Nikki Sixx

Kim jest Nikki Sixx?

Amerykański muzyk, twórca większości utworów Mötley Crüe. 62 lat(a)

Pełne nazwisko: Franklin Carlton Serafino Ferrana
Data urodzenia: (czwartek)
Znak Zodiaku: ♐ Strzelec
Miejsce urodzenia: San Jose, Kalifornia, Stany Zjednoczone 🗺️
Wzrost: 184 cm
Obywatelstwo: USA
Wiek: 62
Znasz więcej faktów z życia Nikki'ego Sixx'a? Dodaj komentarz.

Książki o Nikkim Sixxie

0
(0)

Autor:
Neil Strauss
Wydawnictwo:
Kagra
Motley Crue. Brud. Wyznania gwiazd rocka cieszących się najgorszą sławą
\"Bez wątpienia ta książka to najbardziej szczegółowy i szczery obraz rockowej sławy ze wszystkimi uciechami i niebezpieczeństwami, które się z nią wiążą. Skrajnie odrażająca i całkowicie wciągająca\". (...)

Zamawiając w księgarni tantis.pl za przesyłkę zapłacisz tylko 7,99zł, a przy zamówieniu powyżej 249zł przesyłka będzie darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.


0
(0)

Autor:
Ian Gittins / Nikki Sixx
Wydawnictwo:
Kagra
Dzienniki Heroinowe
W tym międzynarodowym bestsellerze Nikki Sixx zabiera nas w podróż opisującą jedne z najbardziej wstrząsających i przerażających doświadczeń związanych z uzależnieniem jakie kiedykolwiek zostały opubl (...)

Zamawiając w księgarni tantis.pl za przesyłkę zapłacisz tylko 7,99zł, a przy zamówieniu powyżej 249zł przesyłka będzie darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.Książki o Nikkim Sixxie po angielsku 🌎

0
(0)

Autor:
Neil Strauss
Kup Teraz
darmowa dostawa!
The Dirt : Confessions of the Most Notorious Rock Band
A chronicle of the career of Meotley Creue, one of rock music\'s most provocative and notorious bands, provides an insider\'s view of rock stardom.
+ darmowa przesyłka

W Bookdepository darmowa przesyłka na cały świat
Niezależnie od kwoty i ilości zamówionych książek. Bookdepository to jedna z największych księgarni internetowych na świecie. Zamów już teraz.


0
(0)

Autor:
Nikki Sixx
Kup Teraz
darmowa dostawa!
The Heroin Diaries: Ten Year Anniversary Edition
In one of the most unique memoirs of addiction ever published, Mtley Cre\'s Sixx shares mesmerizing diary entries from the year he spiraled out of control in a haze of heroin and cocaine, presented alongside riveting commentary from people who were there at the time.
+ darmowa przesyłka

W Bookdepository darmowa przesyłka na cały świat
Niezależnie od kwoty i ilości zamówionych książek. Bookdepository to jedna z największych księgarni internetowych na świecie. Zamów już teraz.


Ciekawostki - tego możesz nie wiedziećŻyciorys Nikki'ego Sixx'a

Nikki Sixx urodził się 11 grudnia 1958 roku w San Jose w Kalifornii. Po występie jako basista w różnych zespołach w Los Angeles, Sixx założył grupę Mötley Crüe z perkusistą Tommy’m Lee. Ich najbardziej udany album, Dr. Feelgood, pozostał na listach przebojów przez 114 tygodni, a autobiografia grupy, The Dirt, stała się bestsellerem New York Timesa, a później podstawą filmu. Przez kilka lat Sixx był również gospodarzem programu radiowego Sixx Sense.

Młodość

Frank Carlton Serafino Feranna Jr., znany później jako Nikki Sixx, urodził się 11 grudnia 1958 roku w San Jose, w Kalifornii. Jego ojciec, Frank Senior, wkrótce potem opuścił rodzinę, a Sixx został wychowany wspólnie przez matkę, Deanę, i dziadków. Sixx uczęszczał do siedmiu szkół w ciągu 11 lat.

Mieszkając w Jerome w Idaho, został wyrzucony ze szkoły za handel narkotykami, a dziadkowie wysłali go do matki w Seattle. Sixx zainteresował się muzyką, a jego pierwszym instrumentem była skradziona gitara, którą później wymienił na bas. W wieku 17 lat dojrzewający muzyk przeprowadził się do Los Angeles i pracował dorywczo w miedzyczasie uczęszczając na przesłuchania do zespołów. W tym czasie zmienił nazwisko na Nikki Sixx.

Sukces komercyjny

Wkrótce po przeprowadzce do Los Angeles, Sixx dołączył do grupy Sister, prowadzonej przez Blackiego Lawlessa. W 1978 roku, po zwolnieniu z zespołu Sister, Sixx i koleżanka z zespołu Lizzie Grey założyli zespół w Londynie. Nagrali wiele demówek, ale niedługo potem Sixx wyjechał, by stworzyć swój własny zespół heavy metalowy. W 1981 roku Sixx założył Mötley Crüe z perkusistą Tommy’m Lee, gitarzystą Mickiem Marsem i wokalistą Vince’em Neilem.

W listopadzie 1981 roku Mötley Crüe nagrał i wydał swój debiutancki album, Too Fast for Love, we własnej wytwórni. Po podpisaniu umowy z Elektra Records, zespół ponownie wydał album. W 1983 roku nagrali i wydali Shout at the Devil, który stał się hitem. Następnie wydali Theatre of Pain (1985) i Girls, Girls, Girls (1987).

Uzależnienie

23 grudnia 1987 roku, Sixx przez dwie minuty uznawany był za zmarłego po przedawkowaniu heroiny. Został uratowany przez sanitariuszy i przewieziony do szpitala, z którego uciekł, by w domu ponownie zażyć narkotyki. Wkrótce po tym bliskim spotkaniu ze śmiercią, Sixx i jego koledzy poszli na odwyk. Następnie zespół wyprodukował swój najbardziej jak dotąd udany album, Dr. Feelgood (1989), który pozostał na listach przebojów przez 114 tygodni.

Książki, audytcja radiowa i inne projekty

W 2001 roku Sixx, jego koledzy z zespołu i pisarz Neil Strauss, współpracowali nad autobiografią The Dirt: Confessions of the World’s Most Notorious Rock Band. Książka ta przez 10 tygodni znajdowała się na szczycie listy bestsellerów The New York Timesa. W 2006 roku Mötley Crüe zakończył trasę koncertową pod nazwą „The Route of All Evil”, w której wzięli udział czterej pierwsi członkowie zespołu.

Tymczasem Sixx realizował swoje własne projekty. W 2005 roku połączył siły z Covenant House, aby uruchomić inicjatywę „Running Wild in the Night „, która ma na celu świadczenie pomocy dla bezdomnych i młodzieży na gigancie. Dwa lata później opublikował kolejną książkę, The Heroin Diaries: A Year in the Life of a Shattered Rock Star, która obejmowała burzliwe 12 miesięcy od Bożego Narodzenia 1986 do końca 1987 roku.

Począwszy od 2010 roku, Sixx prowadził ogólnokrajowy program radiowy o nazwie Sixx Sense. Program zakończył swoją działalność pod koniec 2017 roku. Do jego pobocznych projektów należy zespół Sixx:A.M. oraz prace fotograficzne.

Film „The Dirt”

Na początku 2018 roku rozpoczęła się produkcja biografii Mötley Crüe „The Dirt”, opartej na najlepiej sprzedającej się autobiografii zespołu z udziałem Straussa i z aktorem Douglasem Boothem w roli Sixx. Film miał swoją premierę na Netflixie w marcu 2019 roku, a do jego ścieżki dźwiękowej zespół dodał cztery nowe utwory.

Częściowo dzięki ponownemu zainteresowaniu fanów filmem, Sixx i jego starzy koledzy z zespołu ogłosili pod koniec 2019 roku, że Mötley Crüe planuje ponownie się zjednoczyć i wyruszyć w trasę koncertową.

Rodzina i życie osobiste

Sixx ożenił się z playmate Playboya Brandi Brandt w 1989 roku; mieli trójkę dzieci: Gunner Nicholas (1991), Storm Brieann (1994) i Decker Nilsson (1995). Sixx i Brandt rozwiedli się w 1996 roku, a miesiąc później Sixx ożenił się z aktorką Donną D’Errico. Mają jedną córkę, Frankie-Jean Mary (2001).

Para przeszła okres separacji i pojednania, a następnie rozwód w 2007 roku. W marcu 2014 roku, Sixx poślubił modelkę Courtney Bingham.

Prezenty dla fana Nikki'ego Sixx'a
Cytaty Nikki'ego Sixx'a

Brak przesłanych cytatów. Dodaj w komentarzu

Wasze pytania dotyczące Nikki'ego Sixx'a

Brak przesłanych pytań. Dodaj w komentarzu

Wasze wspomnienia o Nikkim Sixxie

Brak przesłanych wspomnień. Dodaj komentarz

Nikki Sixx - rodzina

Małżonek: Brandi Brandt, Donna D'Errico, Courtney Sixx

Wydarzenia z życia Nikki'ego Sixx'a

Napisz komentarz, aby dodać więcej wydarzeń.
  • Nikki Sixx przychodzi na świat w miejscowości San Jose, Kalifornia, Stany Zjednoczone.
  • Przyjęcie nazwiska Nikki Sixx.


Przydatne linkiMiejsca Nikki'ego Sixx'a

Miejsce urodzenia:Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.
Znasz więcej faktów z życia Nikki'ego Sixx'a? Edytuj tę stronę.

Grafika: fot.

Skomentuj

Adres e-mail nie zostanie upublicznionyFAQ


Kim jest Nikki Sixx?

Amerykański muzyk, twórca większości utworów Mötley Crüe.

Ile wzrostu ma Nikki Sixx?

Nikki Sixx ma 184 cm wzrostu.

Kiedy urodził się Nikki Sixx?

Nikki Sixx urodził się 11/12/1958.

Gdzie urodził się Nikki Sixx?

Nikki Sixx urodził się w miejscowości San Jose, Kalifornia, Stany Zjednoczone.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności