Problemy skórne. Jak pielęgnować twarz latem?

Lato uwielbiamy z różnych powodów i z wielu przyczyn, ale często zapominamy, że to właśnie w tym czasie warto szczególnie zadbać o swoją cerę. Wysokie temperatury, silne działanie słońca i kąpiele w morzu nie działają bowiem regeneracyjnie na naszą skórę. Ta, co prawda odpoczywa wraz z nami, ale jednocześnie jest wystawiana na dość intensywne i trudne warunki atmosferyczne.

Aby dobrze przygotować się do lata, a potem przejść przez okres wysokich temperatur i działania silnego słońca bezboleśnie koniecznie zapoznaj się z tym przewodnikiem po dbaniu o swoja skórę. Za chwilę podpowiemy Ci, jak dbać o twarz, gdy widoczne na niej problemy skórne dają Ci mocno w kość.

Skóra zaczerwieniona, a letnia pielęgnacja – o tym pamiętaj!

Zastanawiasz się, dlaczego na Twojej skórze wciąż i często pojawiają się mało zmysłowe zaczerwienienia? Często jest to przyczyna określonej sytuacji stresowej lub wysiłku, ale niestety nie zawsze. Wybuchy gorąca, a w wyniku tego powstałe plamy na policzkach lub dekolcie są także wynikiem złej gospodarki hormonalnej, którą warto uregulować odpowiednimi lekami.

Problemy skórne w postaci mało przyjemnych, czerwonych plam powstają często u pań, których skórę określa się jako naczynkową. W tym przypadku warto sięgnąć po specjalistyczne produkty!

W letniej pielęgnacji takiej skóry, ale nie tylko, bo i w pozostałej części roku, sprawdzi się ona idealnie, warto stosować serum do twarzy z witaminą C. Taki produkt ma wiele dobrych właściwości, a przede wszystkim uszczelnia naczynia krwionośne i wzmacnia warstwę hydrolipidową skóry. Dzięki temu, staje się ona zabezpieczona i odpowiednio chroniona.

Jeśli sięgniesz po profesjonalne i sprawdzone serum do twarzy z witaminą C to po systematycznym stosowaniu możesz spodziewać się chociażby efektu rozjaśnienia plam i nawilżenia skóry. Warto sięgać po taki kosmetyk rano i wieczorem.

Jakie jeszcze kosmetyki na zaczerwienienia skóry?

Oprócz intensywnie działającego serum z witaminą C warto sięgać także po krem z odpowiednio wysokim filtrem, który zabezpieczy skórę przed działaniem słońca oraz przed procesami starzenia się.

Warto pamiętać także o odpowiednich kosmetykach do makijażu. Latem na skórę z tendencją do powstawania czerwonych plam sięgaj po produkty hipoalergiczne przygotowane na bazie wyłącznie naturalnych składników. Jeśli szykujesz się natomiast na wieczorne wyjście możesz do takiego makijażu dołożyć mocniejszy, kryjący produkt w postaci fluidu, który zakamufluje zaczerwienioną twarz.

Pamiętaj, Twoja delikatna skóra twarzy, zwłaszcza ta, która ma tendencję do powstawania różnych problemów, nie lubi silnego działania słońca. Wystawiając ciało na promieniowanie UV zadbaj zatem, by twarz otrzymała odpowiednie zabezpieczenie w postaci kremu z filtrem. Intensywne opalanie nie sprawi, że skóra będzie pięknie podkreślona i opalona. Wręcz przeciwnie, spowoduje złuszczanie naskórka i konieczność przeprowadzenia peelingu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.