Kim jest ...

Moby

Amerykański muzyk i wokalista. 56 lat(a)


Czytaj dalej Kup książkę

Życiorys Moby'ego

Richard Melville Hall, znany pod pseudonimem Moby – amerykański wokalista, którego początki kariery muzycznej datuje się na lata 90. XX wieku. W swojej twórczości zajmuje się głównie muzyką elektroniczną.

Moby urodził się w 1965 roku i już jako nastolatek rozpoczął naukę gry na gitarze. W 1979 roku założył swój pierwszy zespół The Banned, grający muzykę punk rock. W następnych latach tworzył kolejne zespoły: UxB, DDL i finalnie Vatican Commandos, z którymi nagrał swoją pierwszą płytę „Hit Squad For God”.

Rok 1991 okazał się przełomowy dla artysty. Moby wypuścił singiel „Go”, będący remiksem muzyki z serialu „Miasteczko Twin Peaks”. Utwór sprzedał się w milionowym nakładzie, a popularność Moby’ego wzrosła. Muzyk został zasypany propozycjami współpracy od największych gwiazd sceny muzycznej.

Artysta nagrał w tym czasie kilka albumów, po czym w 1992 roku porzucił dance’owe korzenie na rzecz trash rocka i wydał krążek „Animal Rights”, który nie został dobrze przyjęty przez fanów. Przez kolejne lata tworzył muzykę filmową. Rok 1999 przyniósł artyście największy sukces – na rynku muzycznym pojawiła się płyta zatytułowana „Play”, która przyniosła Moby’emu światową sławę. W 2011 roku artysta próbował powtórzyć sukces krążka, stylizując album „Destroyer” na wzór utworów z płyty „Play”.

Książki o Mobym

Then It Fell Apart

Moby

0
(0)

79.00


Zamawiając w księgarni Allegro u większości sprzedawców możesz liczyć na bardzo tanią przesyłkę, a dla posiadaczy konta Smart przesyłka jest darmowa.

Co wiemy o Mobym:

Biografia 1 książka wiek znak zodiaku

Moby

Pełne nazwisko

Richard M. Hall

Wiek

57

Obywatelstwo

USA

Miejsce urodzenia
Moby'ego

Harlem, Manhattan, New York, Nowy Jork, Stany Zjednoczone

Harlem, Manhattan, New York, Nowy Jork, Stany Zjednoczone

Wykształcenie
Moby'ego

Darien High School / State University of New York at Purchase

Znak Zodiaku
Moby'ego

♍ Panna

Powiązane biografie

Bestsellery

Najciekawsze propozycje książkowych biografii i autobiografii z ostatnich tygodni.

Hawking, Hawking

Bestseller 40.94 zł

Kim naprawdę był Stephen Hawking, człowiek, którego prochy spoczywają dziś w Opactwie Westminsterskim, pomiędzy grobowca [...]

Zobacz
Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.


Przydatne linki

    Źródło grafik

    fot. Uncensored Interview

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.