Kim jest ...

Nikki Sixx

Amerykański muzyk, twórca większości utworów Mötley Crüe. 63 lat(a)


Czytaj dalej Kup książkę

Życiorys Nikki'ego Sixx'a

Nikki Sixx urodził się 11 grudnia 1958 roku w San Jose w Kalifornii. Po występie jako basista w różnych zespołach w Los Angeles, Sixx założył grupę Mötley Crüe z perkusistą Tommy’m Lee. Ich najbardziej udany album, Dr. Feelgood, pozostał na listach przebojów przez 114 tygodni, a autobiografia grupy, The Dirt, stała się bestsellerem New York Timesa, a później podstawą filmu. Przez kilka lat Sixx był również gospodarzem programu radiowego Sixx Sense.

Młodość

Frank Carlton Serafino Feranna Jr., znany później jako Nikki Sixx, urodził się 11 grudnia 1958 roku w San Jose, w Kalifornii. Jego ojciec, Frank Senior, wkrótce potem opuścił rodzinę, a Sixx został wychowany wspólnie przez matkę, Deanę, i dziadków. Sixx uczęszczał do siedmiu szkół w ciągu 11 lat.

Mieszkając w Jerome w Idaho, został wyrzucony ze szkoły za handel narkotykami, a dziadkowie wysłali go do matki w Seattle. Sixx zainteresował się muzyką, a jego pierwszym instrumentem była skradziona gitara, którą później wymienił na bas. W wieku 17 lat dojrzewający muzyk przeprowadził się do Los Angeles i pracował dorywczo w miedzyczasie uczęszczając na przesłuchania do zespołów. W tym czasie zmienił nazwisko na Nikki Sixx.

Sukces komercyjny

Wkrótce po przeprowadzce do Los Angeles, Sixx dołączył do grupy Sister, prowadzonej przez Blackiego Lawlessa. W 1978 roku, po zwolnieniu z zespołu Sister, Sixx i koleżanka z zespołu Lizzie Grey założyli zespół w Londynie. Nagrali wiele demówek, ale niedługo potem Sixx wyjechał, by stworzyć swój własny zespół heavy metalowy. W 1981 roku Sixx założył Mötley Crüe z perkusistą Tommy’m Lee, gitarzystą Mickiem Marsem i wokalistą Vince’em Neilem.

W listopadzie 1981 roku Mötley Crüe nagrał i wydał swój debiutancki album, Too Fast for Love, we własnej wytwórni. Po podpisaniu umowy z Elektra Records, zespół ponownie wydał album. W 1983 roku nagrali i wydali Shout at the Devil, który stał się hitem. Następnie wydali Theatre of Pain (1985) i Girls, Girls, Girls (1987).

Uzależnienie

23 grudnia 1987 roku, Sixx przez dwie minuty uznawany był za zmarłego po przedawkowaniu heroiny. Został uratowany przez sanitariuszy i przewieziony do szpitala, z którego uciekł, by w domu ponownie zażyć narkotyki. Wkrótce po tym bliskim spotkaniu ze śmiercią, Sixx i jego koledzy poszli na odwyk. Następnie zespół wyprodukował swój najbardziej jak dotąd udany album, Dr. Feelgood (1989), który pozostał na listach przebojów przez 114 tygodni.

Książki, audytcja radiowa i inne projekty

W 2001 roku Sixx, jego koledzy z zespołu i pisarz Neil Strauss, współpracowali nad autobiografią The Dirt: Confessions of the World’s Most Notorious Rock Band. Książka ta przez 10 tygodni znajdowała się na szczycie listy bestsellerów The New York Timesa. W 2006 roku Mötley Crüe zakończył trasę koncertową pod nazwą „The Route of All Evil”, w której wzięli udział czterej pierwsi członkowie zespołu.

Tymczasem Sixx realizował swoje własne projekty. W 2005 roku połączył siły z Covenant House, aby uruchomić inicjatywę „Running Wild in the Night „, która ma na celu świadczenie pomocy dla bezdomnych i młodzieży na gigancie. Dwa lata później opublikował kolejną książkę, The Heroin Diaries: A Year in the Life of a Shattered Rock Star, która obejmowała burzliwe 12 miesięcy od Bożego Narodzenia 1986 do końca 1987 roku.

Począwszy od 2010 roku, Sixx prowadził ogólnokrajowy program radiowy o nazwie Sixx Sense. Program zakończył swoją działalność pod koniec 2017 roku. Do jego pobocznych projektów należy zespół Sixx:A.M. oraz prace fotograficzne.

Film „The Dirt”

Na początku 2018 roku rozpoczęła się produkcja biografii Mötley Crüe „The Dirt”, opartej na najlepiej sprzedającej się autobiografii zespołu z udziałem Straussa i z aktorem Douglasem Boothem w roli Sixx. Film miał swoją premierę na Netflixie w marcu 2019 roku, a do jego ścieżki dźwiękowej zespół dodał cztery nowe utwory.

Częściowo dzięki ponownemu zainteresowaniu fanów filmem, Sixx i jego starzy koledzy z zespołu ogłosili pod koniec 2019 roku, że Mötley Crüe planuje ponownie się zjednoczyć i wyruszyć w trasę koncertową.

Rodzina i życie osobiste

Sixx ożenił się z playmate Playboya Brandi Brandt w 1989 roku; mieli trójkę dzieci: Gunner Nicholas (1991), Storm Brieann (1994) i Decker Nilsson (1995). Sixx i Brandt rozwiedli się w 1996 roku, a miesiąc później Sixx ożenił się z aktorką Donną D’Errico. Mają jedną córkę, Frankie-Jean Mary (2001).

Para przeszła okres separacji i pojednania, a następnie rozwód w 2007 roku. W marcu 2014 roku, Sixx poślubił modelkę Courtney Bingham.

Ciekawostki o Nikkim Sixxie

Mötley Crüe

Książki o Nikkim Sixxie

Motley Crue. Brud. Wyznania gwiazd rocka cieszących się najgorszą sławą

Neil Strauss

0
(0)

34.99


Zamawiając w księgarni Allegro u większości sprzedawców możesz liczyć na bardzo tanią przesyłkę, a dla posiadaczy konta Smart przesyłka jest darmowa.
The Heroin Diaries: Ten Year Anniversary Edition ENG

Nikki Sixx

0
(0)

92.48 zł*

* ostatnia znana cena


W Bookdepository przesyłka jest darmowa na cały świat, niezależnie od kwoty i ilości zamówionych książek. Bookdepository to jedna z największych księgarni internetowych na świecie.
The Dirt : Confessions of the Most Notorious Rock Band ENG

Neil Strauss

0
(0)

72.94 zł*

* ostatnia znana cena


W Bookdepository przesyłka jest darmowa na cały świat, niezależnie od kwoty i ilości zamówionych książek. Bookdepository to jedna z największych księgarni internetowych na świecie.

Co wiemy o Nikkim Sixxie:

Biografia 4 książki 2 ciekawostki wiek wzrost rodzina znak zodiaku

Nikki Sixx

Pełne nazwisko

Franklin Carlton Serafino Ferrana

Wiek

64

Rodzina
Nikki'ego Sixx'a

Małżonek: Brandi Brandt, Donna D'Errico, Courtney Sixx

Obywatelstwo

USA

Miejsce urodzenia
Nikki'ego Sixx'a

San Jose, Kalifornia, Stany Zjednoczone

San Jose, Kalifornia, Stany Zjednoczone

Znak Zodiaku
Nikki'ego Sixx'a

♐ Strzelec

Wzrost
Nikki'ego Sixx'a

184 cm

Powiązane biografie

Bestsellery

Najciekawsze propozycje książkowych biografii i autobiografii z ostatnich tygodni.

Bracia Kliczko. Z kozackiego rodu

Bestseller 27.82 zł

Biografia bezkonkurencyjnych ukraińskich pięściarzy, którzy dali się poznać jako zręczni biznesmeni i filantropi, angażu [...]

Zobacz
Na Kremlu wiecznie zima. Rosja za drugich rządów Putina

Bestseller 39.03 zł

Putin rządzi Rosją już ponad 21 lat. Nic nie zapowiada, by to się miało szybko zmienić Potężne wojsko, wszechobecna prop [...]

Zobacz
Nawalny. Nemezis Putina? Przyszłość Rosji?

Bestseller 33.23 zł

Pierwsza biografia najsłynniejszego rosyjskiego opozycjonisty i osobistego wroga Putina Kim jest Aleksiej Nawalny? Po pr [...]

Zobacz
Nowy car wyd. 2022

Bestseller 34.21 zł

Były szef moskiewskiego biura „New York Timesa”, Steven Lee Myers, śledził Putina na długo przed ostatnimi wydarzeniami [...]

Zobacz
Zniknięty ksiądz. Moja historia

Bestseller 26.17 zł

Marcin Adamiec jest zwykłym księdzem z żarliwym powołaniem. Wytrzyma sześć lat. Po pełnym nadziei i ekscytacji okresie s [...]

Zobacz
Zełenski. Biografia

Bestseller 22.52 zł

Wołodymyr Zełenski. Jego nazwisko od kilku tygodni jest na ustach całego świata. Ile wiemy o charyzmatycznym przywódcy k [...]

Zobacz
Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.


Źródło grafik

fot.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.