Ryszard Petru

Biografia w kategorii: Politycy (97), Ekonomiści (5)


Ryszard Petru - 46 lat(a). Polski ekonomista i polityk.

Ryszard Petru
Data urodzenia:
Znak Zodiaku: ♋ Rak
Miejsce urodzenia: Wrocław, Polska
Wiek: 46
Krótki życiorys Ryszarda Petru

(rozwiń)

Zdjęcie: Michał Pałaszewski from Cracow, Poland (Finanse przedsiębiorstw w dobie kryzysu 5) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

Zdjęcie: Michał Pałaszewski from Cracow, Poland (Finanse przedsiębiorstw w dobie kryzysu 5) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

Ryszard Petru – polski ekonomista urodzony 6 lipca 1972 r. we Wrocławiu. Po ukończeniu wrocławskiego V Liceum Ogólnokształcącego im. gen. J. Jasińskiego rozpoczął studia na Politechnice Wrocławskiej, które w latach 1992- 1997 ukończył w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

W trakcie studiów był asystentem Władysława Frasyniuka, ówczesnego posła Unii Demokratycznej. W 1995 r. został asystentem wykładowcy SGH Leszka Balcerowicza, który po objęciu stanowiska wicepremiera i ministra finansów (1997-2000) zatrudnił go w charakterze swojego doradcy i konsultanta przy pracach nad reformą emerytalną.

W 2001 r. próbował swoich sił w polityce startując z ramienia Unii Wolności w wyborach parlamentarnych, mandatu jednak nie dostał.

W latach 2001- 2004 zatrudniony był jako starszy ekonomista w Banku Światowym. Przez kolejne lata pracy zawodowej pełnił kluczowe stanowiska w bankach i instytucjach finansowych pracując m.in. w Banku BPH, BRE Banku, PKO BP i jako partner w firmie PwC

Od 2011 jest doradcą ekonomicznym w demosEuropa Centrum Strategii Europejskiej, a także przewodniczącym Towarzystwa Ekonomistów Polskich.

Od 2014 r. pełni różne funkcje w radach nadzorczych firm: Europejskie Centrum Odszkodowań SA, VISTULA GROUP SA oraz Solaris Bus & Coach; jest także prezesem Fundacji ForEurope.

Wydał wiele książek i publikacji o tematyce gospodarczej. W 2015 r. założył stowarzyszenie NowoczesnaPL, które jest oddolną inicjatywą polityczną, mającą na celu wejście do parlamentu w wyborach 25.10.2015 r.

Rodzina: Żona Małgorzata (od 1997 r.), dwie córki Katarzyna i Magda. Rodzice są fizykami, ojciec wykłada na uniwersytecie, matka pracuje w PAN.

Postać oznaczono jako związaną z .

Skomentuj (25 komentarzy)

Powyższa notatka może być dowolnie kopiowana i modyfikowana, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Filmy o Ryszardzie Petru


Dodaj film opowiadający o Ryszardzie Petru

Koszulki i gadżety związane z postacią o Ryszarda Petru

Ryszard Petru

Stay Ryszard P. True

Wysokiej jakości koszulka, która pozwoli Ci pozostać sobą. Stay true.


Książki poruszające wątki z życiorysu Ryszarda Petru

Pogrobowcy

Pogrobowcy

Oszczędzasz 23,90 zł
- 73 % od ceny z okładki


"- Czy Nowoczesna to nowa wersja Platformy Obywatelskiej? - Co ją łączy z dawnym KLD, a co z Unią Wolności? - Kim jest Ryszard Petru? Nowym Nikodemem Dyzmą polskiej polityki czy groźnym narzędziem w rękach obrońców starego porządku? - Czy Leszek Balcerowicz chce Polski nowoczesnej, [czytaj dalej]

Wersja elektroniczna

Wersja audio
27.00 zł w Ebookpoint.pl Ebookpoint.pl


Cytaty Ryszarda Petru

(dodaj)

Brak przesłanych cytatów.

Dodaj słynny lub mniej znany cytat Ryszarda Petru.

Wasze pytania dotyczące Ryszarda Petru (FAQ)

(dodaj)

Brak przesłanych pytań.

Wasze wspomnienia o Ryszardzie Petru

(dodaj)

Brak przesłanych wspomnień.

Dodaj dowolne wspomnienie, myśl, historię.

Wydarzenia z życia Ryszarda Petru

  • Ryszard Petru przychodzi na świat w miejscowości Wrocław, Polska.

Miejsca Ryszarda PetruInni sławni ludzie urodzeni w miejscowości:

Opinie o Ryszardzie Petru:

Obserwator idotyzmu przez 50lat

Idiota,karierowicz,jak większość z poprzedniczki jego ugrupowania czyli PO!! Skończy tak samo jak Palikot.czy oszust p.mecenas ,który jest patriotą wzorcowym,tylko jakoś nie zabiega o kasy fiskalne dla klanu i sitwy zdzierców z biednych ludzi gnębionych przez zawistne sądy!Są w Polsce krowy święte i jeszcze świętsze A ludzie mają klapki na oczach,albo po prostu sami korzystają z tzw dóbr skorumpowanego byłego rządu! Zobaczcie pochodzenie P Kwaśniewskiego,Borowskiego i wielu innych m in również p.Komora biedaka, co posiadają ?Podjedzcie pod Budę Ruską i popytajcie ludzi!!!!Co wyprawia największy jąkała Polski,kim jest a nie wspomnę już o bracie zdrajcy i tchórza!Ludzie nie dajcie się zwariować szczawiem i mirabelkami!!

Odpowiedz
Kasia

Swięta prawda tylko dziwne że mamy tak głupich i ślepych ludzi,słuchają i wierzą tym obłudnym dziennikarzom które mówią jak im PO każe ponieważ są przez nich dobrze opłacani.

Odpowiedz
terrra

Petru spadaj do korei ty oszuscie , polakow zostaw w spokoju. Te dwa miliny gotowki starczy ci do konca zycia .

Odpowiedz
JERKO

Petru jest Rumunem wychowanym pod okiem GRU.Rodzice ;ojciec rumun, matka Polonej -Petru pracowali dla ZSRR

Odpowiedz
elamor

Nikodem Dyzma – facet, który zamach majowy umieszcza … wr. 1935 ( czyli po śmierci Piłsudskiego!), bredzi o święcie 6 króli . Sprzedawczyk i donosiciel, z ro bi w s z y s t k o , aby Polske podpalić.Śmiertelny wróg Polski i Polaków

Odpowiedz
Franek ŻĘPAŁA

Dlaczego nikt nie pisze skąd ta rodzina przyjechała po wojnie do Wrocławia.Pochodzenie na pewno żydowskie bo jak widać od początku jego” kariery” ma kontakty z żydami.

Odpowiedz
Julian

Wstyd dla nas Polaków katolików ,że przebaczamy w ciemno naszym wrogom w celu ich nawrócenia i mamy póżniej zapłatę ze strony ludzi bez honoru.

Odpowiedz
Maria

Właściwie nic nie można dodać do tych wypowiedzi oprócz jednego. TO TAK WŁAŚNIE WYPOWIADAJĄ SIĘ ZWOLENNICY DOBREJ ZMIANY I PRAWDZIWI POLACY. PRZECIWNICY OPCJI NIEMIECKIEJ, ŻYDÓW, UCHODŹCÓW, TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO, KOBIET, OBŻARCI I NACHLANI ZA 500+ ZABRANE DZIECIOM, NATCHNIENI PRZEZ ŁYSOKIBOLI. TAKI POZIOM REPREZENTUJE OBECNA POLSKA I JEJ OBYWATELE

Odpowiedz
Anna.

Pani Mario sądzę na podstawie tej wypowiedzi ,że ktoś panią skrzywdził i odezwały się kompleksy.. Menele, kibole występują w każdej społeczności. Przeciętny Polak-Polka pracują, są wykształceni, szanują swoje rodziny i mają szacunek do siebie i innych..Ad vocem rządu PO i Nowoczesnej. . Są to ludzie,którzy się wielokrotnie skompromitowali i nie zasługują na zaufanie i szacunek,że nie wspomnę o autorytecie…

Odpowiedz
Marek

Zastanawiam się, czy na tę stronę, poza panią Marią wchodzą sami śmierdzący bolszewicy, którzy są nieukami i zazdrośnikami. Żal was i waszej głupoty, ale jesteście mniejszością w kraju, więc tu się możecie podniecać swoim patologicznym debilizmem. Spadajcie do moskwy, gdzie wasze miejsce.

Odpowiedz
wrocławianin

Panie Ryszardzie skoro wszedłeś na świecznik to świeć. Przede wszystkim dobrym przykładem. Zbudowałeś piękną rodzinę masz żonę i dwie śliczne córeczki i to im jesteś winien zapewnić miłość a nade wszystko bezpieczeństwo a co zrobiłeś na oczach całego narodu zrujnowałeś im to co mieli najcenniejsze bezpieczny dom i miłość rodziców. Zrobiłeś to osobom które powinieneś kochać najbardziej.PO takiej zdradzie co może Ciebie powstrzymać abyś zdradził własną Ojczyznę… Ale każdy może dostać tę drugą szansę więc i u Ciebie może wyparują bąbelki z wody sodowej która zawróciła Ci w głowie. Jesteś bardzo inteligentnym człowiekiem „ale zawróć jeśli to możliwe”.

Odpowiedz
Anonim

R .PETRU MATRYMONIALNY OSZUST .WSTYDZE SIE ZE STAPASZ PO POLSKIEJ ZIEMI .PORA BYS WYJECHAL NA UKRAINE OKRADAC Z KOLESIAMI Z PO LUDZI. SZCZESLIWEJ DROGI JUZ CZAS RYSIEK! !!!!!!

Odpowiedz
Kryśka

W Polsce widzimy źdźbło w cudzym oku , a w własnym nie dostrzegamy belki….Czytając takie wpisy można tylko tyle powiedzieć. Amatorszczyzna kanapowa w naszym społeczeństwie mocno się rozwinęła. Trudno powiedzieć jednoznacznie kim są autorzy tych wpisów . Jedno jest pewne – tak denne i wulgarne słownictwo świadczy o tym ,że jako naród spadamy na samo dno .Wstyd mi za Polaków coraz częściej.Czyżbyśmy byli aż tak podłym społeczeństwem ?Szczycimy sie kulturą …. dziękuję za taką kulturę społeczną.

Odpowiedz

Dodaj ciekawostkę, fakt, uzupełnij biografię:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeśli chcesz, zaznacz jakiego rodzaju jest to komentarz. Ułatwi nam to moderację.

Pomóż nam uzupełnić biografię

Brakujące informacje:
  • dodaj ciekawostkę
  • rozwiń biografię
  • książki biograficzne o Ryszardzie Petru
  • dodaj cytat
  • zadaj pytanie
  • dodaj swoje wspomnienia
  • dodaj wzrost
Dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne. Nie wykluczamy jednak możliwości pojawienia się błędów.


Więcej biografii z kategorii: Politycy (97), Ekonomiści (5)

Więcej biografii osób urodzonych w lipcu.


Biografia Ryszarda Petru by Biografia24.pl is licensed under a Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe License.

Aktorki

Aktorzy

Architekci

Astronomowie

Bez kategorii

Chemicy

DJe

Duchowni

Dyplomaci

Działacze społeczni

Dziennikarze

Ekonomiści

Filozofowie

Fizycy

Fotografowie

Gitarzyści

Historycy

Iluzjoniści

Kolarze

Kompozytorzy

Kosmonauci

Koszykarze

Kucharze

Kulturyści

Lekarze

Lekkoatleci

Literaturoznawcy

Malarze

Matematycy

Menedżerowie muzyczni

Modelki

Monarchowie

Muzycy

Naukowcy

Naziści

Opozycjoniści

Papieże

Perkusiści

Pierwsze Damy

Pisarze

Piłkarze

Podróżnicy

Politycy

Postacie biblijne

Przedsiębiorcy

Przywódcy

Raperzy

Reżyserzy

Rzeźbiarze

Scenarzyści

Śpiewacy klasyczni

Sportowcy

Sporty motorowe

Sporty zimowe

Święci

Szpiedzy

Sztuki walki

Tancerze

Tenisiści

Trębacze

Trenerzy

Wojskowi

Wokaliści

Wokalistki

Wynalazcy i odkrywcy

Zbrodniarze

Zespoły rockowe