Krótki życiorys

(rozwiń)

The Rolling Stones

By Michael Conen [CC-BY-SA-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0) or CC-BY-SA-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

The Rolling Stones – legendarna grupa rockowa, działająca od ponad 40 lat. Zaczątkiem powstania The Rolling Stones był amatorski zespół Little Boy Blue and the Blue Boys z Dratford, w której śpiewał Mick Jagger. Kiedy Jagger przypadkowo spotkał swojego kolegę z podstawówki Keitha Richardsa, zaprosił go na próbę, a następnie zachęcił do dołączenia do grupy. Jagger i Richards marzyli o założeniu zespołu, który grał będzie muzykę inspirowaną bluesem. Dołączyli do nich Brian Jones, Ian Stewart, Charlie Watts i Bill Wyman. Grupa o takim składzie debiutowała na scenie w 1962 r. Muzycy przyjęli nazwę The Rolling Stones. Zostali zauważeni przez publiczność i krytyków – określono ich najciekawszym muzycznym debiutem. Swoją pierwszą płytę, zatytułowaną po prostu „The Rolling Stones”, wydali w 1964 r. Stonesi szybko zawojowali pierwsze miejsca list przebojów. Członkowie zespołu fascynowali i szokowali angielską publiczność swoim zachowaniem, skandalami, skłonnością do alkoholu i narkotyków, licznymi romansami. Wkrótce The Rolling Stones zaczęli koncertować na Starym Koncercie oraz w Stanach Zjednoczonych. W tym czasie powstały ich przeboje „(I Can’t Get No) Satisfaction”, „19th Nervous Breakdown”, „Paint It Black”, „Sympathy for the Devil”. W listopadzie 1970 r. grupa dała cztery koncerty na Madison Square Garden, które zostały uwiecznione na krążku koncertowym „Get Yer Ya-Ya’s Out!, nazwanym później jedną z najważniejszych płyt koncertowych w historii rocka. W latach 80. Jagger i Richards, oprócz działalności w The Rolling Stones, zajęli się także swoimi solowymi karierami. W 1986 r. zespół otrzymał nagrodę Grammy za całokształt twórczości. W latach 90. Stonesi przypomnieli fanom o sobie, wyjeżdżając w jedną z największych w historii tras koncertowych i zarabiając podczas niej 300 milionów dolarów. W 2002 r. ukazała się dwupłytowe wydawnictwo „Forty Licks”, na którym znalazły się przeboje z lat 1962 – 2002. W 2005 r. wydali „The Bigger Bang”. Do tej pory ukazało się około 50 płyt Stonesów, nie licząc wydawnictw okolicznościowych i składanek.


Skomentuj (4 komentarze)

Powyższa notatka może być dowolnie kopiowana i modyfikowana, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

FilmyKsiążki biograficzne

Keith Richards Skazany na rock and rolla

Keith Richards Skazany na rock and rolla

Dostępna w 14 księgarniach


Życie osobiste Keitha Richardsa, wielkiej gwiazdy rocka i prawdziwego wirtuoza gitary, wypełniały dekadencja, rozpusta i narkotyki. Trafiał do szpitala i do więzienia, wielokrotnie balansował na grani (...)


Cytaty

(dodaj)

Brak przesłanych cytatów.

Dodaj słynny lub mniej znany cytat .

Wasze pytania (FAQ)

(dodaj)

Brak przesłanych pytań.

Wasze wspomnienia

(dodaj)

Brak przesłanych wspomnień.

Dodaj dowolne wspomnienie, myśl, historię.

Wydarzenia z życia


  Opinie dodane przez Was:

  Anonim

  Nazwę zespołu The Rolling Stones Mick Jagger zaczerpnął z tekstu piosenki amerykańskiego bluesmena Muddy’ego Watersa.

  Odpowiedz
  Anonim

  13 kwietnia 1967 r. The Rolling Stones dali koncert w Warszawie, co było historycznym wydarzeniem. Polski złoty był wtedy niewymienialny, więc zespołowi zapłacono… dwoma wagonami wódki.

  Odpowiedz
  Jar

  Jakis pan „Wyszogrodzki?” w swojej książce napisał.że bilety na oba koncert RS w Warszawie w 1967 r. były rozprowadzane tylko wśród „członków parii komunistycznej”.Co za bzdurna propaganda.i niekompetencja. Miałem wtedy 15 lat i razem z kolegami kupiliśmy normalnie bez żadnych znajomości bilety w Orbisie.(niestety musieliśmy zwagarowac)Wystarczy popatrzec na filmiki z koncertu ,żeby zobaczyć ,że na sali była sama młodzież.

  Odpowiedz

  Dodaj ciekawostkę, fakt, uzupełnij biografię:

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  Jeśli chcesz, zaznacz jakiego rodzaju jest to komentarz. Ułatwi nam to moderację.

  Pomóż nam uzupełnić biografię

  Brakujące informacje:
  • dodaj ciekawostkę
  • rozwiń biografię
  • książki biograficzne o
  • dodaj cytat
  • zadaj pytanie
  • dodaj swoje wspomnienia
  • dodaj wzrost
  Dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne. Nie wykluczamy jednak możliwości pojawienia się błędów.


  Więcej biografii z kategorii: Zespoły rockowe (27)


  The Rolling Stones - biografia by Biografia24.pl is licensed under a Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe License.

  Aktorki

  Aktorzy

  Architekci

  Astronomowie

  Bez kategorii

  Chemicy

  DJe

  Duchowni

  Dyplomaci

  Działacze społeczni

  Dziennikarze

  Ekonomiści

  Filozofowie

  Fizycy

  Fotografowie

  Gitarzyści

  Historycy

  Iluzjoniści

  Kolarze

  Kompozytorzy

  Kosmonauci

  Koszykarze

  Kucharze

  Kulturyści

  Lekarze

  Lekkoatleci

  Literaturoznawcy

  Malarze

  Matematycy

  Menedżerowie muzyczni

  Modelki

  Monarchowie

  Muzycy

  Naukowcy

  Naziści

  Opozycjoniści

  Papieże

  Perkusiści

  Pierwsze Damy

  Pisarze

  Piłkarze

  Podróżnicy

  Politycy

  Postacie biblijne

  Przedsiębiorcy

  Przywódcy

  Raperzy

  Reżyserzy

  Rzeźbiarze

  Scenarzyści

  Śpiewacy klasyczni

  Sportowcy

  Sporty motorowe

  Sporty zimowe

  Święci

  Szpiedzy

  Sztuki walki

  Tancerze

  Tenisiści

  Trębacze

  Trenerzy

  Wojskowi

  Wokaliści

  Wokalistki

  Wynalazcy i odkrywcy

  Zbrodniarze

  Zespoły rockowe