Robert Górski

Kim jest Robert Górski?

Polski artysta kabaretowy. 50 lat(a)

Data urodzenia: (środa)
Znak Zodiaku: ♈ Baran
Miejsce urodzenia: Warszawa, Polska 🗺️
Obywatelstwo: Polska
Wykształcenie: Uniwersytet Warszawski
Wiek: 50
Znasz więcej faktów z życia Roberta Górskiego? Dodaj komentarz.

Książki o Robercie Górskim

0
(0)

Autor:
Robert Górski
Wydawnictwo:
Czerwone i Czarne
Jak zostałem Prezesem
Kulisy \"Ucha Prezesa\", opowiedziane przez twórcę tego najpopularniejszego polskiego serialu internetowego, który obejrzały miliony ludzi, a kwestia, czy Adrian wejdzie, czy nie wejdzie do gabinetu Pre (...)

Zamawiając w księgarni swiatksiazki.pl za przesyłkę zapłacisz zaledwie 4,99zł. Dodatkowo, możesz też za darmo odebrać zamówienie w dowolnej księgarni Świata Książki. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.

Wersja ebook: 6.99 zł na Legimi


Ciekawostki - tego możesz nie wiedzieć

 • Pracując w agencji reklamowej był współtwórcą kampanii "Bogdan mówi bankowy". ~gość
 • Interesujące ciekawostki o Robercie Górskim znaleźć można w książce "Jak zostałem Prezesem" (wyd. Czerwone i Czarne).


Życiorys Roberta Górskiego

Robert Górski urodził się 14 kwietnia 1971 roku w Warszawie. Ma żonę Monikę Sobień oraz dwójkę dzieci, syna Antoniego i córeczkę Malinę. Jest polskim komikiem, artystą kabaretowym oraz liderem i współzałożycielem Kabaretu Moralnego Niepokoju. W swojej karierze zajmował się także dubbingiem oraz aktorstwem. Jest współautorem 3 książek.

Ukończył polonistykę na wydziale filologii polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Podczas studiów, wraz z uczelnianymi przyjaciółmi w roku 1993 założył Kabaret Moralnego Niepokoju. Jest autorem większości skeczy i tekstów tegoż kabaretu. Na początku grupa działała tylko na poziomie swojej uczelni, natomiast w pierwszym publicznym skeczu dla gości spoza uczelni wystąpiła w roku 1994. Skecz nosił tytuł: „Królewna, Rycerz i Smok”. Podczas studiów zanim zaczął osiągać dochód z działalności scenicznej pracował przy kampaniach marketingowych dla agencji Ammirati Puris Lintas Polska, o czym pisze w swojej książce „Jak zostałem prezesem. Kulisy „Ucha Prezesa”, najpopularniejszego polskiego serialu”.

Od 2003 roku był twórcą scenariuszy programów „Miesięcznik Moralnego Niepokoju” oraz „Tygodnik Moralnego Niepokoju” emitowanych na kanale TVP 2. W tym czasie prowadził także z Andrzejem Poniedzielskim program „Kabaretowe kawałki” dla tej samej telewizji. Współtworzył scenariusze także do popularnego programu rozrywkowego „Maraton Uśmiechu” dla telewizji TVN. Od 2009 roku prowadził wspólnie z Marcinem Wójcikiem, liderem Kabaretu Ani Mru Mru, „Kabaretowy Klub Dwójki” emitowany na antenie TVP 2. Obaj Panowie prowadzili w latach 2015-2016 także „Latający Klub Dwójki”. Dla kanałów TVP, Polsat oraz TVN występował jako kabareciarz w wielu programach rozrywkowych emitowanych na żywo.

Swoją przygodę z aktorstwem rozpoczął w roku 1999 występując gościnnie w serialu „Badziewiakowie”. Można zobaczyć go także w takich produkcjach jak: „Baśń o ludziach stąd”, „Złoty środek”, „Słodkie życie”, „Ucho Prezesa”, gdzie wciela się w główną postać serialu, „Państwo z kartonu” oraz „Piękni i bezrobotni”. Od 2008 roku zajmuje się także podkładaniem głosów do postaci z bajek i innych produkcji telewizyjnych. Można go usłyszeć w takich produkcjach jak: „Piorun”, „Zambezia”, „Sklep dla samobójców”, „Nowe przygody Aladyna” i „Gru, Dru i Minionki”

Odgrywając role „premiera” a później „prezesa” spotkał się z uznaniem obu osobistości, którym spodobał się humor i pogratulowały mu sposobu w jaki je odgrywa. Mowa tutaj o Donaldzie Tusku i Jarosławie Kaczyńskim.Cytaty Roberta Górskiego

Jak mam dłuższą przerwę, to snuję się po domu jak zwierzę i wyglądam przez okno, bo las wzywa.

Nadesłane przez: gość

Jako artystę kabaretowego napędza mnie na scenie poczucie potęgi i pewności siebie, której brakuje mi prywatnie. Widok kilkusetosobowej, a czasem kilkutysięcznej publiczności, która kładzie się ze śmiechu, jak łan zboża, a ty jesteś tego sprawcą, jest niezwykły.

Nadesłane przez: gość

W uzasadnieniu podania o zmianę kierunku studiów napisałem, że geologia jest dla mnie zbyt przyziemna.

Nadesłane przez: gość


Wasze pytania dotyczące Roberta Górskiego

Brak przesłanych pytań. Dodaj w komentarzu

Wasze wspomnienia o Robercie Górskim

Brak przesłanych wspomnień. Dodaj komentarz

Robert Górski - rodzina

Małżonek: Monika Sobień

Wydarzenia z życia Roberta Górskiego

Napisz komentarz, aby dodać więcej wydarzeń.
 • Robert Górski przychodzi na świat w miejscowości Warszawa, Polska.
 • Premiera "Ucha prezesa".


Przydatne linkiMiejsca Roberta Górskiego

Miejsce urodzenia:Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.
Znasz więcej faktów z życia Roberta Górskiego? Edytuj tę stronę.

Grafika: Ja Fryta, CC BY-SA 2.0 , via Wikimedia Commons

Zobacz komentarze

 • czy rodzice albo dziadkowie mieszkali w sierpcu ?

  Anuluj odpowiedź

  Skomentuj

  Adres e-mail nie zostanie upubliczniony

Skomentuj

Adres e-mail nie zostanie upublicznionyFAQ


Kim jest Robert Górski?

Polski artysta kabaretowy.

Kiedy urodził się Robert Górski?

Robert Górski urodził się 14/04/1971.

Gdzie urodził się Robert Górski?

Robert Górski urodził się w miejscowości Warszawa, Polska.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności