Kim jest ...

Ryszard Czarnecki

Polski polityk i dziennikarz. 58 lat(a)


Czytaj dalej Kup książkę

Życiorys Ryszarda Czarneckiego

Ryszard Czarnecki to Polski polityk, działacz sportowy związany z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej, poseł a obecnie europarlamentarzysta.

Ryszard Czarnecki urodził się 25 stycznia 1963 roku. Po zakończeniu Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie w 1981 roku rozpoczął studia na Uniwersytecie Wrocławskim. Na początku kariery zawodowej, Ryszard Czarnecki pracował przez 2 lata jaki dziennikarz gazety „Dziennik Polski” która była wydawana w Wielkiej Brytanii. W międzyczasie pracował również w redakcji dziennika Głos, a także sprawował funkcję zastępcy redaktora naczelnego gazety „Wiadomości Dnia” Dodatkowo w ramach swojej działalności dziennikarskiej polityk pracował w Dzienniku Dolnośląskim oraz w telewizji katolickiej Polsat. Do 2001 roku był związany również z Radiem Polonia, gdzie był przewodniczącym rady programowej.

Ryszard Czarnecki swoją działalność polityczną rozpoczął od członkostwa w prezydium Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Podczas wyborów parlamentarnych, odbywających się w 1991 roku otrzymał mandat posła na I kadencję sejmu. W 1997 ponownie otrzymał mandat posła, aż do 2001 roku, gdy podczas kolejnych wyborów nie otrzymał wymaganej ilości głosów. W związku z tym w 2003 roku doradzał prezydentowi Wrocławia w sprawach dotyczących integracji z Unią Europejską, a także pełnił funkcję doradcy Andrzeja Leppera w obszarze polityki zagranicznej. Jako poseł Samoobrony otrzymał mandat do Parlamentu Europejskiego. W 2007 roku usunięto go z ugrupowania ze względu na niezgodę w temacie opuszczenia koalicji rządowej przez partię.

W 2008 oraz 2014 roku z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki ponownie zdobył mandat europosła. Jego doświadczenie w ławach Parlamentu Europejskiego pozwoliło na pełnienie funkcji wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. W kolejnych wyborach do Parlamentu Europejskiego odbywających się w 2019 roku Ryszard Czarnecki ponownie otrzymał mandat europosła.

Obecnie polityk sprawuje również funkcję wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej jako specjalista w obszarze spraw międzynarodowych.

Znani eurodeputowani Członkowie Prawa i Sprawiedliwości

Książki o Ryszardzie Czarneckim

Mój kraj, mój świat

Ryszard Czarnecki

0
(0)

9.83


Zamawiając w księgarni TaniaKsiazka.pl zapłacisz tylko 7,99zł za przesyłkę, możesz też odebrać ją bezpłatnie w kilku punktach w Polsce. Płatność za książki można wygodnie rozłożyć na raty, a powyżej 199zł przesyłka jest darmowa.

Co wiemy o Ryszardzie Czarneckim:

Biografia 1 książka 3 cytaty wiek znak zodiaku

Ryszard Czarnecki

Pełne nazwisko

Ryszard Henryk Czarnecki

Wiek

59

Obywatelstwo

Polska

Cytaty
Ryszarda Czarneckiego

#1

Co jest moim celem? Interes państwa, a więc tego rządu. Dobro idei IV RP – solidarnej Polski równych szans, w której nie rządzi skupiony na sobie salon. I dobro Samoobrony prowadzonej obecnie ku zagładzie.

Ryszard Czarnecki, nadesłane przez gość

#2

Dwie z trzech żon są z naszego regionu Europy, to powoduje, że Donald Trump naprawdę rozumie problemy naszego regionu.

Ryszard Czarnecki, nadesłane przez gość

#3

Nie może być polityk partyjny prezesem PZPN. Teraz zmieniać zdania ani nie chcę, ani nie mogę, bo byłoby to niewłaściwe. Jeżeli politycy idą do związków sportowych, to powinni zawiesić legitymację partyjną na kołku w szatni. Nie powinno się być do 16 politykiem, a po 16–rzekomo apartyjnym – działaczem sportowym. To schizofrenia.

Ryszard Czarnecki, nadesłane przez gość

Miejsce urodzenia
Ryszarda Czarneckiego

Londyn, Wielka Brytania

Londyn, Wielka Brytania

Wykształcenie
Ryszarda Czarneckiego

Uniwersytet Wrocławski

Znak Zodiaku
Ryszarda Czarneckiego

♒ Wodnik

Wydarzenia z życia Ryszarda Czarneckiego

Ryszard Czarnecki przychodzi na świat w miejscowości Londyn, Wielka Brytania.

Powiązane biografie

Bestsellery

Najciekawsze propozycje książkowych biografii i autobiografii z ostatnich tygodni.

Prawdziwa historia Królowej Życia

Bestseller 23.13 zł

Królową byłam zawsze. Od wielu lat wiem, jak smakuje sława. W Kotlinie Kłodzkiej znali mnie wszyscy. Nie ma się cz [...]

Zobacz
Holland. Biografia od nowa

Bestseller 39.00 zł

Pierwsza biografia Agnieszki Holland Żadna polska reżyserka nie odniosła w kinie tak wielkiego sukcesu jak ona. Jest [...]

Zobacz
Mordercy

Bestseller 9.53 zł

Za kratami z najniebezpieczniejszymi przestępcami Profesor David Wilson spędził swoje życie zawodowe na pracy z najn [...]

Zobacz
Spowiedź Nikosia zza grobu

Bestseller 28.69 zł

Jego życiorys jest gotowym scenariuszem sensacyjnego serialu. Gdyby żył do dziś, zapewne jako celebryta pozwalałby [...]

Zobacz
Solo. Moje samotne wspinaczki

Bestseller 28.20 zł

”Nawet gdy jestem sam, nie czuję się samotny. Wiem, że ktoś na mnie czeka w bazie, w domu. Dwudniową samotność [...]

Zobacz
Za drinem drin, za kreską kreska

Bestseller 26.48 zł

Wóda, koks i rap. Historia Krzysztofa Kozaka i legendarnej wytwórni RRX To tam powstał słynny kawałek „Drin za dr [...]

Zobacz
Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.


Źródło grafik

fot. Adrian Grycuk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.