Kim jest ...

Ole Einar Bjørndalen

Norweski biathlonista i biegacz narciarski. 48 lat(a)


Czytaj dalej

Życiorys Ole Einara Bjørndalena

Ole Einar Bjørndalen to urodzony 27 stycznia 1974 r. norweski biathlonista. Zaczął trenować biathlon w 1983 r. W 1993 r. W Ruhpolding podczas mistrzostw świata juniorów wygrał zawody w sprincie, sztafecie, oraz biegu indywidualnym. 18 marca 1993 r. w Kontiolahti zadebiutował w Pucharze Świata, zajmując 29 miejsce w biegu indywidualnym. Pierwsze punkty zdobył 15 stycznia 1994 r. w Ruhpolding zajmując, 17 miejsce w sprincie. Pierwsze podium Pucharu Świata to z kolei Bad Gastein i zawody rozegrane tam 10 grudnia 1994 r., podczas których Ole zdobył 2 miejsce. Pierwsze zwycięstwo w tym cyklu odniósł 11 stycznia 1996 r. w biegu indywidualnym w Anterselvie. Bjørndalen to rekordzista liczby zwycięstw w Pucharze Świata (odniósł ich 95), 8-krotny mistrz olimpijski, 45- krotny medalista Mistrzostw Świata (w tym 20-krotny zwycięzca), oraz 6-krotny zdobywca Kryształowej kuli, za zwycięstwo w całym cyklu Pucharu Świata. 19-krotnie zdobywał małą kryształową kulę za zwycięstwo w poszczególnej klasyfikacji. W czasie kariery był przewodniczącym komitetu zawodniczego IBU.

Multimedaliści igrzysk olimpijskich

Co wiemy o Ole Einarze Bjørndalenie:

Biografia wiek wzrost znak zodiaku

Ole Einar Bjørndalen

Wiek

48

Obywatelstwo

Norwegia

Miejsce urodzenia
Ole Einara Bjørndalena

Drammen, Norwegia

Drammen, Norwegia

Znak Zodiaku
Ole Einara Bjørndalena

♒ Wodnik

Wzrost
Ole Einara Bjørndalena

178 cm

Bestsellery

Najciekawsze propozycje książkowych biografii i autobiografii z ostatnich tygodni.

Hawking, Hawking

Bestseller 40.94 zł

Kim naprawdę był Stephen Hawking, człowiek, którego prochy spoczywają dziś w Opactwie Westminsterskim, pomiędzy grobowca [...]

Zobacz
Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.


Przydatne linki

    Źródło grafik

    fot. Vow /

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.