Ryszard Bugaj

Polski polityk, poseł. 75 lat(a)

Data urodzenia:
Znak Zodiaku: ♓ Ryby
Miejsce urodzenia: Gawłów, Polska
Wiek: 75
Porównujemy ceny książek w ponad 20 księgarniach:

Ciekawostki - tego możesz nie wiedzieć

  • Uczestniczył w obradach Okrągłego Stołu. ~gość

Życiorys Ryszarda Bugaja

By Olaf (Own work) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) or GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html)], via Wikimedia Commons

Ryszard Bugaj – polski polityk urodzony 22 lutego 1944 r. w Gawłowie. Studiował na Wydziale Ekonomii Politycznej Uniwersytetu Warszawskiego. W 1968 r. usunięto go z uczelni, ponieważ brał udział w demonstracjach studenckich przeciwko zdjęciu spektaklu „Dziady”. W 1980 r. Ryszard Bugaj związał się z „Solidarnością”. Został posłem Komitetu Obywatelskiego na Sejm X kadencji w 1989 r. Dwa lata później Bugaj założył Stronnictwo Pracy. W 1992 r. związał się z Unią Pracy, której został przewodniczącym. Wraz ze swoją partią poparł nową konstytucję z 1997 r. Kiedy w tym samym roku Unia Pracy nie przekroczyła progu wyborczego, a Ryszard Bugaj nie zdobył mandatu – polityk podał się do dymisji. W 1998 r. opuścił partię. Startował ponownie w wyborach w 2001 r. z PSL, nie udało mu się jednak zdobyć mandatu. To skłoniło go do napisania artykułu do „Rzeczpospolitej”, w którym ostro skrytykował kandydaturę Leszka Millera na szefa rządu. W 2005 r. Ryszard Bugaj poparł kandydaturę Lecha Kaczyńskiego na prezydenta RP. W 2006 r. ponownie związał się z Unią Pracy. Zajął w niej stanowisko przewodniczącego rady politycznej partii. Ich drogi jednak znów się rozeszły, kiedy Unia Pracy weszła w koalicję z Lewicą i Demokratami. Od 2009 r. Bugaj pełnił funkcję doradcy społecznego prezydenta do spraw ekonomicznych.
Zanim przejdziesz dalej
Sprawdź najciekawsze książki tego miesiąca:

Cytaty Ryszarda Bugaja

Brak przesłanych cytatów.


Wasze pytania dotyczące Ryszarda Bugaja (FAQ)

Brak przesłanych pytań.


Wasze wspomnienia o Ryszardzie Bugaju

Brak przesłanych wspomnień.Wydarzenia z życia Ryszarda Bugaja

  • Ryszard Bugaj przychodzi na świat w miejscowości Gawłów, Polska.

Przydatne linki


Miejsca Ryszarda Bugaja

Miejsce urodzenia:

Disclaimer

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne. Nie wykluczamy jednak możliwości pojawienia się błędów.

Dodaj treść

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

Jeśli chcesz, zaznacz jakiego rodzaju jest to komentarz. Ułatwi nam to moderację.


FAQ

W budowie