Bundesarchiv, Bild 146II-849 / CC-BY-SA
Rudolf Hess – urodzony 26 kwietnia 1894 w Aleksandrii, zmarł 17 sierpnia 1987 roku w Berlinie Zachodnim. Żołnierz, działacz partyjny, jeden z przywódców III Rzeszy.
Rudolf Hess urodził się w Egipcie, będącym wówczas częścią terytorium Imperium Osmańskiego. Pochodził z zamożnej rodziny kupieckiej. Wykształcenie zdobywał w Egipcie, Niemczech i Szwajcarii.
Hess już jako dziecko przejawiał skrajne poglądy nacjonalistyczne. Wybuch I wojny światowej przyjął niezwykle entuzjastycznie i w sierpniu 1914 roku przyłączył się do armii niemieckiej. Jako żołnierz, Hess bardzo szybko piął się w górę hierarchii wojskowej. Dnia 15 kwietnia 1915 został awansowany do stopnia starszego szeregowca, 21 maja 1915 – do stopnia kaprala, natomiast 26 października 1915 – do stopnia plutonowego. Hess zasłużył się w wielu istotnych bitwach, za co, w dniu 8 października 1917 roku, został awansowany do stopnia podporucznika. Udział w I wojnie światowej zakończył jako porucznik.
W czerwcu 1920 roku przystąpił do NSDAP, dzięki czemu zdołał zbliżyć się do Adolfa Hitlera. W 1922 roku został członkiem Sturmabteilung. Po upadku puczu monachijskiego dobrowolnie poddał się karze i wraz z Hitlerem został osadzony w Twierdzy Landsberg. Więzienie opuścił 1 stycznia 1925 roku. W lutym 1925 roku został osobistym sekretarzem Hitlera.
W 1930 roku objął stanowisko przewodniczącego Centralnej Komisji Politycznej NSDAP. W grudniu 1932 został delegatem do Reichstagu, a od 21 kwietnia 1933, jako jeden z najbardziej lojalnych i oddanych współpracowników Hitlera, otrzymał stanowisko zastępcy führera w NSDAP.
Po 1 września 1939 roku Hess był członkiem nieoficjalnej frakcji najbliższych współpracowników Hitlera, opowiadającej się za pokojem na zachodzie.
10 maja 1941 roku odbył lot, z nieoficjalną misją pokojową, do Wielkiej Brytanii. Samolot opuścił na spadochronie, a po wylądowaniu został aresztowany.
W 1945 roku Rudolf Hess został osądzony w Norymberdze i skazany na karę dożywotniego pozbawienia wolności. Karę odbywał w więzieniu Spandau w Berlinie, gdzie w dniu 17 sierpnia 1987 roku zmarł śmiercią samobójczą.
Żony nazistów. Kobiety kochające zbrodniarzy
Gdy świat cierpiał głód, one żyły w przepychu, wśród zrabowanych dzieł sztuki, niewolniczej służby, jedząc warzywa i owoce z ogrodów uprawianych przy obozach koncentracyjnych. Kochały, kłóciły (...)
Hitlera charakter jest najczystszą wolą, jego siła polega nie tylko na darze wymowy, lecz w równym stopniu na godnej podziwu wiedzy i otwartym umyśle.
Nadesłane przez: gość
Niczego nie żałuję.
Nadesłane przez: gość
Wielkie kwestie rozwiązywane są krwią i żelazem.
Nadesłane przez: gość
Nazista i zbrodniarz wojenny.
Rudolf Hess przeżył dokładnie 93 lat.
Rudolf Hess urodził się 26/04/1894.
Rudolf Hess zmarł 17/08/1987.
Rudolf Hess urodził się w miejscowości Aleksandria, Prowincja Aleksandria, Egipt.
Rudolf Hess zmarł w miejscowości Spandau, Berlin, Niemcy.
Używamy cookies.
Polityka Prywatności
Skomentuj