Tina Turner

Kim jest Tina Turner?

Amerykańska piosenkarka, artystka estradowa. 81 lat(a)

Pełne nazwisko: Anna Mae Bullock
Data urodzenia: (niedziela)
Znak Zodiaku: ♐ Strzelec
Miejsce urodzenia: Nutbush, Tennessee, Stany Zjednoczone 🗺️
Wzrost: 163 cm
Obywatelstwo: Szwajcaria / USA
Wiek: 81
Znasz więcej faktów z życia Tiny Turner? Dodaj komentarz.

Książki o Tinie Turner

0
(0)

Autor:
Bego Mark
Wydawnictwo:
Dolnośląskie
Tina Turner Po prostu najlepsza
Tina Turner (ur. 1939) – niestrudzona woalistka obdarzona charakterystycznym zachrypniętym głosem. Karierę rozpoczęła ponad pół wieku temu od występów gospel. Sławę przyniósł jej duet z Ikiem Tu (...)

Zamawiając w księgarni TaniaKsiazka.pl zapłacisz tylko 7,99zł za przesyłkę, możesz też odebrać ją bezpłatnie w kilku punktach w Polsce. Płatność za książki można wygodnie rozłożyć na raty, a powyżej 199zł przesyłka jest darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.Książki o Tinie Turner po angielsku 🌎

0
(0)

Autor:
Tina Turner
Kup Teraz
darmowa dostawa!
Happiness Becomes You
\'Each of us is born, I believe, with a unique mission, a purpose in life that only we can fulfill. We are linked by a shared responsibility: to help our human family grow kinder and happier.\'

W Bookdepository darmowa przesyłka na cały świat
Niezależnie od kwoty i ilości zamówionych książek. Bookdepository to jedna z największych księgarni internetowych na świecie. Zamów już teraz.


0
(0)

Autor:
Tina Turner
Kup Teraz
darmowa dostawa!
I, Tina
\"Splendid...this is rock history with substance!\" --Susan Brownmiller, Newsday \"What a tale she has to tell!\" -- Liz Smith, New York Daily News A reissue of the one of the most fascinating and dramatic true stories in show business history--the massive bestseller I, Tina, in which the legendary Tina Turner tells all about her life…

W Bookdepository darmowa przesyłka na cały świat
Niezależnie od kwoty i ilości zamówionych książek. Bookdepository to jedna z największych księgarni internetowych na świecie. Zamów już teraz.


Ciekawostki - tego możesz nie wiedzieć

  • Posiada obywatelstwo Szwajcarii. ~gość
  • Łączna sprzedaż jej płyt i singli szacowana jest na ponad 180 milionów, co jest rekordem w gatunku rockowym. ~gość
  • W zespole z Tiną i Ike'm przez krótki czas występował również Jimi Hendrix. ~gość
  • Interesujące ciekawostki o Tinie Turner znaleźć można w książce "Tina Turner Po prostu najlepsza" (wyd. Dolnośląskie), a także w anglojęzycznej książce "Happiness Becomes You".


Życiorys Tiny Turner

Tina Turner to popularna piosenkarka, choreografka, tancerka, która zasłynęła nie tylko oryginalnym głosem, ale również życiem prywatnym. Występowała również w filmach, pisała książki i teksty oraz zasłynęła jako producentka.

Kariera pod okiem męża

Kariera Tiny rozpoczęła się w latach 1959 – 1960, kiedy to wspólnie występowała z mężem – Ikiem. Rok 1969 stal się przełomowy, gdyż zespół był supportem na trasie koncertowej The Rolling Stones, co bezpośrednio przyczyniło się do rozwoju kariery.

Ike i Tina Turner

Kariera solowa

Kiedy Tina opuściła zespół, jej kariera muzyczna nabrała tempa. W 1983 roku była już u szczytu sławy, a jej albumy zaczęły sprzedawać się w milionach egzemplarzy. Przełomowy okazał się rok 1984, kiedy na rynku pojawiła się płyta „Private dancer”.

Burzliwe życie osobiste

Niewątpliwy wpływ na twórczość artystki miały problemy w życiu osobistym. Mąż Ike znęcał się na artystką zarówno psychicznie i fizycznie. Nie uniemożliwiło to Tinie podboju świata muzycznego. Liczne hity oraz piosenka do filmu „Goldeneye” uczyniły artystkę największą gwiazdą światowej muzyki rozrywkowej. Trasy koncertowe z jej udziałem to nie tylko doskonała dawka muzyki, ale również widowiskowe pokazy i show z wykorzystaniem charakterystycznego scenicznego wizerunku.

Sławę artystki, jej życie prywatne i twórczość podsumowano w w roku 2018, podczas premiery filmu „Tina”.Cytaty Tiny Turner

Byłam niechcianym dzieckiem. Zelma miała zamiar odejść od męża, kiedy okazało się, że jest w ciąży. Ta bardzo młoda wówczas kobieta nie pragnęła kolejnego dziecka. Nawet jako dziewczynka widziałam, że mnie nie kocha. Gdy byłam mała, zastanawiałam się, dlaczego nie okazuje mi miłości, ale zawsze byłam samotnicą, a potem się uniezależniłam i już o to nie dbałam.

Nadesłane przez: gość

Jestem silna. Przeszłam przez rozwód, odseparowanie od mojej rodziny. Nigdy nie dałam się złamać. Nie jestem alkoholiczką, nigdy nie paliłam, nigdy nie brałam narkotyków. Przebrnęłam przez katastrofę mojej przeszłości czysta. Dotarłam niezniszczona.

Nadesłane przez: gość

Mam prosty, dziecięcy obraz świata i chcę go zatrzymać. Właśnie dlatego nie zostałam częścią świata Beverly Hills. Tylu pretensjonalnych ludzi. Oni, po prostu, nie są prawdziwi.

Nadesłane przez: gość


Wasze pytania dotyczące Tiny Turner

Brak przesłanych pytań. Dodaj w komentarzu

Wasze wspomnienia o Tinie Turner

Brak przesłanych wspomnień. Dodaj komentarz

Wydarzenia z życia Tiny Turner

Napisz komentarz, aby dodać więcej wydarzeń.
  • Tina Turner przychodzi na świat w miejscowości Nutbush, Tennessee, Stany Zjednoczone.
  • Występy zespołu Ike & Tina Turner jako support przed Rolling Stonesami.

  • Ucieczka przed Ike'm, rozpad zespołu i złożenie papierów rozwodowych.

  • Finalizacja rozwodu z Ike'm Turnerem.

  • Wielki powrót na listy przebojów z płytą "Private Dancer".


Przydatne linkiMiejsca Tiny Turner

Miejsce urodzenia:Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.
Znasz więcej faktów z życia Tiny Turner? Edytuj tę stronę.

Grafika: fot. Philip Spittle

Skomentuj

Adres e-mail nie zostanie upublicznionyFAQ


Kim jest Tina Turner?

Amerykańska piosenkarka, artystka estradowa.

Ile wzrostu ma Tina Turner?

Tina Turner ma 163 cm wzrostu.

Kiedy urodziła się Tina Turner?

Tina Turner urodziła się 26/11/1939.

Gdzie urodziła się Tina Turner?

Tina Turner urodziła się w miejscowości Nutbush, Tennessee, Stany Zjednoczone.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności