Sharon Stone

Kim jest Sharon Stone?

Amerykańska aktorka i modelka. 63 lat(a)
Pełne nazwisko: Sharon Vonne Stone
Data urodzenia: (poniedziałek)
Znak Zodiaku: ♓ Ryby
Miejsce urodzenia: Meadville, Pensylwania, Stany Zjednoczone 🗺️
Wzrost: 174 cm
Obywatelstwo: USA
Wykształcenie: Edinboro University of Pennsylvania
Wiek: 63
Znasz więcej faktów z życia Sharon Stone? Dodaj komentarz.

Ciekawostki - tego możesz nie wiedzieć

  • Jej były mąż, Michael Greenburg, był producentem popularnego serialu MacGyver. ~gośćŻyciorys Sharon Stone

Sharon Stone to amerykańska aktorka, producentka filmowa i modelka. Urodziła się 10 marca w 1958 roku w Meadville w stanie Pensylwania. Wychowywała się z trójką rodzeństwa, starszym bratem Michaelem, młodszą siostrą Kelly oraz z młodszym bratem Patrickiem. Trzykrotnie zamężna. Adoptowała trójkę dzieci.

Początki edukacji

Ze względu na wysoki Iloraz inteligencji (150IQ), szkołę podstawową rozpoczęła w wieku 5 lat. W 1973 roku, będąc jeszcze uczennicą Saegertown High School, rozpoczęła naukę na Edinboro University of Pennsylvania, gdzie studiowała zajęcia z literatury, a następnie architekturę nowożytną. Nie ukończyła studiów. W 1975 roku, w wieku 17 lat została absolwentką Saegertown High School.

Kariera modelki

W 1975 roku wygrała w konkursie piękności i otrzymała tytuł Miss Hrabstwa Craford. W 1977 przeniosła się do New Jersey i podpisała kontrakt z Eileen Ford Models. Pod opieką agencji wzięła udział w kilkudziesięciu reklamach m.in. Maybelline. W 1979 porzuciła karierę modelki, przeniosła się do Los Angeles, gdzie pobierała kursy aktorstwa. Uczęszczała m.in. na Warsztaty Aktorskie u Tracy Roberts.

Kariera filmowa

Zadebiutowała jako statystka w 1980 roku, w komediodramacie Allena pt. „Wspomnienia z gwiezdnego pyłu”. Pozytywne opinie krytyków otrzymała dopiero w 1984 roku w filmie „Różnice nie do pogodzenia”. W 1984 roku wyszła za mąż za Michaela Greenburga (rozwód w 1987 r.) W 1985 roku wcieliła się w postać Jesse Huston w filmie „Kopalnie króla Salomona” oraz pojawiła się w kontynuacji „Quatermain i zaginione Miasto Złota”, w 1986 roku. Rola w „Quatermain…” przyniosła aktorce nominację do Złotej Maliny, co przyczyniło się do braku atrakcyjnych propozycji filmowych.

Dopiero w 1990 roku odegrała rolę w „Pamięci Absolutnej” Verhoevena. W 1992 zagrała w „Nagim Instynkcie”. Film przyniósł aktorce nominację do Saturna oraz do Złotego Globu. W 1995 roku za rolę w „Kasyno” otrzymała Złoty Glob oraz pierwszą nominację do Oscara. W 1995 również odsłoniła swoją gwiazdę w Alei Gwiazd. W 1998 roku ponownie wyszła za mąż, za Phila Bronsteina (rozwód w 2004 r.) W 2003 roku zdobyła Emmy w kategorii „wybitny gościnny występ aktorki – serial dramatyczny” za postać Sheili Carlisle w serialu „Kancelaria adwokacka” W 2005 roku dostała angaż w „Broken Flowers”, który spotkał się z pozytywnym odzewem ze strony krytyków. Złotą Malinę otrzymała w 2006 roku za „Nagi Instynkt 2″.Cytaty Sharon Stone

Uważam, że dopiero dojrzała kobieta staje się interesująca. Nie tylko intelektualnie. Także jej zmysłowość jest inna: kryje w sobie tajemnicę przeszłości i wiarę w przyszłość.

Nadesłane przez: gość

Pochodzę ze stanu Pensylwania, gdzie jest mnóstwo polskich imigrantów. Mam liczne wspomnienia związane z Polską. Jako dziecko jadałam polskie kiełbasy, kanapki. Oglądałam ludzi tańczących polskie tańce, słuchałam polskiej muzyki, gry na akordeonie.

Nadesłane przez: gość


Wasze pytania dotyczące Sharon Stone

Brak przesłanych pytań. Dodaj w komentarzu

Wasze wspomnienia o Sharon Stone

Brak przesłanych wspomnień. Dodaj komentarz

Sharon Stone - rodzina

Małżonek: Phil Bronstein, Michael Greenburg

Wydarzenia z życia Sharon Stone

Napisz komentarz, aby dodać więcej wydarzeń.
  • Sharon Stone przychodzi na świat w miejscowości Meadville, Pensylwania, Stany Zjednoczone.
  • Światowa premiera "Nagiego instynktu".Miejsca Sharon Stone

Miejsce urodzenia:Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.
Znasz więcej faktów z życia Sharon Stone? Dodaj komentarz.

Grafika: fot. Gage Skidmore

Skomentuj

Adres e-mail nie zostanie upubliczniony

Biografie:

Książki biograficzne:


FAQ


Kim jest Sharon Stone?

Amerykańska aktorka i modelka.

Ile wzrostu ma Sharon Stone?

Sharon Stone ma 174 cm wzrostu.

Kiedy urodził się Sharon Stone?

Sharon Stone urodził się 10/03/1958.

Gdzie urodził się Sharon Stone?

Sharon Stone urodził się w miejscowości Meadville, Pensylwania, Stany Zjednoczone.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności