Kursy online – 5 najciekawszych do poszerzenia kompetencji

Niezależnie od tego, w jakiej branży działamy, zawsze możemy nauczyć się czegoś nowego i poszerzyć swoje umiejętności, by wykorzystać je na wykonywanym stanowisku lub wtedy kiedy szukamy nowego zajęcia. Jakie kursy są najpopularniejsze?

1. Kursy programowania

Zostań programistom front-end lub back-end, tak głoszą slogany w szkołach z branży IT. Jeśli wiesz, o czym napisane jest w poprzednim akapicie, może to kurs właśnie dla Ciebie? Informatyka, programowanie IT, analiza danych to te kierunki wiodą prym w kursach online.

2. Projektowanie

Nie, nie o ubrania i meble nam chodzi. Aktualnie na topie zaraz po programowaniu znajdziemy projektowanie i tworzenie grafik, audio i wideo. Jak widać, cyfryzacja coraz bardziej przyspiesza, coraz więcej firm przenosi się do sieci, coraz więcej potrzebujemy dobrych grafików i speców od reklamy, w tym tej na Instagramie, Facebooku i TikToku.

3. Biznes marketing i sprzedaż

Powiązane z projektowaniem i grafiką, ale nieco odmienne branże, które niezmiennie od kilkunastu lat wiodą prym jeśli chodzi popularność. Marketing jest z nami od lat, ale aktualnie nieco ewoluował, coraz więcej marketingu w social mediach, coraz więcej digital i content marketingu. Jeśli interesuje Cię jak i co sprzedawać, jak wpływać na wybory konsumenta, jak redagować treści to kursy z tej dziedziny na pewno odmienią Twoją ścieżkę zawodową.

4. Praca biurowa

Dziś praca biurowa, która niegdyś kojarzyła się z sekretarką, mająca dobrze wyglądać i parzyć smaczną kawę odchodzi do lamusa. Aktualnie coraz popularniejszy stał się zawód wirtualnej asystentki, która zajmuje się prowadzeniem biura zdalnie. Nawet jeśli nie jesteśmy asystentką, ale pracujemy w biurze, warto zastanowić się nad kursami specjalistycznymi związanymi z oprogramowaniem biurowym.

5. Rozwój osobisty

To jak postrzegamy siebie, innych i świat ma ogromny wpływ nie tylko na naszą karierę zawodową, ale także na życie osobiste. To jak rozmawiać z ludźmi, jak zarządzać pracownikami i czasem, jak żyć w balansie i w zgodzie z własnymi przekonaniami i wartościami. Kursy online związane z rozwojem osobistym cieszą się coraz większą popularnością.

Jeśli dotarliśmy do miejsca, w którym musimy dokonać jakiejś zmiany lub gdy jesteśmy ciągle głodni wiedzy, to kursy online dają nam niesamowite możliwości nauki niemal każdej umiejętności, czy zawodu. Jeśli aktualnie nie posiadamy środków na kurs, może się wspomóc pożyczką online, którą łatwiej będzie nam spłacić, gdy będziemy mieli lepsze warunki płacowe dzięki nowym umiejętnościom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.