Tadeusz Rydzyk

Kim jest Tadeusz Rydzyk?

Kontrowersyjny polski duchowny. 76 lat(a)

Data urodzenia: (czwartek)
Znak Zodiaku: ♉ Byk
Miejsce urodzenia: Olkusz, Polska 🗺️
Obywatelstwo: Polska
Wiek: 76
Znasz więcej faktów z życia Tadeusza Rydzyka? Dodaj komentarz.

Książki o Tadeuszu Rydzyku

0
(0)

Autor:
Jacek Hołub / Piotr Głuchowski
Wydawnictwo:
Agora
Imperator. Sekrety Ojca Rydzyka
Radio Maryja ma raptem pół miliona słuchaczy, lecz wpływ Rydzyka na Polskę jest o wiele większy. „Ojcze Dyrektorze, bez ciebie nie byłoby tego zwycięstwa!” ogłosił Jarosław Kaczyński po (...)

Zamawiając w księgarni Allegro u większości sprzedawców możesz liczyć na bardzo tanią przesyłkę, a dla posiadaczy konta Smart przesyłka jest darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.

Wersja ebook: 25.90 zł na Virtualo
Życiorys Tadeusza Rydzyka

Tadeusz Rydzyk to polski duchowny rzymskokatolicki, członek zgromadzenia zakonnego Redemptoryści, doktor teologii i wykładowca akademicki. Ogólnopolską rozpoznawalność przyniosło mu założenie oraz wieloletnie prowadzenie Radia Maryja i Telewizji Trwam.

Tadeusz Rydzyk urodził się 3 maja 1945 roku w Olkuszu jako syn Stanisławy Rydzyk i jej życiowego partnera Bronisława Kordaszewskiego. Dorastał w wielodzietnej rodzinie, otoczony czworgiem rodzeństwa: braćmi Stanisławem, Mirosławem i Zygmuntem i siostrą Marią. Rodzina Tadeusza Rydzyka mieszkała na tyłach fabryki zajmującej się produkcją emaliowanych garnków, doskwierała im bieda.

Tadeusz Rydzyk zdobywał wykształcenie w Wyższym Seminarium Duchownym Redemptorystów w Tuchowie i Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. W 1971 roku nie tylko złożył śluby zakonne, ale i przyjął święcenia kapłańskie.

Jako młody duchowny nauczał religii w szkole, prowadził lekcje między innymi w Toruniu czy Krakowie. Od 1986 roku do początku lat 90. ubiegłego wieku Tadeusz Rydzyk przebywał za granicą. Dopiero podczas pobytu w Republice Federalnej Niemiec zapoznał się z podstawami działania jednej z lokalnych rozgłośni radiowych. Po powrocie do kraju powołał do życia Radio Maryja (założone w 1991 roku) oraz Telewizję Trwam (stacja rozpoczęła nadawanie w 2003 roku).

Tadeusz Rydzyk uzyskał stopień doktora w 2009 roku na warszawskiej uczelni wyższej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Co ciekawe, w 2011 roku drogą listowną duchowny otrzymał szczególne błogosławieństwo od papieża Benedykta XVI, który chciał w ten sposób wyrazić także swoje uznanie dla działalności zakonnika.

Tadeusz Rydzyk jest również autorem i współautorem kilku książkowych publikacji, w tym książek „W służbie Bogu i Ojczyźnie: apostolski wymiar Radia Maryja” wydanej w 2011 roku oraz publikacji „Życie jest ciekawe: z Ojcem Tadeuszem Rydzykiem CSsR rozmowy niedokończone”, która ujrzała światło dzienne w tym samym roku. Do osoby Tadeusza Rydzyka odwołała się w jednym ze swych utworów polska pisarka Dorota Masłowska (utwór muzyczny „Córka” z 2014 roku).Cytaty Tadeusza Rydzyka

Brak przesłanych cytatów. Dodaj w komentarzu

Wasze pytania dotyczące Tadeusza Rydzyka

Brak przesłanych pytań. Dodaj w komentarzu

Wasze wspomnienia o Tadeuszu Rydzyku

Brak przesłanych wspomnień. Dodaj komentarz

Wydarzenia z życia Tadeusza Rydzyka

Napisz komentarz, aby dodać więcej wydarzeń.
  • Tadeusz Rydzyk przychodzi na świat w miejscowości Olkusz, Polska.

Przydatne linkiMiejsca Tadeusza Rydzyka

Miejsce urodzenia:Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.
Znasz więcej faktów z życia Tadeusza Rydzyka? Edytuj tę stronę.

Grafika: fot. Jacek 767

Skomentuj

Adres e-mail nie zostanie upublicznionyFAQ


Kim jest Tadeusz Rydzyk?

Kontrowersyjny polski duchowny.

Kiedy urodził się Tadeusz Rydzyk?

Tadeusz Rydzyk urodził się 03/05/1945.

Gdzie urodził się Tadeusz Rydzyk?

Tadeusz Rydzyk urodził się w miejscowości Olkusz, Polska.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności