Slash

Kim jest Slash?

Brytyjski gitarzysta, wieloletni członek Guns N' Roses. 55 lat(a)

Pełne nazwisko: Saul Hudson
Data urodzenia:
Znak Zodiaku: ♌ Lew
Miejsce urodzenia: Londyn, Wielka Brytania
Wzrost: 178 cm
Wiek: 55
Znasz więcej faktów z życia Slasha? Edytuj tę stronę.

Książki o Slashu


Slash. W jamie węża
W latach osiemdziesiątych samym tylko riffem „Welcome To The Jungle” porozstawiał glammetalową konkurencję po kątach. Wstępem do „Sweet Child O’ Mine” zabił ćwieka tym, k (...)

Slash. Autobiografia
Jeden z największych rockowych gitarzystów naszych czasów oddaje w Wasze ręce pamiętnik, który redefiniuje pojęcie \"sex, drugs and rock\'n\'roll\". Po raz pierwszy Slash opowiada tu historię, której od ś (...)

Życiorys Slasha

Saul Hudson, znany jako Slash urodził się 23 lipca 1965 roku. Jest głównym gitarzystą amerykańskiego zespołu hardrockowego Guns N ‚Roses, z którym osiągnął światowy sukces na przełomie lat 80. i 90. Slash zyskał uznanie krytyków i jest uważany za jednego z najlepszych gitarzystów w historii rocka.

Kariera gitarzysty

Slash dołączył do swojego pierwszego zespołu, Tidus Sloan, w 1981 roku. Wraz z Adlerem dołączył następnie do lokalnego zespołu znanego jako Hollywood Rose, w którym występowali piosenkarz Axl Rose i gitarzysta Izzy Stradlin. Po tym, jak spędził czas z Hollywood Rose, Slash grał w zespole Black Sheep. W czerwcu 1985 roku Slash został poproszony przez Axla Rose i Izzy Stradlin o dołączenie do nowo powstałego zespołu – Guns N ‚Roses. W latach 1985–1986 zespół napisał większość swojego klasycznego materiału, w tym „Welcome to the Jungle”, „Sweet Child o ‚Mine” i „Paradise City”.

Najważniejsze wydarzenia

W lipcu 1987 roku zespół Guns N ‚Roses wydał debiutancki album Appetite for Destruction, który we wrześniu 2008 roku sprzedał na całym świecie ponad 28 milionów egzemplarzy, z czego 18 milionów zostało sprzedanych w Stanach Zjednoczonych, co czyni go najlepiej sprzedającym się debiutancki album wszech czasów w USA. Slash jest podwójnym obywatelem Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Przyjaźń Slasha z liderem Guns N ‚Roses, Axlem Rose, pogorszyła się po odejściu z zespołu w 2006 roku. W 2007 roku Slash został uhonorowany gwiazdą na Rock Walk of Fame; jego nazwisko zostało umieszczone obok nazwiska takich jak Jimmy Page, Eddie Van Halen i Jimi Hendrix. Został wyróżniony na festiwalu muzycznym Sunset Strip w 2010 roku.


Cytaty Slasha

Jedynym problemem w szkole były moje długie włosy… no i jeszcze to, że haszysz był u mnie najdroższy.

Nadesłane przez: gośćWasze pytania dotyczące Slasha

Brak przesłanych pytań.


Wasze wspomnienia o Slashu

Brak przesłanych wspomnień.Wydarzenia z życia Slasha

  • Slash przychodzi na świat w miejscowości Londyn, Wielka Brytania.


Miejsca Slasha

Miejsce urodzenia:

Zobacz także:


Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.
Znasz więcej faktów z życia Slasha? Edytuj tę stronę.

Grafika: fot. Ed Vill from Caracas

Dodaj treść

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

Jeśli chcesz, zaznacz jakiego rodzaju jest to komentarz. Ułatwi nam to moderację.

Biografie:

Książki biograficzne:


FAQ


Kim jest Slash?

Brytyjski gitarzysta, wieloletni członek Guns N' Roses.

Ile wzrostu ma Slash?

Slash ma 178 cm wzrostu.

Kiedy urodził się Slash?

Slash urodził się 23/07/1965.

Gdzie urodził się Slash?

Slash urodził się w miejscowości Londyn, Wielka Brytania.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności