Kim jest ...

Robert Plant

Wokalista rockowy, frontman legendarnej grupy Led Zeppelin. 73 lat(a)


Czytaj dalej Kup książkę

Życiorys Roberta Planta

Robert Plant to brytyjski rockowy wokalista oraz autor tekstów, a przede wszystkim frontman zespołu Led Zeppelin. Urodził się w sierpniu 1948 roku w West Bromwich w Wielkiej Brytanii.

W wieku 13 lat Plant zainteresował się rock and rollem, natomiast jego idolem został sam Elvis Presley. Po kilku latach porzucił dom oraz naukę i zajął się wyłącznie muzyką. Podczas jednego z występów, wysoki głos wokalisty zwrócił uwagę gitarzysty Jimmy’ego Page’a, który zaproponował Plantowi współpracę w nowym projekcie muzycznym. Plant chętnie przyjął propozycję oraz dołączył do zespołu, który następnie przyjął nazwę Led Zeppelin. W zespole tym występowali także: John Paul Jones oraz Bonham. Niestety we wrześniu 1980 roku, zmarł Bonham i jego odejście stanowiło koniec historii zespołu Led Zeppelin.

Po 1980 roku, Robert Plant postanowił rozwijać swoją karierą solową i do roku 2011 grał bluesa, country i nowe wersje utworów Led Zeppelin w zespole Band of Joy.

Co ciekawe, w roku 2006 sklasyfikowano Planta na pierwszym miejscu listy 100 najlepszych wokalistów metalowych według Hit Parader. Dodatkowo w 2009 roku uhonorowano go także Orderem Imperium Brytyjskiego.

Led Zeppelin

Książki o Robercie Plancie

50 lat Led Zeppelin. Kiedy Giganci chodzili po Ziemi

Mick Wall

0
(0)

46.30


Zamawiając w księgarni Allegro u większości sprzedawców możesz liczyć na bardzo tanią przesyłkę, a dla posiadaczy konta Smart przesyłka jest darmowa.
Młot Bogów

Stephen Davis

5
(1)

40.62


Zamawiając w księgarni tantis.pl za przesyłkę zapłacisz tylko 7,99zł, a przy zamówieniu powyżej 249zł przesyłka będzie darmowa.

Co wiemy o Robercie Plancie:

Biografia 2 książki 1 cytat wiek wzrost znak zodiaku

Pełne nazwisko

Robert Anthony Plant

Wiek

74

Obywatelstwo

Wielka Brytania

Cytaty
Roberta Planta

#1

Dziś, tak jak wczoraj wieczorem i w dającej się przewidzieć przyszłości, jestem w stanie wziąć udział w każdym przedsięwzięciu, w którym mogę być katalizatorem pomiędzy pięknymi utworami, a powiększającą się widownią. Przecież większość z tych wybranych na płytę utworów była i pozostanie dla mnie ważna. One zbudowane są z nadziei i z miłości. I mimo że często ich koloryt jest mroczny, są pełne optymizmu.

Robert Plant, nadesłane przez gość

Miejsce urodzenia
Roberta Planta

West Bromwich, Wielka Brytania

West Bromwich, Wielka Brytania

Wykształcenie
Roberta Planta

King Edward VI College Stourbridge

Znak Zodiaku
Roberta Planta

♌ Lew

Wzrost
Roberta Planta

186 cm

Bestsellery

Najciekawsze propozycje książkowych biografii i autobiografii z ostatnich tygodni.

Bracia Kliczko. Z kozackiego rodu

Bestseller 27.82 zł

Biografia bezkonkurencyjnych ukraińskich pięściarzy, którzy dali się poznać jako zręczni biznesmeni i filantropi, angażu [...]

Zobacz
Na Kremlu wiecznie zima. Rosja za drugich rządów Putina

Bestseller 39.03 zł

Putin rządzi Rosją już ponad 21 lat. Nic nie zapowiada, by to się miało szybko zmienić Potężne wojsko, wszechobecna prop [...]

Zobacz
Nawalny. Nemezis Putina? Przyszłość Rosji?

Bestseller 33.23 zł

Pierwsza biografia najsłynniejszego rosyjskiego opozycjonisty i osobistego wroga Putina Kim jest Aleksiej Nawalny? Po pr [...]

Zobacz
Nowy car wyd. 2022

Bestseller 34.21 zł

Były szef moskiewskiego biura „New York Timesa”, Steven Lee Myers, śledził Putina na długo przed ostatnimi wydarzeniami [...]

Zobacz
Zniknięty ksiądz. Moja historia

Bestseller 26.17 zł

Marcin Adamiec jest zwykłym księdzem z żarliwym powołaniem. Wytrzyma sześć lat. Po pełnym nadziei i ekscytacji okresie s [...]

Zobacz
Zełenski. Biografia

Bestseller 22.52 zł

Wołodymyr Zełenski. Jego nazwisko od kilku tygodni jest na ustach całego świata. Ile wiemy o charyzmatycznym przywódcy k [...]

Zobacz
Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.


Źródło grafik

By Phil King - Flickr: Robert Plant, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=14698440

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.