Ryszard Czarnecki

Kim jest Ryszard Czarnecki?

Polski polityk i dziennikarz. 58 lat(a)

Pełne nazwisko: Ryszard Henryk Czarnecki
Data urodzenia: (piątek)
Znak Zodiaku: ♒ Wodnik
Miejsce urodzenia: Londyn, Wielka Brytania 🗺️
Obywatelstwo: Polska
Wykształcenie: Uniwersytet Wrocławski
Wiek: 58
Znasz więcej faktów z życia Ryszarda Czarneckiego? Dodaj komentarz.

Książki o Ryszardzie Czarneckim

0
(0)

Autor:
Ryszard Czarnecki
Wydawnictwo:
Zysk i S-ka
Mój kraj, mój świat
Ryszard Czarnecki - poseł, eurodeputowany oraz były minister - w swojej najnowszej książce mierzy się ze sprawą najwyższej wagi i najbliższej sercu - stanem Ojczyzny, III Rzeczpospolitej. Bez oporów, (...)

Zamawiając w księgarni Allegro u większości sprzedawców możesz liczyć na bardzo tanią przesyłkę, a dla posiadaczy konta Smart przesyłka jest darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.

Wersja ebook: 6.99 zł na Legimi
Życiorys Ryszarda Czarneckiego

Ryszard Czarnecki to Polski polityk, działacz sportowy związany z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej, poseł a obecnie europarlamentarzysta.

Ryszard Czarnecki urodził się 25 stycznia 1963 roku. Po zakończeniu Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie w 1981 roku rozpoczął studia na Uniwersytecie Wrocławskim. Na początku kariery zawodowej, Ryszard Czarnecki pracował przez 2 lata jaki dziennikarz gazety „Dziennik Polski” która była wydawana w Wielkiej Brytanii. W międzyczasie pracował również w redakcji dziennika Głos, a także sprawował funkcję zastępcy redaktora naczelnego gazety „Wiadomości Dnia” Dodatkowo w ramach swojej działalności dziennikarskiej polityk pracował w Dzienniku Dolnośląskim oraz w telewizji katolickiej Polsat. Do 2001 roku był związany również z Radiem Polonia, gdzie był przewodniczącym rady programowej.

Ryszard Czarnecki swoją działalność polityczną rozpoczął od członkostwa w prezydium Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Podczas wyborów parlamentarnych, odbywających się w 1991 roku otrzymał mandat posła na I kadencję sejmu. W 1997 ponownie otrzymał mandat posła, aż do 2001 roku, gdy podczas kolejnych wyborów nie otrzymał wymaganej ilości głosów. W związku z tym w 2003 roku doradzał prezydentowi Wrocławia w sprawach dotyczących integracji z Unią Europejską, a także pełnił funkcję doradcy Andrzeja Leppera w obszarze polityki zagranicznej. Jako poseł Samoobrony otrzymał mandat do Parlamentu Europejskiego. W 2007 roku usunięto go z ugrupowania ze względu na niezgodę w temacie opuszczenia koalicji rządowej przez partię.

W 2008 oraz 2014 roku z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki ponownie zdobył mandat europosła. Jego doświadczenie w ławach Parlamentu Europejskiego pozwoliło na pełnienie funkcji wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. W kolejnych wyborach do Parlamentu Europejskiego odbywających się w 2019 roku Ryszard Czarnecki ponownie otrzymał mandat europosła.

Obecnie polityk sprawuje również funkcję wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej jako specjalista w obszarze spraw międzynarodowych.Cytaty Ryszarda Czarneckiego

Co jest moim celem? Interes państwa, a więc tego rządu. Dobro idei IV RP – solidarnej Polski równych szans, w której nie rządzi skupiony na sobie salon. I dobro Samoobrony prowadzonej obecnie ku zagładzie.

Nadesłane przez: gość

Dwie z trzech żon są z naszego regionu Europy, to powoduje, że Donald Trump naprawdę rozumie problemy naszego regionu.

Nadesłane przez: gość

Nie może być polityk partyjny prezesem PZPN. Teraz zmieniać zdania ani nie chcę, ani nie mogę, bo byłoby to niewłaściwe. Jeżeli politycy idą do związków sportowych, to powinni zawiesić legitymację partyjną na kołku w szatni. Nie powinno się być do 16 politykiem, a po 16–rzekomo apartyjnym – działaczem sportowym. To schizofrenia.

Nadesłane przez: gość


Wasze pytania dotyczące Ryszarda Czarneckiego

Brak przesłanych pytań. Dodaj w komentarzu

Wasze wspomnienia o Ryszardzie Czarneckim

Brak przesłanych wspomnień. Dodaj komentarz

Wydarzenia z życia Ryszarda Czarneckiego

Napisz komentarz, aby dodać więcej wydarzeń.
  • Ryszard Czarnecki przychodzi na świat w miejscowości Londyn, Wielka Brytania.

Przydatne linkiMiejsca Ryszarda Czarneckiego

Miejsce urodzenia:Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.
Znasz więcej faktów z życia Ryszarda Czarneckiego? Edytuj tę stronę.

Grafika: fot. Adrian Grycuk

Skomentuj

Adres e-mail nie zostanie upublicznionyFAQ


Kim jest Ryszard Czarnecki?

Polski polityk i dziennikarz.

Kiedy urodził się Ryszard Czarnecki?

Ryszard Czarnecki urodził się 25/01/1963.

Gdzie urodził się Ryszard Czarnecki?

Ryszard Czarnecki urodził się w miejscowości Londyn, Wielka Brytania.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności