Kim był ...

Sigmund Freud

Austriacki lekarz, twórca psychoanalizy. ✝ 83.


Czytaj dalej Kup książkę

Życiorys Sigmunda Freuda

Sigmund Freud to znany lekarz o żydowskich korzeniach, który jest twórcą popularnej psychoanalizy. Zainteresowanie aspektami filozoficznymi w połączeniu z doświadczeniem w dziedzinie psychiatrii i psychologii przyczyniły się do nowych teorii dotyczących podświadomości.

Początki nowego nurtu

Zdecydowanie przełomowym momentem w biografii Freuda był wyjazd z Paryża, kiedy to rozpoczął edukację pod czujnym okiem Jeana Martina Charcota. To czas, kiedy pracował nad uskutecznieniem metody leczenia histerii, wykorzystując hipnozę. Obalił tym samym przekonanie, iż choroba powstaje w wyniku nieprawidłowości biologicznych.

Anna O. i przełom w karierze

Kiedy rozpoczął współpracę z Josefem Breuerem skupił się na znaczeniu hipnozy i roli podświadomości. To właśnie podczas leczenia Anny O. wygłosił teorię, która skłoniła go do opublikowania książki „Studia nad histerią”.

Lata badań i liczne grono zwolenników

Podczas wielu lat badań Freud zgromadził liczne grono zwolenników swojej teorii. Doświadczenie poparte dowodami przyczyniło się do przyznania psychiatrze doktoratu honoris causa Uniwersytetu Clarka, co zapoczątkowało światową karierę Freuda i dalszy rozwój teorii, która stanowiła podwaliny do późniejszej Freudowskiej teorii kultury.

Kariera Sigmunda Freuda zakończyła się tuż po rozpoczęciu wojny. Zmarł bowiem w Londynie w 1939 roku na raka jamy ustnej, pozostawiając po sobie liczne badania, które do dziś stanowią doskonały materiał do terapii.

Książki o Sigmundzie Freudzie

Freud The Man, the scientist and the Birth of Psychoanalysis

Ruth Sheppard

0
(0)

54.45


Zamawiając w księgarni TaniaKsiazka.pl zapłacisz tylko 7,99zł za przesyłkę, możesz też odebrać ją bezpłatnie w kilku punktach w Polsce. Płatność za książki można wygodnie rozłożyć na raty, a powyżej 199zł przesyłka jest darmowa.

Co wiemy o Sigmundzie Freudzie:

Biografia 2 książki 4 cytaty rodzina znak zodiaku

Sigmund Freud

Pełne nazwisko

Sigismund Schlomo Freud

Rocznicee

W roku 2022 przypada:

166. rocznica urodzin Sigmunda Freuda

83. rocznica śmierci Sigmunda Freuda

Rodzina
Sigmunda Freuda

Rodzeństwo: Alexander Freud, Alexander Gotthold Efraim Freud, Anna Freud Bernays, Pauline Regine Freud, Esther Adolfine Freud, Maria Freud, Regina Debora Freud, Julian Freud

Małżonek: Martha Bernays

Dzieci: Anna Freud, Ernst L. Freud, Martin Freud, Jean-Martin Freud, Oliver Freud, Sophie Freud, Mathilde Freud

Cytaty
Sigmunda Freuda

#1

Cóż, nie mamy innego środka, by opanować naszą popędliwość, jak tylko inteligencja.

Sigmund Freud, nadesłane przez gość

#2

Filozofowie naciągają znaczenie słów, aż te tracą bez mała cały swój pierwotny sens, stworzoną przez siebie mętną abstrakcję określają mianem „Boga” i oto przed całym światem paradują jako deiści, wierzący, chełpiąc się, że pojęli wyższe, bardziej czyste pojęcie Boga, mimo że ich Bóg jest tylko wyzutym z istoty cieniem, a nie potężną osobistością z doktryn religijnych.

Sigmund Freud, nadesłane przez gość

#3

Można powiedzieć, że z chwilą narodzin człowieka powstaje w nim popęd do porzuconego życia wewnątrzmacicznego, a popęd ten jest popędem snu. Sen jest takim powrotem do łona matki.

Sigmund Freud, nadesłane przez gość

#4

Nigdy nie jesteśmy tak bardzo bezbronni wobec cierpienia jak wtedy, gdy kochamy.

Sigmund Freud, nadesłane przez gość

Miejsce urodzenia
Sigmunda Freuda

Příbor, Czechy

Příbor, Czechy

Data śmierci
Sigmunda Freuda

23/09/1939

w wieku 83 lat

Miejsce śmierci
Sigmunda Freuda

Londyn, Wielka Brytania

Londyn, Wielka Brytania

Przyczyna śmierci
Sigmunda Freuda

na skutek choroby

W 1923 roku odkrył u siebie mały guzek po prawej stronie jamy ustnej. Wielokrotnie operowany nowotwór 16 lat później stał się przyczyną jego śmierci. Kiedy cierpienie stało się nie do wytrzymania, zaaplikowano mu dużą dawkę morfiny, która wprowadziła go w stan śpiączki z której już się nie wybudził.

Wykształcenie
Sigmunda Freuda

University of Vienna

Znak Zodiaku
Sigmunda Freuda

♉ Byk

Bestsellery

Najciekawsze propozycje książkowych biografii i autobiografii z ostatnich tygodni.

Bracia Kliczko. Z kozackiego rodu

Bestseller 27.82 zł

Biografia bezkonkurencyjnych ukraińskich pięściarzy, którzy dali się poznać jako zręczni biznesmeni i filantropi, angażu [...]

Zobacz
Na Kremlu wiecznie zima. Rosja za drugich rządów Putina

Bestseller 39.03 zł

Putin rządzi Rosją już ponad 21 lat. Nic nie zapowiada, by to się miało szybko zmienić Potężne wojsko, wszechobecna prop [...]

Zobacz
Nawalny. Nemezis Putina? Przyszłość Rosji?

Bestseller 33.23 zł

Pierwsza biografia najsłynniejszego rosyjskiego opozycjonisty i osobistego wroga Putina Kim jest Aleksiej Nawalny? Po pr [...]

Zobacz
Nowy car wyd. 2022

Bestseller 34.21 zł

Były szef moskiewskiego biura „New York Timesa”, Steven Lee Myers, śledził Putina na długo przed ostatnimi wydarzeniami [...]

Zobacz
Zniknięty ksiądz. Moja historia

Bestseller 26.17 zł

Marcin Adamiec jest zwykłym księdzem z żarliwym powołaniem. Wytrzyma sześć lat. Po pełnym nadziei i ekscytacji okresie s [...]

Zobacz
Zełenski. Biografia

Bestseller 22.52 zł

Wołodymyr Zełenski. Jego nazwisko od kilku tygodni jest na ustach całego świata. Ile wiemy o charyzmatycznym przywódcy k [...]

Zobacz
Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.


Źródło grafik

fot. Max Halberstadt (1882–1940) DescriptionGerman photographerDate of

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.