Dziennik. Tom 2. 1970–1979
Drugi tom Dziennika Sławomira Mrożka obejmuje lata 1970–1979. Pisarz przebywa w tym czasie na emigracji - podróżuje po Europie, zwiedza Stany Zjednoczone, po raz pierwszy też odwiedza A (...)
Listy 1959-1998
Sławomir Mrożek i Gustaw Herling-Grudziński. Dwóch wybitnych pisarzy, dwóch intelektualistów, których historia skazała na emigrację. O czym pisali do siebie w listach? Korespondencja z lat 1959 (...)
Listy 1963-1996
To niezwykła historia PRL-u widzianego oczyma ludzi, którzy obserwowali polską rzeczywistość spoza granic kraju. Mrożek przebywał na emigracji, a Błoński, jako wykładowca, podróżował między Polską a F (...)
Listy 1965–1996
Wydawnictwo Literackie kontynuuje wydawanie listów jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy XX i XXI wieku Sławomira Mrożka. Po opublikowaniu korespondencji z Janem Błońskim, Wojciechem Skalmowski (...)
Varia. Tom 2. Jak zostałem filmowcem
Varia Sławomira Mrożka stanowią bardzo istotne uzupełnienie lektury dramatów i utworów prozatorskich; ich tematyka odmalowuje tło, na kanwie którego powstawały dzieła znane z lektur, podręcznik (...)
Listy 1959-1994
„Musisz opowiedzieć mi wszystko o swoich planach, literackich i życiowych…” Lato 1958 roku, gdzieś na Oceanie Atlantyckim. Młody pisarz z komunistycznej Polski i dojrzały dziennikar (...)
W emigracyjnym labiryncie. Listy 1965-1982
Mrożek i Tyrmand - niepokorni pisarze o literaturze, emigracji i Polsce O tym, że wybitny dramaturg Sławomir Mrożek znał i wymieniał listy z Leopoldem Tyrmandem, autorem powieści Zły, do (...)
Dziennik. Tom 3. 1980–1989
Trzeci tom Dziennika Sławomira Mrożka spełnia wszystkie kryteria, aby być uznanym za arcydzieło memuarystyki. Samo nazwisko autora gwarantuje najwyższy poziom literacki. Ale nie o styl jedynie tu chod (...)
Varia. Tom 1. Życie i inne okoliczności
Varia Sławomira Mrożka przedstawiamy Czytelnikom w trzech kolejno ukazujących się tomach: Varia. Tom 1. Życie i inne okoliczności Varia. Tom 2 .Jak zostałem filmowcem Varia. Tom 3. Myśląc o (...)
Listy 1956-1978
Dwaj wielcy pisarze. Dwie odmienne osobowości, dwa różne temperamenty. Wydawać by się mogło, że Stanisława Lema ze Sławomirem Mrożkiem niewiele łączyło. Okazuje się jednak, że pisarze przez wiele lat (...)
Uchodźcy
Autobiograficzna opowieść o pewnym pokoleniu. Jej protagonistami są między innymi Marek Hłasko, Krzysztof Komeda, Roman Polański, Elżbieta Czyżewska, Agnieszka Osiecka, Sławomir Mrożek – młodzi (...)
W emigracyjnym labiryncie
\"O tym, że wybitny dramaturg Sławomir Mrożek znał i wymieniał listy z Leopoldem Tyrmandem, autorem powieści Zły, do tej pory wiedzieli tylko nieliczni. Tymczasem korespondencja ta trwała niemal dwadzieścia lat – od 1965 do 1982 roku. Obaj pisarze przebywali wówczas na emigracji i z tej właśnie, emigracyjnej, perspektywy obserwują i komentują bieżące wydarzenia. Mimo oddalenia…
Polski prozaik, satyryk, dramatopisarz i rysownik.
Sławomir Mrożek przeżył dokładnie 83 lat.
Sławomir Mrożek urodził się 29/06/1930.
Sławomir Mrożek zmarł 15/08/2013.
Sławomir Mrożek urodził się w miejscowości Borzęcin, Polska.
Sławomir Mrożek zmarł w miejscowości Nicea, Francja.
Używamy cookies.
Polityka Prywatności