Krótki życiorys

(rozwiń)

The Rolling Stones

By Michael Conen [CC-BY-SA-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0) or CC-BY-SA-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

The Rolling Stones – legendarna grupa rockowa, działająca od ponad 40 lat. Zaczątkiem powstania The Rolling Stones był amatorski zespół Little Boy Blue and the Blue Boys z Dratford, w której śpiewał Mick Jagger. Kiedy Jagger przypadkowo spotkał swojego kolegę z podstawówki Keitha Richardsa, zaprosił go na próbę, a następnie zachęcił do dołączenia do grupy. Jagger i Richards marzyli o założeniu zespołu, który grał będzie muzykę inspirowaną bluesem. Dołączyli do nich Brian Jones, Ian Stewart, Charlie Watts i Bill Wyman. Grupa o takim składzie debiutowała na scenie w 1962 r. Muzycy przyjęli nazwę The Rolling Stones. Zostali zauważeni przez publiczność i krytyków – określono ich najciekawszym muzycznym debiutem. Swoją pierwszą płytę, zatytułowaną po prostu „The Rolling Stones”, wydali w 1964 r. Stonesi szybko zawojowali pierwsze miejsca list przebojów. Członkowie zespołu fascynowali i szokowali angielską publiczność swoim zachowaniem, skandalami, skłonnością do alkoholu i narkotyków, licznymi romansami. Wkrótce The Rolling Stones zaczęli koncertować na Starym Koncercie oraz w Stanach Zjednoczonych. W tym czasie powstały ich przeboje „(I Can’t Get No) Satisfaction”, „19th Nervous Breakdown”, „Paint It Black”, „Sympathy for the Devil”. W listopadzie 1970 r. grupa dała cztery koncerty na Madison Square Garden, które zostały uwiecznione na krążku koncertowym „Get Yer Ya-Ya’s Out!, nazwanym później jedną z najważniejszych płyt koncertowych w historii rocka. W latach 80. Jagger i Richards, oprócz działalności w The Rolling Stones, zajęli się także swoimi solowymi karierami. W 1986 r. zespół otrzymał nagrodę Grammy za całokształt twórczości. W latach 90. Stonesi przypomnieli fanom o sobie, wyjeżdżając w jedną z największych w historii tras koncertowych i zarabiając podczas niej 300 milionów dolarów. W 2002 r. ukazała się dwupłytowe wydawnictwo „Forty Licks”, na którym znalazły się przeboje z lat 1962 – 2002. W 2005 r. wydali „The Bigger Bang”. Do tej pory ukazało się około 50 płyt Stonesów, nie licząc wydawnictw okolicznościowych i składanek.


Skomentuj (4 komentarze) lub rozwiń biografię.

Powyższa notatka może być dowolnie kopiowana i modyfikowana, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

FilmyCytaty

(dodaj)

Brak przesłanych cytatów.

Dodaj słynny lub mniej znany cytat .

Wasze pytania (FAQ)

(dodaj)

Brak przesłanych pytań.

Wasze wspomnienia

(dodaj)

Brak przesłanych wspomnień.

Dodaj dowolne wspomnienie, myśl, historię.

Wydarzenia z życia


Opinie dodane przez Was:

Anonim

Nazwę zespołu The Rolling Stones Mick Jagger zaczerpnął z tekstu piosenki amerykańskiego bluesmena Muddy’ego Watersa.

Odpowiedz
Anonim

13 kwietnia 1967 r. The Rolling Stones dali koncert w Warszawie, co było historycznym wydarzeniem. Polski złoty był wtedy niewymienialny, więc zespołowi zapłacono… dwoma wagonami wódki.

Odpowiedz
Jar

Jakis pan „Wyszogrodzki?” w swojej książce napisał.że bilety na oba koncert RS w Warszawie w 1967 r. były rozprowadzane tylko wśród „członków parii komunistycznej”.Co za bzdurna propaganda.i niekompetencja. Miałem wtedy 15 lat i razem z kolegami kupiliśmy normalnie bez żadnych znajomości bilety w Orbisie.(niestety musieliśmy zwagarowac)Wystarczy popatrzec na filmiki z koncertu ,żeby zobaczyć ,że na sali była sama młodzież.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Więcej biografii z kategorii: Zespoły rockowe (27)

Pomóż nam uzupełnić biografię (nie musisz się logować)

Brakujące informacje: Dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne. Nie wykluczamy jednak możliwości pojawienia się błędów.


The Rolling Stones - biografia by Biografia24.pl is licensed under a Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe License.

Aktorki

Aktorzy

Architekci

Astronomowie

Bez kategorii

Chemicy

DJe

Duchowni

Dyplomaci

Działacze społeczni

Dziennikarze

Ekonomiści

Filozofowie

Fizycy

Fotografowie

Gitarzyści

Historycy

Iluzjoniści

Kolarze

Kompozytorzy

Kosmonauci

Koszykarze

Kucharze

Kulturyści

Lekarze

Lekkoatleci

Literaturoznawcy

Malarze

Matematycy

Menedżerowie muzyczni

Modelki

Monarchowie

Muzycy

Naukowcy

Naziści

Opozycjoniści

Papieże

Perkusiści

Pierwsze Damy

Pisarze

Piłkarze

Podróżnicy

Politycy

Postacie biblijne

Przedsiębiorcy

Przywódcy

Raperzy

Reżyserzy

Rzeźbiarze

Scenarzyści

Śpiewacy klasyczni

Sportowcy

Sporty motorowe

Sporty zimowe

Święci

Szpiedzy

Sztuki walki

Tancerze

Tenisiści

Trębacze

Trenerzy

Wojskowi

Wokaliści

Wokalistki

Wynalazcy

Zbrodniarze

Zespoły rockowe