Robert Trujillo

Kim jest Robert Trujillo?

Amerykański gitarzysta basowy, członek m.in. zespołu Metallica. 56 lat(a)

Pełne nazwisko: Roberto Agustín Miguel Santiago Samuel Trujillo Veracruz
Pseudonimy: Gorilla, Stymee, Satanic Hispanic
Data urodzenia: (piątek)
Znak Zodiaku: ♏ Skorpion
Miejsce urodzenia: Santa Monica, Kalifornia, Stany Zjednoczone 🗺️
Obywatelstwo: USA
Wiek: 56
Znasz więcej faktów z życia Roberta Trujillo? Dodaj komentarz.

Książki o Robercie Trujillo

0
(0)

Autor:
Ian Winwood / Paul Brannigan
Wydawnictwo:
In Rock
Metallica. Tom I
METALLICA to jeden z największych zespołów wszech czasów. Kwartet z Kalifornii na całym świecie sprzedał ponad sto milionów płyt, zdobył dziewięć nagród Grammy, a pięć jego kolejnych albumów trafiło n (...)

Zamawiając w księgarni Allegro u większości sprzedawców możesz liczyć na bardzo tanią przesyłkę, a dla posiadaczy konta Smart przesyłka jest darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.


0
(0)

Autor:
Joel Mciver
Wydawnictwo:
In Rock
Metallica. Bez przebaczenia
Cała prawda o zespole Metallica! Gdy w 2004 roku ukazało się pierwsze wydanie tej książki, wywołało niezwykłe kontrowersje. Autor, Joel McIver, analizuje wzlot i upadek Metalliki, biorąc pod lu (...)

Zamawiając w księgarni tantis.pl za przesyłkę zapłacisz tylko 7,99zł, a przy zamówieniu powyżej 249zł przesyłka będzie darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.


0
(0)

Autor:
Ian Winwood / Paul Brannigan
Wydawnictwo:
In Rock
Metallica. Tom 2. 1991-2015. Prosto w czerń
Za sprawą debiutanckiego albumu Kill Em All z 1983 roku Metallicę okrzyknięto najszybszym i najcięższym zespołem metalowym na Ziemi. Trzy lata później, przełomowy album Master of puppets (...)

Zamawiając w księgarni tantis.pl za przesyłkę zapłacisz tylko 7,99zł, a przy zamówieniu powyżej 249zł przesyłka będzie darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.


0
(0)

Autor:
Martin Popoff
Wydawnictwo:
Kagra
Metallica. Kompletna ilustrowana historia
Założony w 1981 roku zespół Metallica stał się jedną z najlepiej sprzedających się formacji w całej historii rocka. W pierwszej pełnej, ilustrowanej analizie zespołu Martin Popoff przedstawia całą his (...)

Zamawiając w księgarni Gandalf.com.pl za przesyłkę zapłacisz tylko 6,99zł, a dla zamówień na kwotę powyżej 199zł przesyłka jest darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.


0
(0)

Autor:
Mick Wall
Wydawnictwo:
Kagra
Metallica – Enter Night
\"Najnowsze, uzupełnione wydanie najlepszej biografii zespołu METALLICA\"

Zamawiając w księgarni Allegro u większości sprzedawców możesz liczyć na bardzo tanią przesyłkę, a dla posiadaczy konta Smart przesyłka jest darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.Książki o Robercie Trujillo po angielsku 🌎

Metallica: Enter Night
Mick Wall moves on from Led Zeppelin to produce a definitive doorstop on Metallica. \'A flaming juggernaut of heavy-metal biog\' GUARDIAN
+ darmowa przesyłka

W Bookdepository darmowa przesyłka na cały świat
Niezależnie od kwoty i ilości zamówionych książek. Bookdepository to jedna z największych księgarni internetowych na świecie. Zamów już teraz.
Życiorys Roberta Trujillo

Robert Trujillo to amerykański gitarzysta basowy urodzony 23 października 1964 w Santa Monica. Jego prawdziwe nazwisko to Roberto Agustín Miguel Santiago Samuel Trujillo Veracruz.

Dorastał w Kalifornii, gdzie jego ojciec był nauczycielem. Tam też rozpoczęła się jego pasja do muzyki – zaczął grać w podwórkowych zespołach coverujących muzykę rockową i metalową. W wieku lat dziewiętnastu rozpoczął szkołę jazzową, planując zostać muzykiem studyjnym.

Pierwszy rozgłos zyskał w momencie zastąpienia Boba Heathcote’a na pozycji basisty w zespole Suicidal Tendencies, z którym tworzył aż do połowy lat dziewięćdziesiątych. Po pożegnaniu z zespołem zaczął grać w zespole Ozzy’ego Osbourne’a. Był to zwrot do muzyki rockowej i metalowej. Stał się autorem kilku piosenek na albumie Down to Earth. Robert Trujillo utworzył grupę Mass Mental, która wydała tylko jedną płytę studyjną. W roku 2003 został członkiem zespołu Metallica. Znał przyszłych kolegów z zespołu z czasów wspólnej trasy koncertowej z Suicidal Tendencies.

Prywatnie Robert Trujillo jest żonaty i ma dwójkę dzieci: syna Tye i córkę Lullah. Syn również jest muzykiem. Żona muzyka jest artystką – ozdobiła jeden z basów męża kalendarzem azteckim swojego projektu wykonanym w technice pirografii.

Prezenty dla fana Roberta Trujillo
Cytaty Roberta Trujillo

Brak przesłanych cytatów. Dodaj w komentarzu

Wasze pytania dotyczące Roberta Trujillo

Brak przesłanych pytań. Dodaj w komentarzu

Wasze wspomnienia o Robercie Trujillo

Brak przesłanych wspomnień. Dodaj komentarz

Wydarzenia z życia Roberta Trujillo

Napisz komentarz, aby dodać więcej wydarzeń.
  • Robert Trujillo przychodzi na świat w miejscowości Santa Monica, Kalifornia, Stany Zjednoczone.

Przydatne linkiMiejsca Roberta Trujillo

Miejsce urodzenia:


Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.
Znasz więcej faktów z życia Roberta Trujillo? Edytuj tę stronę.

Grafika: fot. anna Hanks

Skomentuj

Adres e-mail nie zostanie upublicznionyFAQ


Kim jest Robert Trujillo?

Amerykański gitarzysta basowy, członek m.in. zespołu Metallica.

Kiedy urodził się Robert Trujillo?

Robert Trujillo urodził się 23/10/1964.

Gdzie urodził się Robert Trujillo?

Robert Trujillo urodził się w miejscowości Santa Monica, Kalifornia, Stany Zjednoczone.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności