Tim Cook

Kim jest Tim Cook?

Amerykański menedżer, CEO firmy Apple. 60 lat(a)

Pełne nazwisko: Timothy Donald Cook
Data urodzenia: (wtorek)
Znak Zodiaku: ♏ Skorpion
Obywatelstwo: USA
Wykształcenie: Auburn University / Duke University / Fuqua School of Business / Robertsdale High School
Wiek: 60
Znasz więcej faktów z życia Tima Cooka? Dodaj komentarz.

Książki o Timie Cooku

0
(0)

Autor:
Kahney Leander
Wydawnictwo:
Penguin Books
Tim Cook
In 2011, Tim Cook took on an impossible task - following in the footsteps of one of history\'s greatest business visionaries, Steve Jobs. Facing worldwide scrutiny, Cook (who was often described as shy (...)

Zamawiając w księgarni TaniaKsiazka.pl zapłacisz tylko 7,99zł za przesyłkę, możesz też odebrać ją bezpłatnie w kilku punktach w Polsce. Płatność za książki można wygodnie rozłożyć na raty, a powyżej 199zł przesyłka jest darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.

Wersja ebook: 6.99 zł na Legimi

Życiorys Tima Cooka

Timothy Donald „Tim” Cook urodził się 1 listopada 1960 roku w mieście Mobile w stanie Alabama. Wychował się w miejscowości Robertsdale w robotniczej rodzinie. Po ukończeniu szkoły średniej rozpoczął studia na Uniwersytecie Auburn. W 1982 ukończył tam naukę z tytułem licencjata z inżynierii przemysłowej. Sześć lat później zdobył tytuł magistra menadżera na Uniwersytecie Duke.

Zajmował stanowisko dyrektora operacyjnego w Intelligent Electronics. Jego następnym krokiem w karierze zawodowej było podjęcie pracy w IBM. Przez 12 lat pełnił tam funkcje dyrektora oddziału North American Fulfillment. Po tym okresie zaliczył krótki epizod w firmie Compaq, skąd zaledwie po sześciu miesiącach pracy w roku 1998 przeniósł się do Apple.

W firmie Apple w 2002 roku wstąpił na stanowisko starszego wiceprezesa do spraw operacji światowych. Jego praca w kwestii poprawy gospodarki magazynowej i udoskonalania procesów produkcyjnych przyniosła firmie znaczne korzyści. Widząc wpływ jaki wywarł na firmę w styczniu 2007 roku powierzono mu funkcję dyrektora do spraw operacyjnych. W dniu 24 sierpnia 2011 roku mający poważne kłopoty ze zdrowiem Steve Jobs złożył rezygnację ze stanowiska dyrektora generalnego, a jego następcą na stanowisku CEO został Tim Cook.

Cook 30 października 2014 ujawnił, że jest homoseksualistą. Jest znany z prowadzenia zdrowego trybu życia.Cytaty Tima Cooka

Brak przesłanych cytatów. Dodaj w komentarzu

Wasze pytania dotyczące Tima Cooka

Brak przesłanych pytań. Dodaj w komentarzu

Wasze wspomnienia o Timie Cooku

Brak przesłanych wspomnień. Dodaj komentarz

Wydarzenia z życia Tima Cooka

Napisz komentarz, aby dodać więcej wydarzeń.
  • Tim Cook przychodzi na świat

Przydatne linkiBiografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.
Znasz więcej faktów z życia Tima Cooka? Edytuj tę stronę.

Grafika: fot. Tim_Cook_2009.jpg: Kindly granted by Valery Marchive (LeMagIT)derivative work: RanZag (talk)

Skomentuj

Adres e-mail nie zostanie upublicznionyFAQ


Kim jest Tim Cook?

Amerykański menedżer, CEO firmy Apple.

Kiedy urodził się Tim Cook?

Tim Cook urodził się 01/11/1960.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności