TOP 7: Filmy biograficzne, czyli o gatunku przepełnionym historią

Filmy biograficzne to ciekawa strefa kinematografii. Z jednej strony dostajemy tutaj niezwykle wciągające historie, które opierają się na prawdziwych wydarzeniach, a z drugiej naprawdę duże pole do popisu, pod kątem tego jak je przedstawić. Wielu twórców tego typu rozwiązań, bez problemu może sięgnąć po filmy akcji, musicale, czy też typowe produkcje dokumentalne. Do wyboru, do koloru.

Dzięki temu to właśnie filmy biograficzne zyskują coraz to większą popularność i cieszą się uznaniem wśród widzów. Bardzo łatwo możemy dostrzec, że na rynku istnieje wiele intrygujących produkcji, które wręcz wbiją nas w fotel i nie wypuszczą do momentu, aż nie zobaczymy końcowych napisów. Dlatego też poniżej prezentujemy kilka interesujących tytułów, które z pewnością otworzą Wam całkiem nowy świat kina i udowodnią, że filmy biograficzne, w żaden sposób nie muszą być nudne.

Jeżeli, więc choć w niewielkim stopniu poniższe pozycje wzbudzą Twoje zainteresowanie, to zachęcamy do użycia platformy WatchVideo. Dzięki niej możesz poprzez wyszukiwarkę VOD wyszukać wiele interesujących filmów biograficznych online i cieszyć się seansem prosto ze swojej ulubionej kanapy.

Film biograficzny o znanym celebrycie

Naszą listę rozpoczynamy od gwiazdy i to największego formatu. Justin Bieber: Our Wolrd to jeden z ciekawszych filmów biograficznych, dzięki któremu możemy poznać tego znanego muzyka od kulis. Jest to o tyle ciekawe dzieło, że oprócz typowej rozmowy w stylu Q&A, dostajemy tutaj spojrzenie na to jak wygląda przygotowanie do wielkiego koncertu. Cały film stanowi interesującą produkcję, pełną nowych informacji o tym celebrycie, jak i ciekawych smaczków.

Historia, która wstrząsnęła światem

25 lat niewinności Sprawa Tomka Komendy to kolejna propozycja, tym razem przedstawiająca prawdziwe wydarzenia w postaci mocnego filmu akcji. Ta pełna mrocznych faktów i ciężkiego klimaty produkcja jest niezwykle ciekawym wyborem zarówno dla osób zaciekawionych tematem, jak i dla fanów mocnego kina. Nie da się ukryć, że twórcy przyłożyli się do jej wykonania i serwują nam intrygujące dzieło, pełne dobrej scenografii, muzyki i świetnej gry aktorskiej.

Wojna w artystycznej postaci

Nędzarz i Madame to piękna opowieść o wojnie, choć przedstawiona z nieco bardziej artystycznej i niedocenionej strony. Twórcy dają nam tu nieco melancholijną przygodę, pełną smutku, cierpienia i rozpaczy, która na długo zostanie w Twojej pamięci. Nędzarz i Madame to piękny film, który wręcz trzeba obejrzeć. Stanowi on wyjątkową produkcję, która daje wiele do myślenia.

Religia i władza

Benedetta to nietypowa produkcja, która porywa nas prosto do świata religii i tajemniczej miłości. Film ten oferuje nie tylko intrygującą historię, ale przede wszystkim bardzo dobrą scenografię dopełnioną intrygującą muzyką. Benedetta to opowieść o władzy, religii i zakazanej miłości. Pozwól sobie na seans pełen niespodzianek i już teraz obejrzyj cały film.

Musical, który obejrzysz w domu

Rocetman, to muzyczne doznanie, które zaprasza nas do poznania historii słynnego Eltona Johna. Stykamy się tu z filmem biograficznym, który przyjmuje postać musicalu. Twórcy raz po raz będą zaskakiwać nas pięknymi, barwnymi strojami, czy też nieziemskimi scenografii. Na duży plus zasługuje tu również gra aktorska, która jest na wysokim poziomie.

Legenda, która nie umiera

Bohemian Rhapsody, to film, który zyskał ogromny rozgłos na całym świecie. Remi Malek, jako odtwórca głównej roli, czy słynnej ”królowej” daje nam prawdziwy popis aktorskich umiejętności. Ta zniewalająca produkcja jest wręcz konieczna do zobaczenia. Daj się porwać nie tylko barwnej opowieści, ale i świetnej muzyce.

Jak żyć, by nie żałować

Niczego nie żałuję – Edith Piaf, to nasza ostatnia propozycja, która daje bardzo klimatyczny film przepełniony muzyką jednej z najznakomitszych francuskich piosenkarek. Piękne wykonanie, cudowne stroje i muzyka, która wręcz dobija się do serca. Film ten stanowi produkcję, która umili Ci wieczór i sprawi, że z wielką przyjemnością przesłuchasz wszystkie albumy tej wokalistki.

Słowo podsumowania o filmach biograficznych

Filmy biograficzne to ciekawe propozycje, które jak można zauważyć na podstawie podanych przez nas przykładów, oferują naprawdę wiele możliwości i serwują znakomitą rozrywkę. Jeśli tylko znajdziesz chwilę warto zapoznać się z powyższymi produkcjami. Do tego celu niewątpliwie pomocny będzie portal WatchVideo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.