Kim jest ...

Ryszard Petru

Polski ekonomista i polityk. 49 lat(a)


Czytaj dalej Kup książkę

Życiorys Ryszarda Petru

Zdjęcie: Michał Pałaszewski from Cracow, Poland (Finanse przedsiębiorstw w dobie kryzysu 5) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons
Zdjęcie: Michał Pałaszewski from Cracow, Poland (Finanse przedsiębiorstw w dobie kryzysu 5) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons
Ryszard Petru – polski ekonomista urodzony 6 lipca 1972 r. we Wrocławiu. Po ukończeniu wrocławskiego V Liceum Ogólnokształcącego im. gen. J. Jasińskiego rozpoczął studia na Politechnice Wrocławskiej, które w latach 1992- 1997 ukończył w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

W trakcie studiów był asystentem Władysława Frasyniuka, ówczesnego posła Unii Demokratycznej. W 1995 r. został asystentem wykładowcy SGH Leszka Balcerowicza, który po objęciu stanowiska wicepremiera i ministra finansów (1997-2000) zatrudnił go w charakterze swojego doradcy i konsultanta przy pracach nad reformą emerytalną.

W 2001 r. próbował swoich sił w polityce startując z ramienia Unii Wolności w wyborach parlamentarnych, mandatu jednak nie dostał.

W latach 2001- 2004 zatrudniony był jako starszy ekonomista w Banku Światowym. Przez kolejne lata pracy zawodowej pełnił kluczowe stanowiska w bankach i instytucjach finansowych pracując m.in. w Banku BPH, BRE Banku, PKO BP i jako partner w firmie PwC

Od 2011 jest doradcą ekonomicznym w demosEuropa Centrum Strategii Europejskiej, a także przewodniczącym Towarzystwa Ekonomistów Polskich.

Od 2014 r. pełni różne funkcje w radach nadzorczych firm: Europejskie Centrum Odszkodowań SA, VISTULA GROUP SA oraz Solaris Bus & Coach; jest także prezesem Fundacji ForEurope.

Wydał wiele książek i publikacji o tematyce gospodarczej. W 2015 r. założył stowarzyszenie NowoczesnaPL, które jest oddolną inicjatywą polityczną, mającą na celu wejście do parlamentu w wyborach 25.10.2015 r.

Rodzina: Żona Małgorzata (od 1997 r.), dwie córki Katarzyna i Magda. Rodzice są fizykami, ojciec wykłada na uniwersytecie, matka pracuje w PAN.

Książki o Ryszardzie Petru

Pogrobowcy

Piotr Gociek

0
(0)

16.45


Zamawiając w księgarni TaniaKsiazka.pl zapłacisz tylko 7,99zł za przesyłkę, możesz też odebrać ją bezpłatnie w kilku punktach w Polsce. Płatność za książki można wygodnie rozłożyć na raty, a powyżej 199zł przesyłka jest darmowa.

Co wiemy o Ryszardzie Petru:

Biografia 1 książka wiek znak zodiaku

Wiek

50

Obywatelstwo

Polska

Miejsce urodzenia
Ryszarda Petru

Wrocław, Polska

Wrocław, Polska

Znak Zodiaku
Ryszarda Petru

♋ Rak

Powiązane biografie

Bestsellery

Najciekawsze propozycje książkowych biografii i autobiografii z ostatnich tygodni.

Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.


Źródło grafik

Zdjęcie: Michał Pałaszewski from Cracow, Poland (Finanse przedsiębiorstw w dobie kryzysu 5) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

Komentarze

 • Obserwator idotyzmu przez 50lat 15 grudnia 2015, 17:37

  Idiota,karierowicz,jak większość z poprzedniczki jego ugrupowania czyli PO!! Skończy tak samo jak Palikot.czy oszust p.mecenas ,który jest patriotą wzorcowym,tylko jakoś nie zabiega o kasy fiskalne dla klanu i sitwy zdzierców z biednych ludzi gnębionych przez zawistne sądy!Są w Polsce krowy święte i jeszcze świętsze A ludzie mają klapki na oczach,albo po prostu sami korzystają z tzw dóbr skorumpowanego byłego rządu! Zobaczcie pochodzenie P Kwaśniewskiego,Borowskiego i wielu innych m in również p.Komora biedaka, co posiadają ?Podjedzcie pod Budę Ruską i popytajcie ludzi!!!!Co wyprawia największy jąkała Polski,kim jest a nie wspomnę już o bracie zdrajcy i tchórza!Ludzie nie dajcie się zwariować szczawiem i mirabelkami!!

  • Kasia 15 grudnia 2015, 22:39

   Swięta prawda tylko dziwne że mamy tak głupich i ślepych ludzi,słuchają i wierzą tym obłudnym dziennikarzom które mówią jak im PO każe ponieważ są przez nich dobrze opłacani.

  • Anonim 19 stycznia 2016, 16:05

   P. Petru – wstydu Ojczyźnie oszczędź !

 • terrra 17 grudnia 2015, 23:08

  Petru spadaj do korei ty oszuscie , polakow zostaw w spokoju. Te dwa miliny gotowki starczy ci do konca zycia .

 • ana 23 grudnia 2015, 07:02

  dlaczego nie ma informacji jakiej narodowosci jest petruanna

  • bigraf 21 stycznia 2016, 18:45

   To – POmiot … CAUSESCU!!!., żeby było jasne!.

  • JERKO 12 marca 2016, 12:56

   Petru jest Rumunem wychowanym pod okiem GRU.Rodzice ;ojciec rumun, matka Polonej -Petru pracowali dla ZSRR

 • ana 23 grudnia 2015, 07:07

  niech petru nie cwaniaczy w naszej ojczyzinie

 • dziuadek 21 stycznia 2016, 12:27

  petru oszust i cwaniak

 • elamor 21 stycznia 2016, 15:30

  Nikodem Dyzma – facet, który zamach majowy umieszcza … wr. 1935 ( czyli po śmierci Piłsudskiego!), bredzi o święcie 6 króli . Sprzedawczyk i donosiciel, z ro bi w s z y s t k o , aby Polske podpalić.Śmiertelny wróg Polski i Polaków

 • boss 21 marca 2016, 11:59

  To wina rodziców że tak go ukierunkowali oni tacy sami jak on Sprzedawczyki

 • boss 21 marca 2016, 12:03

  aha zabolało no skończył tą podstawówke wreszcie napiszcie

 • boss 21 marca 2016, 12:08

  Protestuje jest demokracja czy nie gdziepetru skończył szkołę podstawową

 • Franek ŻĘPAŁA 11 kwietnia 2016, 09:54

  Dlaczego nikt nie pisze skąd ta rodzina przyjechała po wojnie do Wrocławia.Pochodzenie na pewno żydowskie bo jak widać od początku jego” kariery” ma kontakty z żydami.

 • igor333 14 maja 2016, 17:34

  to bydle tylko duzo złego robi dla Ojzyzny

 • Julian 15 czerwca 2016, 12:13

  Wstyd dla nas Polaków katolików ,że przebaczamy w ciemno naszym wrogom w celu ich nawrócenia i mamy póżniej zapłatę ze strony ludzi bez honoru.

 • Maria 12 listopada 2016, 17:45

  Właściwie nic nie można dodać do tych wypowiedzi oprócz jednego. TO TAK WŁAŚNIE WYPOWIADAJĄ SIĘ ZWOLENNICY DOBREJ ZMIANY I PRAWDZIWI POLACY. PRZECIWNICY OPCJI NIEMIECKIEJ, ŻYDÓW, UCHODŹCÓW, TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO, KOBIET, OBŻARCI I NACHLANI ZA 500+ ZABRANE DZIECIOM, NATCHNIENI PRZEZ ŁYSOKIBOLI. TAKI POZIOM REPREZENTUJE OBECNA POLSKA I JEJ OBYWATELE

  • Anna. 5 grudnia 2016, 23:02

   Pani Mario sądzę na podstawie tej wypowiedzi ,że ktoś panią skrzywdził i odezwały się kompleksy.. Menele, kibole występują w każdej społeczności. Przeciętny Polak-Polka pracują, są wykształceni, szanują swoje rodziny i mają szacunek do siebie i innych..Ad vocem rządu PO i Nowoczesnej. . Są to ludzie,którzy się wielokrotnie skompromitowali i nie zasługują na zaufanie i szacunek,że nie wspomnę o autorytecie…

 • Marek 8 grudnia 2016, 22:44

  Zastanawiam się, czy na tę stronę, poza panią Marią wchodzą sami śmierdzący bolszewicy, którzy są nieukami i zazdrośnikami. Żal was i waszej głupoty, ale jesteście mniejszością w kraju, więc tu się możecie podniecać swoim patologicznym debilizmem. Spadajcie do moskwy, gdzie wasze miejsce.

 • wrocławianin 8 stycznia 2017, 12:24

  Panie Ryszardzie skoro wszedłeś na świecznik to świeć. Przede wszystkim dobrym przykładem. Zbudowałeś piękną rodzinę masz żonę i dwie śliczne córeczki i to im jesteś winien zapewnić miłość a nade wszystko bezpieczeństwo a co zrobiłeś na oczach całego narodu zrujnowałeś im to co mieli najcenniejsze bezpieczny dom i miłość rodziców. Zrobiłeś to osobom które powinieneś kochać najbardziej.PO takiej zdradzie co może Ciebie powstrzymać abyś zdradził własną Ojczyznę… Ale każdy może dostać tę drugą szansę więc i u Ciebie może wyparują bąbelki z wody sodowej która zawróciła Ci w głowie. Jesteś bardzo inteligentnym człowiekiem „ale zawróć jeśli to możliwe”.

 • Rysiek 29 marca 2017, 17:00

  Ryszard Petru geniusz ekonomii, dyslektyk -ciężki przypadek Misiewicz Balcerowicza

 • Anonim 7 maja 2017, 02:05

  R .PETRU MATRYMONIALNY OSZUST .WSTYDZE SIE ZE STAPASZ PO POLSKIEJ ZIEMI .PORA BYS WYJECHAL NA UKRAINE OKRADAC Z KOLESIAMI Z PO LUDZI. SZCZESLIWEJ DROGI JUZ CZAS RYSIEK! !!!!!!

 • Kryśka 18 lipca 2018, 09:29

  W Polsce widzimy źdźbło w cudzym oku , a w własnym nie dostrzegamy belki….Czytając takie wpisy można tylko tyle powiedzieć. Amatorszczyzna kanapowa w naszym społeczeństwie mocno się rozwinęła. Trudno powiedzieć jednoznacznie kim są autorzy tych wpisów . Jedno jest pewne – tak denne i wulgarne słownictwo świadczy o tym ,że jako naród spadamy na samo dno .Wstyd mi za Polaków coraz częściej.Czyżbyśmy byli aż tak podłym społeczeństwem ?Szczycimy sie kulturą …. dziękuję za taką kulturę społeczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.