Kim jest ...

Sharon Stone

Amerykańska aktorka i modelka. 63 lat(a)


Czytaj dalej Kup książkę

Życiorys Sharon Stone

Sharon Stone to amerykańska aktorka, producentka filmowa i modelka. Urodziła się 10 marca w 1958 roku w Meadville w stanie Pensylwania. Wychowywała się z trójką rodzeństwa, starszym bratem Michaelem, młodszą siostrą Kelly oraz z młodszym bratem Patrickiem. Trzykrotnie zamężna. Adoptowała trójkę dzieci.

Początki edukacji

Ze względu na wysoki Iloraz inteligencji (150IQ), szkołę podstawową rozpoczęła w wieku 5 lat. W 1973 roku, będąc jeszcze uczennicą Saegertown High School, rozpoczęła naukę na Edinboro University of Pennsylvania, gdzie studiowała zajęcia z literatury, a następnie architekturę nowożytną. Nie ukończyła studiów. W 1975 roku, w wieku 17 lat została absolwentką Saegertown High School.

Kariera modelki

W 1975 roku wygrała w konkursie piękności i otrzymała tytuł Miss Hrabstwa Craford. W 1977 przeniosła się do New Jersey i podpisała kontrakt z Eileen Ford Models. Pod opieką agencji wzięła udział w kilkudziesięciu reklamach m.in. Maybelline. W 1979 porzuciła karierę modelki, przeniosła się do Los Angeles, gdzie pobierała kursy aktorstwa. Uczęszczała m.in. na Warsztaty Aktorskie u Tracy Roberts.

Kariera filmowa

Zadebiutowała jako statystka w 1980 roku, w komediodramacie Allena pt. „Wspomnienia z gwiezdnego pyłu”. Pozytywne opinie krytyków otrzymała dopiero w 1984 roku w filmie „Różnice nie do pogodzenia”. W 1984 roku wyszła za mąż za Michaela Greenburga (rozwód w 1987 r.) W 1985 roku wcieliła się w postać Jesse Huston w filmie „Kopalnie króla Salomona” oraz pojawiła się w kontynuacji „Quatermain i zaginione Miasto Złota”, w 1986 roku. Rola w „Quatermain…” przyniosła aktorce nominację do Złotej Maliny, co przyczyniło się do braku atrakcyjnych propozycji filmowych.

Dopiero w 1990 roku odegrała rolę w „Pamięci Absolutnej” Verhoevena. W 1992 zagrała w „Nagim Instynkcie”. Film przyniósł aktorce nominację do Saturna oraz do Złotego Globu. W 1995 roku za rolę w „Kasyno” otrzymała Złoty Glob oraz pierwszą nominację do Oscara. W 1995 również odsłoniła swoją gwiazdę w Alei Gwiazd. W 1998 roku ponownie wyszła za mąż, za Phila Bronsteina (rozwód w 2004 r.) W 2003 roku zdobyła Emmy w kategorii „wybitny gościnny występ aktorki – serial dramatyczny” za postać Sheili Carlisle w serialu „Kancelaria adwokacka” W 2005 roku dostała angaż w „Broken Flowers”, który spotkał się z pozytywnym odzewem ze strony krytyków. Złotą Malinę otrzymała w 2006 roku za „Nagi Instynkt 2″.

Ciekawostki o Sharon Stone

  • Jej były mąż, Michael Greenburg, był producentem popularnego serialu MacGyver. ~gość
  • Interesujące ciekawostki o Sharon Stone znaleźć można w książce "The Beauty of Living Twice" (wyd. Allen&Unwin), a także w anglojęzycznej książce "The Beauty of Living Twice".

Książki o Sharon Stone

The Beauty of Living Twice ENG

Sharon Stone

0
(0)

101.98 zł*

* ostatnia znana cena


W Bookdepository przesyłka jest darmowa na cały świat, niezależnie od kwoty i ilości zamówionych książek. Bookdepository to jedna z największych księgarni internetowych na świecie.
The Beauty of Living Twice ENG

Sharon Stone

0
(0)

151.46 zł*

* ostatnia znana cena


W Bookdepository przesyłka jest darmowa na cały świat, niezależnie od kwoty i ilości zamówionych książek. Bookdepository to jedna z największych księgarni internetowych na świecie.

Co wiemy o Sharon Stone:

Biografia 3 książki 1 ciekawostka 2 cytaty wiek wzrost rodzina znak zodiaku

Sharon Stone

Pełne nazwisko

Sharon Vonne Stone

Wiek

63

Rodzina
Sharon Stone

Małżonek: Phil Bronstein, Michael Greenburg

Obywatelstwo

USA

Cytaty
Sharon Stone

#1

Uważam, że dopiero dojrzała kobieta staje się interesująca. Nie tylko intelektualnie. Także jej zmysłowość jest inna: kryje w sobie tajemnicę przeszłości i wiarę w przyszłość.

Sharon Stone, nadesłane przez gość

#2

Pochodzę ze stanu Pensylwania, gdzie jest mnóstwo polskich imigrantów. Mam liczne wspomnienia związane z Polską. Jako dziecko jadałam polskie kiełbasy, kanapki. Oglądałam ludzi tańczących polskie tańce, słuchałam polskiej muzyki, gry na akordeonie.

Sharon Stone, nadesłane przez gość

Miejsce urodzenia
Sharon Stone

Meadville, Pensylwania, Stany Zjednoczone

Meadville, Pensylwania, Stany Zjednoczone

Wykształcenie
Sharon Stone

Edinboro University of Pennsylvania

Znak Zodiaku
Sharon Stone

♓ Ryby

Wzrost
Sharon Stone

174 cm

Wydarzenia z życia Sharon Stone

Sharon Stone przychodzi na świat w miejscowości Meadville, Pensylwania, Stany Zjednoczone.

Światowa premiera "Nagiego instynktu".

Powiązane biografie

Bestsellery

Najciekawsze propozycje książkowych biografii i autobiografii z ostatnich tygodni.

Diego Maradona. Chłopiec, buntownik, bóg

Bestseller 33.48 zł

To jedna z najlepszych piłkarskich biografii, które pojawiły się na rynku. Napisał ją ceniony dziennikarz Guillem [...]

Zobacz
Kotański. Bóg Ojciec. Konfrontacja. Opowieść o legendarnym twórcy Monaru

Bestseller 38.24 zł

Kotan Superstar. Poruszający, mocny i pierwszy tak wielowymiarowy portret Marka Kotańskiego – człowieka, który po [...]

Zobacz
Słowacki. Wychodzenie z szafy

Bestseller 38.40 zł

Juliusz Słowacki nigdy się nie ożenił, nic nie wiadomo o jego dzieciach. Kobiety w jego życiu to raczej siostry ni [...]

Zobacz
Wspomnienia. Sinead O’Connor

Bestseller 30.22 zł

„Nie urodziłam się, by być gwiazdą pop. Do tego trzeba być dobrą dziewczynką. Nie sprawiać zbyt wielu kłopot [...]

Zobacz
My Love Story. Autobiografia

Bestseller 33.49 zł

Dwieście milionów sprzedanych płyt. Dwanaście nagród Grammy. Tylko jedna Tina Turner! Bez dwóch zdań. Tina Turner [...]

Zobacz
Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.


Źródło grafik

fot. Gage Skidmore

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.