Kim jest ...

Paul Lieberstein

Amerykański producent, scenarzysta i aktor. 55 lat(a)


Czytaj dalej

Życiorys Paula Liebersteina

Paul Lieberstein urodził się 22 lutego 1967 roku. Jest amerykańskim aktorem, scenarzystą, a także reżyserem i producentem telewizyjnym. Zanim rozpoczęła się jego kariera, pracował jako audytor w Peat Marwick International oraz na pół etatu w kancelarii prawniczej swojego ojca.

Jego pierwszą pracą jako scenarzysty był serial Klarysa wyjaśni wszystko. Pracował przy nim jednak tylko przez jeden sezon wydany w 1991 roku. Później brał udział przy tworzeniu serialu Dziewczyna z komputera (1994-1997) oraz Naga prawda (1995-1998). Później jego szwagier, Greg Daniels, zaprosił go do współpracy przy Bobby kontra wapniaki. Paul pracował również przy szóstym sezonie The Drew Carey Show jako współproducent (2000-2001).

W 2005 roku dołączył do obsady serialu The Office w charakterze zarówno scenarzysty (16 odcinków), jak i producenta (166 odcinki), reżysera (7 odcinków) oraz aktora w roli Toby’ego Flendersona (141 odcinków). Trzy lata później ożenił się z Janine Poreba.

Paul Lieberstein pracował także jako producent przy trzecim, finałowym sezonie serialu The Newsroom (2014). W 2017 roku zastąpił Kevina Ettena jako producent wykonawczy przy serialu Agenci Paranormalni. W kolejnym roku napisał i wyreżyserował swój pierwszy film, w którym również wystąpił Song of Back and Neck. 3 kwietnia 2020 roku ogłosił swoje plany stworzenia sitcomu, który opowiadałby o pracy w biurze podczas pandemii COVID-19.

Aktorzy z The Office (Biuro)

Co wiemy o Paulu Liebersteinie:

Biografia wiek znak zodiaku

Paul Lieberstein

Pełne nazwisko

Paul Bevan Lieberstein

Wiek

55

Obywatelstwo

USA

Miejsce urodzenia
Paula Liebersteina

Westport, Connecticut, Stany Zjednoczone

Westport, Connecticut, Stany Zjednoczone

Wykształcenie
Paula Liebersteina

Hamilton College

Znak Zodiaku
Paula Liebersteina

♓ Ryby

Powiązane biografie

Bestsellery

Najciekawsze propozycje książkowych biografii i autobiografii z ostatnich tygodni.

Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.


Źródło grafik

fot. NoHoDamon at / https://www.flickr.com/photos/nohodamon/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.