Kim jest ...

Szymon Hołownia

Polski dziennikarz, prezenter telewizyjny i polityk. 45 lat(a)


Czytaj dalej Kup książkę

Życiorys Szymona Hołowni

Szymon Hołownia urodził się 3 września 1976 roku w Białymstoku.

Studiował psychologię w SWPS w Warszawie, jednak nie ukończył studiów. Dwukrotnie przymierzał się do dołączenia do zakonu dominikanów.

Jego kariera dziennikarska rozpoczęła się w późnych latach 90, kiedy został redaktorem działu kulturalnego w Gazecie Wyborczej. W kolejnych latach pisał felietony do tygodnika Newsweek, a także został redaktorem działu społecznego.

Następnie współpracował z gazetami, takimi jak: „Ozon”, „Rzeczpospolita”, „Kultura popularna”, „Machina”, „Przewodnik Katolicki”, „Tygodnik Powszechny”, „Więzi”, „Wprost”, a także prowadził audycje radiowe.

W 2006 roku Szymon Hołownia rozpoczął swoją przygodę z telewizją jako prowadzący programu „Po prostu pytam” w TVP1. W 2007 roku został dyrektorem programowym Religia.tv i przez kolejnych osiem lat prowadził w tej stacji wiele programów. Od 2008 roku rozpoczął współpracę ze stacją TVN m.in wraz z Marcinem Prokopem prowadził głośny talent show „Mam talent!”.

Życie prywatne

W międzyczasie prężnie działał w fundacjach oraz organizacjach charytatywnych skupiający się na pomocy ludności z krajów mniej rozwiniętych, a także dzieciom.

W styczniu 2016 roku Szymon Hołownia ożenił się z Urszulą Brzezińską-Hołownią, która z zawodu jest pilotem samolotów bojowych jako 1 z 3 kobiet w Polsce. Ślub odbył się w Rzymie.

Para w doczekała się córki – Marii.

Kariera polityczna

8 grudnia 2019 Hołownia ogłosił swój start w wyborach prezydenckich zapowiedzianych na maj 2020 roku. Krótko potem ogłosił swój program, w którym podkreślał gównie kwestie takie jak: samorządność, ochronę środowiska czy działalność obywatelską. Finalnie w wyborach otrzymał 13,87% głosów, zajmując 3 miejsce.

Jesienią 2020 roku założył partię polityczną „Polska 2050”.

Ciekawostki o Szymonie Hołowni

  • Dwukrotnie przebywał w nowicjacie, z zamiarem wstąpienia do zakonu dominikanów. ~gość
  • Jego żona jest porucznikiem polskich sił powietrznych, pilotuje odrzutowiec MiG-29. ~gość
  • Jest wegetarianinem. ~gość
  • Interesujące ciekawostki o Szymonie Hołowni znaleźć można w książce "Fabryka jutra. Jak postanowiłem... + zakładka" (wyd. Znak).

Kandydaci w wyborach prezydenckich 2020

Książki o Szymonie Hołowni

Co wiemy o Szymonie Hołowni:

Biografia 1 książka 3 ciekawostki 2 cytaty wiek wzrost znak zodiaku

Szymon Hołownia

Pełne nazwisko

Szymon Franciszek Hołownia

Wiek

46

Obywatelstwo

Polska

Cytaty
Szymona Hołowni

#1

Dzisiaj, żeby opublikować tekst, wystarczy mieć pakiet danych w Orange albo T-Mobile, to jest jedyny próg wejścia. Debilizmy wyświetlają się na tym samym ekranie co analizy geniuszy.

Szymon Hołownia, nadesłane przez gość

#2

Kościół to instytucja bosko-ludzka. A dopóki jest w tym równaniu czynnik ludzki – będzie niedoskonała, bo ludzie są niedoskonali.

Szymon Hołownia, nadesłane przez gość

Miejsce urodzenia
Szymona Hołowni

Białystok, Polska

Białystok, Polska

Wykształcenie
Szymona Hołowni

Uniwersytet SWPS

Znak Zodiaku
Szymona Hołowni

♍ Panna

Wzrost
Szymona Hołowni

188 cm

Powiązane biografie

Bestsellery

Najciekawsze propozycje książkowych biografii i autobiografii z ostatnich tygodni.

Bracia Kliczko. Z kozackiego rodu

Bestseller 27.82 zł

Biografia bezkonkurencyjnych ukraińskich pięściarzy, którzy dali się poznać jako zręczni biznesmeni i filantropi, angażu [...]

Zobacz
Na Kremlu wiecznie zima. Rosja za drugich rządów Putina

Bestseller 39.03 zł

Putin rządzi Rosją już ponad 21 lat. Nic nie zapowiada, by to się miało szybko zmienić Potężne wojsko, wszechobecna prop [...]

Zobacz
Nawalny. Nemezis Putina? Przyszłość Rosji?

Bestseller 33.23 zł

Pierwsza biografia najsłynniejszego rosyjskiego opozycjonisty i osobistego wroga Putina Kim jest Aleksiej Nawalny? Po pr [...]

Zobacz
Nowy car wyd. 2022

Bestseller 34.21 zł

Były szef moskiewskiego biura „New York Timesa”, Steven Lee Myers, śledził Putina na długo przed ostatnimi wydarzeniami [...]

Zobacz
Zniknięty ksiądz. Moja historia

Bestseller 26.17 zł

Marcin Adamiec jest zwykłym księdzem z żarliwym powołaniem. Wytrzyma sześć lat. Po pełnym nadziei i ekscytacji okresie s [...]

Zobacz
Zełenski. Biografia

Bestseller 22.52 zł

Wołodymyr Zełenski. Jego nazwisko od kilku tygodni jest na ustach całego świata. Ile wiemy o charyzmatycznym przywódcy k [...]

Zobacz
Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.


Źródło grafik

fot. Sławek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.