Slash

Brytyjski gitarzysta, wieloletni członek Guns N' Roses. 54 lat(a)

Pełne nazwisko: Saul Hudson
Data urodzenia:
Znak Zodiaku: ♌ Lew
Miejsce urodzenia: Londyn, Wielka Brytania
Wzrost: 178 cm
Wiek: 54
Porównujemy ceny książek w ponad 20 księgarniach:


Życiorys Slasha

Saul Hudson, znany jako Slash urodził się 23 lipca 1965 roku. Jest głównym gitarzystą amerykańskiego zespołu hardrockowego Guns N ‚Roses, z którym osiągnął światowy sukces na przełomie lat 80. i 90. Slash zyskał uznanie krytyków i jest uważany za jednego z najlepszych gitarzystów w historii rocka.

Kariera gitarzysty

Slash dołączył do swojego pierwszego zespołu, Tidus Sloan, w 1981 roku. Wraz z Adlerem dołączył następnie do lokalnego zespołu znanego jako Hollywood Rose, w którym występowali piosenkarz Axl Rose i gitarzysta Izzy Stradlin. Po tym, jak spędził czas z Hollywood Rose, Slash grał w zespole Black Sheep. W czerwcu 1985 roku Slash został poproszony przez Axla Rose i Izzy Stradlin o dołączenie do nowo powstałego zespołu – Guns N ‚Roses. W latach 1985–1986 zespół napisał większość swojego klasycznego materiału, w tym „Welcome to the Jungle”, „Sweet Child o ‚Mine” i „Paradise City”.

Najważniejsze wydarzenia

W lipcu 1987 roku zespół Guns N ‚Roses wydał debiutancki album Appetite for Destruction, który we wrześniu 2008 roku sprzedał na całym świecie ponad 28 milionów egzemplarzy, z czego 18 milionów zostało sprzedanych w Stanach Zjednoczonych, co czyni go najlepiej sprzedającym się debiutancki album wszech czasów w USA. Slash jest podwójnym obywatelem Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Przyjaźń Slasha z liderem Guns N ‚Roses, Axlem Rose, pogorszyła się po odejściu z zespołu w 2006 roku. W 2007 roku Slash został uhonorowany gwiazdą na Rock Walk of Fame; jego nazwisko zostało umieszczone obok Jimmy Page, Eddie Van Halen i Jimi Hendrix. Został wyróżniony na festiwalu muzycznym Sunset Strip w 2010 roku.


Książki biograficzne o Slashu

Dostępna w 19 księgarniach


W latach osiemdziesiątych samym tylko riffem „Welcome To The Jungle” porozstawiał glammetalową konkurencję po kątach. Wstępem do „Sweet Child O’ Mine” zabił ćwieka tym, k (...)

[ więcej ]

Dostępna w 17 księgarniach


Jeden z największych rockowych gitarzystów naszych czasów oddaje w Wasze ręce pamiętnik, który redefiniuje pojęcie "sex, drugs and rock'n'roll". Po raz pierwszy Slash opowiada tu historię, której od ś (...)

[ więcej ]


Zanim przejdziesz dalej
Sprawdź najciekawsze książki tego miesiąca:

Cytaty Slasha

Jedynym problemem w szkole były moje długie włosy… no i jeszcze to, że haszysz był u mnie najdroższy.

Nadesłane przez: gość


Wasze pytania dotyczące Slasha (FAQ)

Brak przesłanych pytań.


Wasze wspomnienia o Slashu

Brak przesłanych wspomnień.Wydarzenia z życia Slasha

  • Slash przychodzi na świat w miejscowości Londyn, Wielka Brytania.

Przydatne linki


Miejsca Slasha

Miejsce urodzenia:

Disclaimer

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne. Nie wykluczamy jednak możliwości pojawienia się błędów.

Dodaj treść

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

Jeśli chcesz, zaznacz jakiego rodzaju jest to komentarz. Ułatwi nam to moderację.


FAQ

W budowie