zobacz
Nawalny. Nemezis Putina? Przyszłość Rosji?

Bestseller 33.23 zł

Pierwsza biografia najsłynniejszego rosyjskiego opozycjonisty i osobistego wroga Putina Kim jest Aleksiej Nawalny? Po pr [...]

Zobacz
Nowy car wyd. 2022

Bestseller 34.21 zł

Były szef moskiewskiego biura „New York Timesa”, Steven Lee Myers, śledził Putina na długo przed ostatnimi wydarzeniami [...]

Zobacz
Zniknięty ksiądz. Moja historia

Bestseller 26.17 zł

Marcin Adamiec jest zwykłym księdzem z żarliwym powołaniem. Wytrzyma sześć lat. Po pełnym nadziei i ekscytacji okresie s [...]

Zobacz
Zełenski. Biografia

Bestseller 22.52 zł

Wołodymyr Zełenski. Jego nazwisko od kilku tygodni jest na ustach całego świata. Ile wiemy o charyzmatycznym przywódcy k [...]

Zobacz
Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.

Komentarze

  • Selene 1 lipca 2021, 20:51

    Tomasz Beksiński studiował na UŚ anglistykę w Sosnowcu przez jeden rok. Następnie przeniósł się na ten sam kierunek do Warszawy. Studia ukończył, miał absolutorium, nie napisał jedynie pracy mgr.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.