Kim jest ...

Robert Górski

Polski artysta kabaretowy. 51 lat(a)


Czytaj dalej Kup książkę

Życiorys Roberta Górskiego

Robert Górski urodził się 14 kwietnia 1971 roku w Warszawie. Ma żonę Monikę Sobień oraz dwójkę dzieci, syna Antoniego i córeczkę Malinę. Jest polskim komikiem, artystą kabaretowym oraz liderem i współzałożycielem Kabaretu Moralnego Niepokoju. W swojej karierze zajmował się także dubbingiem oraz aktorstwem. Jest współautorem 3 książek.

Ukończył polonistykę na wydziale filologii polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Podczas studiów, wraz z uczelnianymi przyjaciółmi w roku 1993 założył Kabaret Moralnego Niepokoju. Jest autorem większości skeczy i tekstów tegoż kabaretu. Na początku grupa działała tylko na poziomie swojej uczelni, natomiast w pierwszym publicznym skeczu dla gości spoza uczelni wystąpiła w roku 1994. Skecz nosił tytuł: „Królewna, Rycerz i Smok”. Podczas studiów zanim zaczął osiągać dochód z działalności scenicznej pracował przy kampaniach marketingowych dla agencji Ammirati Puris Lintas Polska, o czym pisze w swojej książce „Jak zostałem prezesem. Kulisy „Ucha Prezesa”, najpopularniejszego polskiego serialu”.

Od 2003 roku był twórcą scenariuszy programów „Miesięcznik Moralnego Niepokoju” oraz „Tygodnik Moralnego Niepokoju” emitowanych na kanale TVP 2. W tym czasie prowadził także z Andrzejem Poniedzielskim program „Kabaretowe kawałki” dla tej samej telewizji. Współtworzył scenariusze także do popularnego programu rozrywkowego „Maraton Uśmiechu” dla telewizji TVN. Od 2009 roku prowadził wspólnie z Marcinem Wójcikiem, liderem Kabaretu Ani Mru Mru, „Kabaretowy Klub Dwójki” emitowany na antenie TVP 2. Obaj Panowie prowadzili w latach 2015-2016 także „Latający Klub Dwójki”. Dla kanałów TVP, Polsat oraz TVN występował jako kabareciarz w wielu programach rozrywkowych emitowanych na żywo.

Swoją przygodę z aktorstwem rozpoczął w roku 1999 występując gościnnie w serialu „Badziewiakowie”. Można zobaczyć go także w takich produkcjach jak: „Baśń o ludziach stąd”, „Złoty środek”, „Słodkie życie”, „Ucho Prezesa”, gdzie wciela się w główną postać serialu, „Państwo z kartonu” oraz „Piękni i bezrobotni”. Od 2008 roku zajmuje się także podkładaniem głosów do postaci z bajek i innych produkcji telewizyjnych. Można go usłyszeć w takich produkcjach jak: „Piorun”, „Zambezia”, „Sklep dla samobójców”, „Nowe przygody Aladyna” i „Gru, Dru i Minionki”

Odgrywając role „premiera” a później „prezesa” spotkał się z uznaniem obu osobistości, którym spodobał się humor i pogratulowały mu sposobu w jaki je odgrywa. Mowa tutaj o Donaldzie Tusku i Jarosławie Kaczyńskim.

Ciekawostki o Robercie Górskim

  • Pracując w agencji reklamowej był współtwórcą kampanii "Bogdan mówi bankowy". ~gość
  • Interesujące ciekawostki o Robercie Górskim znaleźć można w książce "Jak zostałem Prezesem" (wyd. Czerwone i Czarne).

Książki o Robercie Górskim

Jak zostałem Prezesem Polecamy

Robert Górski

0
(0)

27.22


Zamawiając w księgarni swiatksiazki.pl za przesyłkę zapłacisz zaledwie 4,99zł. Dodatkowo, możesz też za darmo odebrać zamówienie w dowolnej księgarni Świata Książki.

Co wiemy o Robercie Górskim:

Biografia 1 książka 1 ciekawostka 3 cytaty wiek rodzina znak zodiaku

Wiek

51

Rodzina
Roberta Górskiego

Małżonek: Monika Sobień

Obywatelstwo

Polska

Cytaty
Roberta Górskiego

#1

Jak mam dłuższą przerwę, to snuję się po domu jak zwierzę i wyglądam przez okno, bo las wzywa.

Robert Górski, nadesłane przez gość

#2

Jako artystę kabaretowego napędza mnie na scenie poczucie potęgi i pewności siebie, której brakuje mi prywatnie. Widok kilkusetosobowej, a czasem kilkutysięcznej publiczności, która kładzie się ze śmiechu, jak łan zboża, a ty jesteś tego sprawcą, jest niezwykły.

Robert Górski, nadesłane przez gość

#3

W uzasadnieniu podania o zmianę kierunku studiów napisałem, że geologia jest dla mnie zbyt przyziemna.

Robert Górski, nadesłane przez gość

Miejsce urodzenia
Roberta Górskiego

Warszawa, Polska

Warszawa, Polska

Wykształcenie
Roberta Górskiego

Uniwersytet Warszawski

Znak Zodiaku
Roberta Górskiego

♈ Baran

Powiązane biografie

Bestsellery

Najciekawsze propozycje książkowych biografii i autobiografii z ostatnich tygodni.

Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.


Źródło grafik

Ja Fryta, CC BY-SA 2.0 , via Wikimedia Commons

Komentarze

  • Anonim 24 czerwca 2021, 12:37

    czy rodzice albo dziadkowie mieszkali w sierpcu ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.